Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » 2016 » Грудень » 25 » Вплив кімеатних рослин на здоров"я школярів
09:25
Вплив кімеатних рослин на здоров"я школярів
Міжгірська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1

Усний журнал





Підготувала
Вчитель початкових
класів
Пилипчинець М.В.



2016р.

Усний журнал – своєрідна форма, робота по моральному вихованню, яка дозволяє яскраво, емоційно до нести до вихованців важливу інформацію з галузі політики, науки, техніки, літератури, мистецтва, спорту...
Особливість цієї форми роботи в тому, що проводиться вона безпосередньо самими учнями.
Частину журналу, який висвітлює яке-небудь одне питання, умовно прийнято називати “сторінкою” журналу.
Кожна “сторінка” являє собою усне повідомлення учнів, яке, в залежності від змісту, може бути проілюстроване експонатами, діафільмами, короткими фільмами, записами на магнітну стрічку.
“Сторінки” розміщують по ступеню їх значущості: перша висвітлює найбільш важливе питання, інші конкретизують його або висвітлюють якісь інші самостійні питання.
Щоб викликати інтерес до журналу, можна зробити його своєрідний макет із твердого паперу, відповідно оформивши його обкладинку і кожну сторінку.
Усний журнал може мати тематичний або оглядний характер. Тематичні усні журнали можуть присвячуватись життю і діяльності громадських діячів, творчості письменників, композиторів, вчених, яким-небудь визначеним подіям.

Тема:Вплив кімнатних рослин на здоров'я школярів
Мета: . Ознайомити учнів з значенням рослин у житті людини та економіці держави; дати цікаву інформацію про квіти; розширити уявлення дітей про різноманітність рослин; виховувати любов і бережливе ставлення до рослин.
Розвивати уміння пояснювати необхідність охорони біосфери, дотримуватися правил поведінки природі.
Виховувати екологічну свідомість, відповідальність, бережливе ставленненнялюбов, повагу до природи, бажання допомогти
Ознайоми учнів з тим яку користь чи шкоду приносять кімнатні квіти,на сорінках журналу роповісти про найбільш поширені кімнатні квіти,іх вплив на здоров′я учнів,поглибити знання учнів про життя на Землі та його прояви; акцентувати увагу на чинниках, які забезпечують існування рослин ,розвивати мислення, навички складання опорного конспекту, виховувати дбайливе ставлення до унікальної природи Землі
Обладнання: плакати,ІКТ,книги,енциклопедії,
Група дітей виконує роль довідкового бюро.
Вступ:
Вчитель: Щоб нейтралізувати в квартирі різні токсичні речовини, що потрапляють ззовні, а також виділяються з лінолеуму, шаф і інших синтетичних матеріалів корисно розводити в будинку хлорофітум. Виключно позитивний вплив цієї рослини відбувається за рахунок щоденного очищення повітря. Аналогічними властивостями володіє драцена і диффенбахія. Але оскільки друга отруйна, розташовувати її краще в малодоступних для дітей місцях.
Серед лікувальних кімнатних рослин найпоширенішими є алое і каланхое. Хоч вони і здаються незграбними, але користь від них для здоров'я велика, тому є сенс завести по одній квіточці і в разі необхідності вдаватися до її допомоги.
Цей далеко не повний список кімнатних рослин можна продовжувати ще довго, тим більше при такому різноманітті екзотичних квітів. Але перш ніж прикрашати ними квартиру, краще дізнатися про їх корисні властивості для здоров'я якомога більш
Перша сторінка. Лікувальні властивості кімнатних рослин
В наш час нюху надають великого значення. На початку ХХ століття було висловлено припущення, що дерева і трави виділяють особливі речовини ( атмовітаміни), які легко засвоюються і є каталізаторами біологічних процесів та обміну речовин. Згодом правильність цього припущення підтвердилася. До атмовітамінів відносять аероіони, озон, леткі фітоорганічні речовини ( ефірні олії), що людиною відчуваються як запахи. Встановлено, що є два механізми сприйняття запахів – асоціативний і рефлекторний. Перший грунтується на запам’ятовуванні взаємозвязку запахів з звичними поглядами й впливає здебільшого на психоемоційну сферу людини. Другий – із впливом пахучих речовин на нюхові рецептори клітини в біологічно активних точках середньої частини верхньої носової мушлі та носової перегородки, пов’язані з нюховим аналізатором, гіпоталамусом і лімбічною системою. Ці надзвичайно важливі системи пов’язані з іншими життєво важливими ділянками мозку, регулюючими частоту серцевих скорочень, кров’яний тиск, ритм подиху інші, життєво важливі функції організму. Причому нюховий рефлекс специфічний кожному з пахощів. Запах повинен точно підходити рецептору. Саме тому пахучі синтетичні речовини менш ефективні в порівнянні з природними речовинами: вони можуть лише викликати відповідні асоціації, але рефлекторний компонент часто відсутній. Проте рефлекторна реакція особи на один запах зачіпає як психоемоційну сферу, і фізіологічну. Причому мінімальна концентрація пахучої речовини у повітрі, яке ми вдихаємо викликає досить суттєві реакції організму. Кілька крапель ефірної олії жасмину збуджує діяльність мозку не гірше від, ніж кави. Наприклад, евкаліпт покращує подих, очищає органи носоглотки. Щоб стати кваліфікованим фахівцем щодо аромотерапії, необхідна ретельна підготовка, знання анатомії, фізіології, лікувальної дії понад ста ефірних масел. Проте кожен може використовувати ефірні олії для профілактичних цілей, для підняття життєвого тонусу, працездатності, зняття втоми і стресів. У цьому треба враховувати, що у жінок нюх розвинений тонше, тому звичайно більш сприйнятливі до запахів, аромотерапії. У курців людей нюх навпаки знижено.
Кімнатні рослини, які можна вирощувати для покращення емоційного стану людини
Люди часто відводять кімнатним рослинам лише роль прикраси їхніх помешкань, невиправдано забуваючи про те, що рослини, до всього іншого, мають цілющі властивості, благотворно впливають як на фізичне, так і на психо-емоційний стан людини , а також на мікроклімат в приміщенні.
Спробуємо з’ясувати , які квіти сприятливо впливають на комфорт в будинку.
Сам тільки колір рослин, зелений, вже сам по собі діє на нас заспокійливо, дарує спокій і розслабляє. Кімнатні рослини збагачують наш будинок киснем, поглинаючи вуглекислий газ, зволожують повітря, позбавляють житло від пилу. Вирішивши змусити улюблений будинок або робоче місце кімнатними рослинами, необхідно визначитися з типом рослин, який підійдуть саме вашої обстановці і вибрати кілька, так як не варто захаращувати кімнати всім підряд. Варто мати на увазі, що кожна рослина має свої, характерні тільки йому властивості.
Правильно підібрані домашні рослини поліпшать ваше самопочуття, нейтралізують негативний вплив на ваш організм побутової техніки та синтетичних матеріалів.
Всі без винятку рослини виділяють фітонциди - біологічно активні речовини, що перешкоджають зростанню і розвитку в повітрі бактерій і грибів. Такі очищають повітря рослини добре ставити біля ліжка. Серед кімнатних рослин, які мають бактерицидні і дезинфікуючими властивостями можна виділити алое, хризантему, плющ, цитрусові рослини, мирт, хлорофітум, герань, аглонема, нефролепіс, шеффлера, спатифиллум, філодендрон, епіпремнум, фікус. Алое до того ж ще, будучи рослиною-донором, підтримує наш імунітет, віддаючи свою енергію. Герань ж до всього іншого, в силу присутності в листі сильного ефірного масла, влітку допомагає нам у боротьбі з комахами, а також позбутися від головного болю, подолати втому та нормалізувати сон.
Деякі кімнатні рослини здатні залучити в сім'ю мир і спокій, у справи - удачу. Алоказія та азалія зміцнюють енергетику в будинку і сім'ї. Кактуси, на думку деяких фахівців, здатні поглинати шкідливе випромінювання від комп'ютерів. Так зване грошове дерево підвищує фінансовий добробут. Папороть здатний подарувати людина душевний спокій і рівновагу. Кали і королівська бегонія допоможуть захистити вас і ваш будинок від чужорідної негативної енергії, перетворивши її в позитивну, творчу, заспокійливу і цілющу. Цикламен - рослина, здатне викорінити конфлікти у вашій родині. Бальзамін привнесе у ваше життя почуття єднання з навколишнім світом, допоможе розкрити ваші творчі здібності і проявити найкращі людські якості.
Важливим фактором при виборі рослин є його колір. Наприклад, рожевий колір сприяє посиленню емоційної активності, червоний - сексуальної активності, помаранчевий допомагає в любовних відносинах, білий сприяє духовному розвитку, синій - розвитку творчих та інтелектуальних здібностей.
Квіти допомагають розвинути творчі здібності, благотворно впливають на серцево-судинну систему і на фізичний, психологічний та енергетичний стан людини в цілому.
Головне, про що потрібно пам'ятати - про кімнатні квіти треба дбати і дарувати їм свою любов, тільки тоді вони будуть служити надійним захистом від багатьох життєвих негараздів.
З давніх часів відома кімнатна рослина герань (пеларгонія). Вона добре дезінфікує повітря. Крім того, вчені довели, що герань благотворно впливає на людей із захворюваннями серця, покращує їх стан здоров’я. А найперша квітка, яка потрапила до житлового приміщення, — герань лісова, її ще називають журавлиний ніс (pelargos — з грецької «журавель»). Ця рослина з Південної Африки була завезена до Європи наприкінці XVI століття.
Довідкове бюро.
Неможливо не згадати ще одну корисну рослину, яка дуже ефективно очищує повітря, — хлорофітумчубатий. Дослідження його властивостей проводили як за кордоном, так і в нашому ботанічному саду. У приміщеннях розміщували різні рослини, і з допомогою низки вимірювань визначалося, яка з них краще очищує повітря. Виявилося, що пальма першості по праву належить хлорофітуму чубатому, листова пластинка якого повністю зелена. Його садову форму, листя у якої з білою або жовтою смугою, вирощують у квартирах частіше, але вона трохи менш ефективна. Хлорофітум поглинає формальдегід, чадний газ, виділяє фітонциди, а також має значний бактерицидний ефект. Вчені встановили, що за добу рослина може знищити близько 80% хвороботворних мікроорганізмів, що знаходяться в безпосередній близькості від рослини.
Ще одна рослина, яку корисно мати вдома, — мирт. Не дарма його називають «деревом сімейного щастя». Ця рослина теж виділяє фітонциди, які дезінфікують повітря у квартирі.
Інша популярна кімнатна рослина — диффенбахія — теж очищує повітря від шкідливих речовин: формальдегіду, ксиліту, бензолу. Його рекомендують тримати у промислових приміщеннях. Але разом з тим це отруйна рослина. Наскільки безпечно вирощувати її в квартирі?
Диффенбахія належить до сімейства ароїдних. Всі ароїдні — отруйні рослини. Вони мають знаходитися в недоступних для маленьких дітей і домашніх тварин місцях, щоб ті не могли спробувати рослину «на зуб». Але сама по собі рослина не може завдати шкоди людині, вона не виділяє в повітря шкідливих речовин. А ось потрапляння на шкіру людини отруйного соку ароїдних може викликати опік та алергічні реакції.
Азалія підтримує в будинку енергетику бадьорості, допомагаючи сконцентруватися на головному і не звертати увагу на дрібниці. Азалія захищає від пліток, брехні і суєти, нервозності і невпевненості.
Алое деревоподібна добре мати там, де люди часто хворіють, що говорить про ослаблений біополе будинку. Алое захищає квартиру від проникнення хвороботворних енергій і вібрацій, очищає і зміцнює енергетику простору.
Аспарагус і спаржевий плющ допомагають "залатати чорні діри", які створюють в енергетичному просторі своєї квартири слабохарактерні люди, і запобігти марну розтрату енергій: через "чорні діри" випливає енергія, призначена для звершення якихось справ. Ці рослини, як і цикламен, захищають від розчарування, піднімають настрій і додають впевненості у власних силах.
Бальзамін створює навколо себе потужний вібраційний потік радості і гармонії, згладжуючи наслідки конфліктних ситуацій. Бальзамін заряджає атмосферу приміщення сонячною енергією; притягує творчі енергії. Створювана бальзамін доброзичлива атмосфера сприяє прояву в людях найкращих якостей.
Бегонія королівська підходить товариським, гостинним людям, будучи одним з найсильніших захисних рослин. Бегонія королівська не лише трансформує негативні вібрації в позитивні, але ще й впорядковує їх, приводячи атмосферу в будинку до рівноваги і гармонії. Бегонія декоративноквітучих нейтралізує негативну енергію від сварок між близькими людьми, згладжує конфлікти і суперечності, нервозність і напруженість (виражену не тільки словами, але і наявну у людей підсвідомо); захищає дім від вторгнення зовнішніх вібрацій.
Герань служить "вогнегасником "для негативних енергій, агресивних нападок, емоцій гніву й роздратування. Вібрації гніву - одні з найнебезпечніших і руйнують сприятливу атмосферу; чим довше агресивна емоція зберігається в просторі, тим активніше впливає на людей. Герань пом'якшує енергію гніву; її захисна здатність поширюється здебільшого на господарів будинку.
Калла може служити оберегом щастя в домі. Калла не просто призводить протилежні енергії до золотої середини, але і трансформує їх в єдиний потік радості. Енергетика кали протистоїть вібраціям смутності, песимізму, туги, печалі, пригніченості й депресії. Калла підвищує імунітет людини проти емоційного виснаження і стресів, наповнюючи атмосферу будинку радістю і бадьорістю.
Кактуси багатоликі, але діють приблизно однаково: притягають і вбирають в себе негативні для людини енергії, трансформують вібрації ненависті, злоби і роздратування, працюючи "громовідводом". Кактуси не пускають в будинок негативну енергію, тому їх рекомендується ставити на вікна або навпроти вхідних дверей.
Каланхое захищає від апатичності і занепаду сил і протистоїть внутрішнім негативним енергій. Зневіра - один з семи смертних гріхів, його енергії отяжеляют атмосферу і закупорюють канали радості, зводячи нанівець будь-яке позитивне начало. Каланхое Мангіна не дає енергії зневіри злитися з атмосферою квартири, захищає від депресії і допомагає вистояти в будь-яких життєвих негараздах.
Монстера потрібна там, де обстановка відрізняється крайньою хаотичністю, де під впливом обставин все йде догори ногами. Монстера поглинає вібрації безладу, концентрує всі енергії на спокої і рівновазі, служить своєрідним "камертоном" для присутніх у просторі енергій, розставляючи все по місцях м'яко і гнучко, навіть ніжно.
Папороть - рослина "золотої середини", він ідеально підходить для приведення в гармонію енергетичних потоків зовнішнього світу (навколишнього простору) і внутрішнього світу (власного вібраційного поля людини). Жодне інша рослина не здатна врівноважити два цих енергетичних вектора, а також сприяти прояву паранормальних здібностей і пробудженню схованих сил людини. Папороть приводить людей до компромісу і створює в атмосфері приміщення почуття міри.
Узамбарская фіалка (сенполія) надає заспокійливу дію на атмосферу будинку, створює навколо себе затишок і атмосферу блаженства і спокою. Але спокою не сонного, коли хочеться завмерти й не ворушитися, а радісного, коли люди не переживають через дрібниці, а внутрішньо знають, що все буде добре. Білі фіалки очищають простір від вібрацій важких думок і поганих почуттів; вони гарні для квартир, в яких живуть маленькі діти, для їх захисту від негативних вібрацій. Фіалки з рожевими та червоними квітками очищають простір від замкнутості енергій і напруги, в якому люди легко можуть захворіти; вони полегшують енергетику квартири.
Фікус працює як "пилосос", що очищає простір від пилу тривог, сумнівів, переживань. Печалі і занепокоєння послаблюють енергетику квартири і порушують вібраційне рівновагу. Фікус не тільки очищає простір, поглинаючи негативні енергії і трансформуючи їх у позитивні, але і перешкоджає проникненню негативних вібрацій ззовні, яких особливо багато у великому місті.
Фуксія очищає квартиру від застояної "заболоченій" енергії, підтримує енергетику приміщення в природному рухомому стані, забезпечуючи постійний приплив нових енергій творчості, допомагаючи вирватися із замкнутого кола неприємностей.
Цикламен корисно мати в будинку, де живуть або часто бувають емоційні люди з м'яким, мінливим, слабким характером, сильно залежні від свого настрою або думки оточуючих. В атмосфері будинку присутні негативні вібрації страху від їх невпевненість у власних силах, а це може бути причиною дискомфорту і хвороб домочадців. Цикламен розкріпачує замкнуту енергію, вносить в атмосферу енергію натхнення, якого так не вистачає слабохарактерною людям. Завдяки цикламенів піднімається настрій, з'являється бажання щось робити; цикламен захищає від розчарування.
Фікус і лимон очищають повітря та додають позитиву
Учень . Запахи навколо нас
Вивчення ароматичних рослин має велике теоретичне і практичне значення. Запахи відіграють величезну роль біосфері, зокрема, в комунікативних зв'язках живих організмів. Саме за допомогою запахів комахи- обпилювачі знаходять нектароносні рослини. Ми у світі самих різноманітних запахів. Вишуканий аромат духів, апетитні запахи свіжого хліба і смердота із найближчого смітника – усе це запахи. Людина здатна навчитися розпізнавати до 4000 різних запахів, а найбільш чутливі до них люди – понад десять тисяч. Але це вимагатиме спеціального тренування в розпізнаванні запахів. Відомо, що досвідчені кухарі лише за запахом, не пробуючи їжу на смак, можуть встановити, наскільки добре вона посолена. Як вони це роблять – загадка: адже сіль не пахне. Звісно, в повному обсязі люди мають таких здібностей. У сприйняття запахів є свої бездарності, яким «ведмідь на ніс наступив», і свої таланти. Таланти – це Носи з великої літери – шановний міжнародний титул дегустаторів екстракласу. І хоча геніїв нюху одиниці, засмучуватися з цього приводу не варто. У принципі так кожний може натренувати свій нюх. «Той, хто не хоче, домагається більше ніж, хто може». Існують спеціальні методи тренування, найелементарніший у тому числі - просто привертати до запаху увагу. Діагностика хвороб, сумісність людей, навіть визначення настроїв людини – усе це можливе з допомогою хорошого носа» (Экарев, 1995). Зона сприйняття запахів у мозку людини розташована поруч із лімфатичної системою, що відає його емоціями, тому кожен запах може асоціюватися із якоюсь подією, яке у підсвідомості людини. «...І завжди від сукні, що проходить повз мене жінки доносило з подувом пахощів духів згадки колишніх подій у житті» - як було з героєм Мопассана. Добре, коли ці спогади приємні і радісні. Але буває і навпаки. Наприклад, в людини, довгий час яка працювала у реанімації, запах камфори асоціюється з періодом напруженої багатоденної роботи і сильне відчуття тривожності, мобілізації всіх сил. І, як і раніше, що чимало аромотерапевтів рекомендують застосовувати камфору підвищення настрою, зняття тривожності, в нього цей запах викликає цілком протилежні емоції. Отож мало пам'ятати можливу реакцію на запах, пов'язану з несприятливими спогадами» (Экарев, 1995). Можна або занедужати завдяки своєму носі, нанюхавшись якої-небудь отрути, або з його ж допомогою успішно відновити свої сили. Треба заспокоїтися - понюхайте ромашку чи герань. Якщо підвищився тиск, то допоможуть запахи ванілі, меліси, валеріани, що й понизять його. Посилить серцеві скорочення запахи тополі і бояришнику.
Аромотерапія – один з методів впливу на емоційний стан людини
В сучасному світі важливе місце займає аромотерапія. Вона набула своєї популярності саме завдяки виведенню великої кількості різних видів рослин, зокрема кімнатних і їхньому впливу на стан людини. Це являється одним із методів лікування саме ароматами квітів.
Аромотерапія у помешканнях людини набуває великих масштабів. Кімнатні сади запашних рослин, у залі, передпокої, спальні, кухні, на балконі – лікувальна зона в будинку. Нині у світі культивується близько 200 видів декоративних кімнатних рослин, які оздоровлюють мікроклімат приміщення. Дія квітів у закритому приміщення залежить від концентрації летючих фітоорганічних речовин. Якщо в кімнаті площею 25 м помістити букет з 50-ти р кольорів та 65 р листя черемшини, білої акації чи конвалій, то в людей відзначається поліпшення настрою, підвищується працездатність. (Гейхман, 1986). Ш.М. Гасанов встановив, що чимало квітів ефективні при захворюваннях серцево-судинної системи (сантолин), хронічних неспецифічних хворобах легких (розмарин), спастичних станах кишок, жовчовивідних шляхів (лавр шляхетний) і неврозах різного характеру (запашна герань). Нешкідливі кімнатні рослини: монстера, кливія, аспидистра, традесканція, спиндаксус, ломикамінь. Отруйні рослини: лавровишня (листя, і пагони містять глюкозиди, які виділяють при розщепленні синильну кислоту), олеандр, амаранту, примула (в листі містяться білкові речовини, дратівливі шкіру), дурман деревоподібний, багато сукулентів з родини молочайних, сімейства рододендронів, деяких видів кактусів Медики і ботаніки давно стали вивчати властивості рослин, вирощуваних в кімнатних умовах. Чимало їх ми очищають повітря шкідливих бактерій, покращують мікроклімат, надають лікувальний ефект при найрізноманітніших захворюваннях. Це бегонії, герані і фікуси; алое, плющ, жасмини і хлорофітуми; каланхоє чи бріофілюми, толстянки і пеперомії; колеуси, сансевьери і молочаї, і звісно ж - лимони, грейпфрути, каву й лаври благородні.
.
Друга сторінка .Для чого потрібні кімнатні квіти
Для чого потрібні кімнатні квіти. Кімнатні рослини для здоров'я людини. Користь і властивості кімнатних рослин (квітів)
Історики вважають, що люди почали вирощувати кімнатні рослини вже 5000 років тому, однак у наш час до них перестали серйозно ставитися, і довго сприймали їх тільки як прикраса приміщень.
Для чого потрібні кімнатні квіти. Користь кімнатних рослин
Для чого ж нам потрібні кімнатні квіти? Звичайно, квіти дійсно створюють в приміщенні затишок, комфортну атмосферу, роблять інтер'єр приміщень живим і привабливим, однак в останні роки вчені відкрили й інші властивості кімнатних рослин, і ці відкриття змінили ставлення людей до них. Кімнатні рослини потрібні в кожній квартирі не тільки для затишку. У повітрі закритих приміщень з різних причин накопичуються токсичні речовини: їх виділяють оздоблювальні матеріали, миючі засоби, водопровідна вода, та й повітря, що потрапляє з вулиці, далеко не завжди буває чистим і безпечним - у вихлопах автомобілів і сигаретному димі містяться такі небезпечні для здоров'я речовини , як бензол
Електромагнітне випромінювання, бактерії і висушений повітря теж не додають здоров'я ні нам, ні нашій шкірі. З усіма цими проблемами допомагають впоратися кімнатні рослини, однак не все підряд, а певні види.
Кімнатні квіти
Кімнатна рослина хлорофітум: користь для здоров'я
Якщо розглядати кімнатні рослини з цієї точки зору, то найкориснішим з них виявиться хлорофітум. Ця рослина відомо всім: довгі зелені листя, іноді зі смужками, іноді без; цвіте дрібними білими квітами; розмножується дуже легко, і невибагливо у догляді - досить відокремити «діток» від довгого стебла, який виганяє кожен дорослий квітка, і буквально увіткнути в сиру землю. Рослина тут же прийметься і почне пускати коріння.
Хлорофітум поглинає не лише токсини, що виділяються синтетичними матеріалами, а також потрапляють в квартиру зовні, але і вбиває шкідливі бактерії. Якщо в приміщенні є кілька хлорофитумов, вам не знадобиться встановлювати дорогі очищувачі повітря: за добу ці рослини поглинають майже всі шкідливі бактерії в приміщенні. Не дарма хлорофітуми ніколи не уражаються шкідниками.
Частого поливу рослина не вимагає, проте полив повинен бути рясним, особливо влітку. Додавши в горщик з хлорофітумом кілька таблеток активованого вугілля, можна значно підсилити його очищаючі властивості.
Кімнатна рослина драцена: користь для здоров'я
Якщо в приміщенні в якості підлогового покриття використовується лінолеум, то заведіть драцену. Ця рослина дуже красиво, і легко вписується в будь-який інтер'єр. В офісах зазвичай використовують великі екземпляри, а для квартир підійдуть невеликі рослини. Драцена майже на 70% очищає повітря від бензолу, що виділяється лінолеумом, а також справляється з потрапляють в квартиру вихлопними газами.
Кімнатні рослини Диффенбахія і фікус: користь для здоров'я
Очищати забруднене повітря житла здатні й такі рослини, як пестролістая диффенбахия і фікус. Їх слід розміщувати на тому боці квартири, вікна якої виходять у бік промислового району чи жвавої автостради. Ці рослини люблять світло, проте потрібно розташовувати їх так, щоб виключити потрапляння прямих сонячних променів.
Коли полив для диффенбахии буде недостатнім, вона витягнеться вгору і почне скидати листя. Фікус ж, навпаки, не любить дуже інтенсивного поливу, і може скидати здорові листя саме з цієї причини. У зимовий час фікус краще не поливати взагалі - досить обприскувати рослину з пульверизатора.
Однак, якщо ви вирішили вирощувати у себе ці рослини, то не дозволяйте чіпати диффенбахию дітям: її сік отруйний, і може викликати алергічні реакції, потрапивши на шкіру або слизові оболонки
Третя сторінка . Корисні властивості кімнатних рослин.
Кімнатна рослина герань: користь і властивості герані.
Герань відома нам дуже давно, і багато російські класики згадували про неї у своїх творах, описуючи інтер'єр старовинних будинків і квартир. Ця рослина широко поширене і в наші дні, завдяки своїй невибагливості, гарним квіткам і лікувальним властивостям. Герань здатна вбивати стрептококи та стафілококи, а найкращим місцем для неї буде спальня, так як речовини, що виділяються рослиною в навколишнє середовище, мають заспокійливі та антистресовими властивостями. Найкраще тримати герань на підвіконні, на сонячній стороні, так як вона світлолюбна, хоча і вимагає рясного поливу в теплу пору року.
Учень Кімнатна рослина лавр: корисні властивості.
Дуже цікава рослина - лавр. Це вічнозелений чагарник, який можна назвати карликовим, і він теж здатний вбивати шкідливі бактерії і віруси. Людям із захворюваннями шлунка та кишечнику, а також серця і судин тримати цю рослину в своїй квартирі особливо корисно. Лавр добре росте в освітлених місцях, і його можна стригти, як звичайний чагарник, надаючи рослині округлу форму.
Учень.Кімнатна рослина кактус: користь кактусів.
Одним з найпоширеніших рослин можна назвати і кактус. Видів кактусів дуже багато, але особливо корисні кактуси з довгими голками. Як і інші корисні кімнатні рослини, вони мають бактерицидні властивості, однак у них є ще одна важлива особливість.
Кактуси можуть захищати людину від шкідливого електромагнітного випромінювання, знижуючи іонізацію повітря в приміщеннях. Саме тому кактуси рекомендується розміщувати в безпосередній близькості від екрану телевізора чи комп'ютера, але при цьому рослина має отримувати достатньо світла: адже кактуси - рослини жарких країн. Знижувати вплив електромагнітного випромінювання здатне ще одна поширена рослина - традесканція.
Кімнатна рослина пеперомия: користь для здоров'я.
Невелике акуратне рослина - пеперомія, здатне захищати нас від застуди та ГРВІ. Повітря в приміщенні, де знаходиться ця рослина, повинен бути в міру сухим, а саме приміщення - не надто яскраво освітленим. Пеперомії приписується ще одне лікувальну властивість - вона допомагає протистояти депресій, випромінюючи позитивну енергетику, створюючи в сім'ї або колективі теплу, доброзичливу атмосферу.
Четверта сторінка Властивості кімнатних квітів
УЧЕНЬ. Властивості кімнатних рослин (квітів).
повітря в приміщеннях можуть підтримувати багато рослин, але найбільш поширені з них: папороть, цикламен, різні види фіалок.
Прихильники езотеричних навчань приписують більшості кімнатних рослин властивості позитивно впливати на життя і світовідчуття людини. Так, герані і бегонії допомагають розвивати впевненість у собі; фіалка і глоксинія покращують матеріальне становище; бальзамін і китайська троянда сприяють розвитку творчих здібностей; пальма, фікус і лавр допомагають зміцнити вольові якості.
У нашому світі безліч кімнатних рослин, і всі вони мають певні властивості, надаючи будь-який вплив на наш настрій, самопочуття і життя. Тому, вибираючи кімнатні рослини для свого будинку або квартири, потрібно не лише оцінювати їх лікувальні та корисні властивості, а й покладатис
Довідкове бюро. По - перше дослідження показали, що кімнатні рослини допомагають дітям добре вчитися. В ході одного дослідження вчені порівняли успішність і активність дітей у двох класах, один з яких був прикрашений кімнатними рослинами, а в іншому їх не було зовсім. Кращі результати виявилися в учнів в "зеленому" класі. Тому фахівці радять батькам, вчителям поміщати в оточенні письмового столу дитини кімнатні рослини.
По - друге, дослідження показали, якщо в класі висаджувати певні види рослин, то можна істотно знизити рівень захворюваності
Пам'ятайте, що рослини в школі - не тільки для затишку, але і для здоров'я.
У повітрі шкільних приміщень з різних причин накопичуються токсичні речовини: їх виділяють оздоблювальні матеріали, миючі засоби, водопровідна вода, повітря, що потрапляє з вулиці, далеко не завжди буває чистим і безпечним, електромагнітне випромінювання, бактерії і висушений повітря. Вони не додають здоров'я ні нам, ні нашим дітям.
Якщо розглядати кімнатні рослини з цієї точки зору, то найкориснішим з них виявиться хлорофітум. Ця рослина відомо всім. Хлорофітум поглинає не тільки токсини, що виділяються синтетичними матеріалами, але і вбиває шкідливі бактерії. Якщо в приміщенні є кілька хлорофитумов, не знадобиться встановлювати очищувачі повітря, як стверджують вчені, за добу ці рослини поглинають майже всі шкідливі бактерії в приміщенні. Не дарма хлорофітуми ніколи не вважаються шкідниками.


П'ята сторінка . Кімнатні рослини зволожують повітря.
Чемпіон серед "зволожувачів" - циперус. Це просте і в той же час витончена рослина може вписатися в будь-який інтер'єр і стане працювати як маленький живий кондиціонер, продукує чистий вологе повітря.

Якщо у вашій школі, у вашому кабінеті як підлогове покриття використовується лінолеум, то заведіть драцену. Ця рослина дуже красива, але не тільки ... Драцена майже на 70% очищає повітря від бензолу, що виділяється лінолеумом, а також справляється з потрапляють в приміщення вихлопних. газів.


А невелике акуратне рослина - пеперомія, здатна захищати від застуди та ГРВІ. Повітря в приміщенні, де знаходиться ця рослина, має бути в міру сухим, а саме приміщення - не надто яскраво освітленим. Цій рослині приписується ще одна лікувальна властивість - вона допомагає протистояти депресіям, випромінюючи позитивну енергетику, створюючи в колективі теплу, доброзичливу атмосферу.


Одним з найбільш корисних рослин можна назвати і кактус. Видів кактусів дуже багато, але особливо корисні кактуси з довгими голками. Вони мають бактерицидні властивості, однак у них є ще одна важлива особливість.
Кактуси можуть захищати людину від шкідливого електромагнітного випромінювання, знижуючи іонізацію повітря в приміщеннях. Саме тому кактуси рекомендується розташовувати в безпосередній близькості від екрану телевізора чи комп'ютера, але при цьому рослина повинна отримувати достатньо світла: адже кактуси - рослини жарких країн.
УЧЕНЬ Проте, розміщувати кактуси в класній кімнаті слід поодаль від учнів, щоб не отримали травм.


Гібіскус (Китайська троянда) здатна зменшити кількість хвороботворних мікроорганізмів у приміщенні наполовину. А ще кущик троянди допоможе позбутися зайвої втоми і дратівливості.


Каланхое - симпатична рослина, полегшує душевний стан школяра. Має здатність допомагати в його творчості. Розвиває почуття смаку.
Каланхое виводить з організму шлаки і токсини, позбавляє від хронічних захворювань, пов'язаних з горлом і дихальними шляхами. Каланхое - швидка допомога, яка завжди під рукою. Цей "домашній лікар" чудово загоює рани, служить гарним протизапальним і антисептичним засобом.


Сансевієрія («тещин язик») допомагає подолати лінь і віддатися вивченню наук, причому прискорює процес навчання чого-небудь, що робить її корисною для тугодумів і людей з «дірявим пам'яттю».
Сансевієрія допоможе завжди, коли є проблеми з навчанням.
Сансевієрія береже нерви і пристосовує до будь-яких труднощів, пов'язаних з навчанням, допомагаючи виходити з них з високопіднятою головою.


Млявим і сонним людям нефролепис допомагає підвищити імунітет.
Для існування цієї кімнатної рослини необхідно багато енергії; мешкаючи на телевізорі, він поглинає електромагнітні випромінювання



Евкаліпт - Родом цей заокеанський гість в наших приміщеннях з далекої Австралії. У домашніх умовах ростуть тільки два види цієї рослини: Евкаліпт Ганна і Евкаліпт лимонний

Шоста сторінка. Отруйні кімнатні рослини.
Існує багато рослин, які можна вирощувати в квартирі і які ні за яких умов не зашкодять ні дітям, ні тваринам. Наприклад, цитрусові, кавове дерево, інжир, перець. Банан — чудова естетична рослина, при правильному догляді за якою можна навіть їсти свої банани. Папая — дуже красива швидкоросла рослина. Якщо посадити її у велику ємність, будуть навіть плоди. За корисністю папая займає одне з перших місць серед кімнатних рослин. У листі і стеблі цієї рослини є ферменти папаїн 1 і папаїн 2, котрі використовуються у фармакології. З них готують препарати, якими лікують трофічні виразки і захворювання шлунково-кишкового тракту. Тим, у кого гастрит і холецистит, дуже корисно з’їдати кілька шматочків папаї на день
Вчитель. Чи може рослина стати небезпечною для людини через неправильний догляд, наприклад через обробку якимись хімікатами?
Довідкове бюро Рослина може завдати шкоди під час обробки отрутохімікатами, тому що для лікування багатьох захворювань рослин використовують сильні отрути. Тому перш ніж обробляти рослину будь-чим, треба уважно прочитати інструкцію. В жодному разі не можна обприскувати рослину в закритому приміщенні, не слід також відразу після обробки вносити його до житлових кімнат.
З особливою обережністю слід ставитися до вирощування іншого представника ароїдних — алоказії, сік якої найбільш агресивний. Однак, хоча в органах рослини міститься велика кількість оксалата кальцію, алоказія крупнокоренева у відварному вигляді (листя) використовується як овочева культура в Індонезії, Камбоджі та В’єтнамі. Тримати в квартирі таку рослину, звичайно ж, можна, просто потрібно дуже обережно з нею поводитися.
Молочаї — ще одна група кімнатних рослин, які користуються популярністю у квітникарів-аматорів. Їх сік теж отруйний?
Безумовно, з молочаями теж треба поводитися обережно. Характерною особливістю всього роду є наявність отруйного молочного соку, який викликає подразнення слизових оболонок у людей (дуже небезпечний при попаданні в очі). Якщо кіт або собака погризли цю рослину, то це може привести до летального результату. Якщо в будинку є маленькі діти, то отруйні рослини краще не тримати взагалі або тримати їх у недоступному місці.
Сік того ж молочаю може викликати алергічну реакцію при дотику до шкіри людини. Уколи колючками кактусів небезпечні для алергіків. Любителі кімнатних рослин часто вирощують агави. Їх легко тримати вдома, оскільки вони не вимагають особливого догляду. Але у цих
Довідкове бюро Рослини з отруйним соком
Всі види молочайних (молочай найпрекрасніший, «Різдвяна зірка», молочай Міля, кротон); При роботі з молочайними необхідно особливо ретельно берегти очі, оскільки молочний сік дратує рогівку і може призвести до тимчасової або повної втрати зору.




Навряд чи хто зможе встояти перед надзвичайно декоративними рослинами сімейства ароїдних: алоказія, диффенбахія, зантедескія (кала), каладиум, монстера, спатифиллум, сциндапсус і т. д.





Ці рослини приваблюють незвичайною формою листя і їх забарвленням, при цьому багато ароїдних дуже красиво цвітуть. Але, на жаль, ароїдні містять отруйний сік. Найбільш небезпечна з ароїдних - диффенбахія.


Дуже небезпечно сімейство кутрових (н-р: олеандр, катарантус).



Відомо своєї ядовитостью сімейство пасльонових (паслін ложноперечний, броваллія).


До слабоядовитих відноситься сімейство аралієвих (н-р шеффлера.)


Сильно проявляються токсичні властивості у плюща. У плюща отруйні всі частини рослини. Цвіте виключно рідко, у віці 10-12 років, але особливо отруйні ягоди плюща.


Довідкове бюро Рослини, які небезпечні для алергіків :

Ось деякі пеларгонії (сімейство геранієвих).;

примула .

цикламен

цитрусові

Фікуси, через дрібні пори на листках виділяють в повітря отруйні речовини, здатні викликати різні алергічні реакції.


Дуже небезпечні для здоров'я всі види і сорти лілій. Квітучі лілії виливають дуже сильний аромат, який викликає запаморочення, головні болі, непритомності і алергію.


ВИСНОВКИ
Завданням моєї дослідної роботи було вивчити і дослідити склад кімнатних рослин, які впливають на емоційний стан людини, описати ці рослини, зробити колекцію фотографій кімнатних рослин, які рекомендовано вирощувати вдома, для покращення емоційного стану.
Під час вивчення та дослідження кімнатних рослин було вивчено близько 15 рослин, які позитивно впливають на емоційний стан людини.
Описавши ці рослини та зробивши аналіз я з’ясувала, як ці рослини впливають на людину, на її психічний та емоційний стан.
Аналізуючи вплив кімнатних рослин на людину я дійшла висновку, що правильно підібрані рослини поліпшують її самопочуття, нейтралізують негативний вплив на її організм.
Любіть, піклуйтеся про обрані вами рослини, і вони дадуть вам відповідь тим же.
Переглядів: 507 | Додав: mpylypchynets | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: