Головна » Файли » Нова українська школа (НУШ) » НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 1 семестр |
07.12.2019, 17:52 | |
УРОК 1. БУКВАР — ПЕРША НАВЧАЛЬНА КНИГА Мета: ознайомити дітей із завданнями уроків читання, із букварем, правилами роботи з підручником, прави-лами поведінки на уроці та під час перерви; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися, ходити в школу, здобувати знання, дотримувати правил поведінки на уроці та на перерві; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; виховувати толерант-ність, дбайливе ставлення до книги.Обладнання: набори малюнків із зображеннями сюжетів про школу, ручка, олівець, пенал, конструктор LEGO. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, математична. Хід уроку ВСТУПНА ЧАСТИНА1. Організація класу— Доброго ранку, мої маленькі друзі! Сподіваюся, ви добре відпочили влітку. Учора ви були ще дошкільнята, а сьогодні вже першокласники. Всі учні навчаються у школі — просторому будинку. Щоранку я буду на вас чекати із нетерпінням, аби навчити мудрості, розуму, гарних манер.— Осіннім помахом відчиняє двері школа у чарівний світ знань. Сонечко радо підморгує і бажає провести всі дні у школі з усмішкою та радістю. А дощик наповнює по вінця відерце чистою водою добра та ввічливості. І зайчик, який пробігає біля школи, шле великий привіт учням, бажає бути слухняними. А лисичка, яка виглядає із-за кущика, хоче бачити першокласників кмітливими.—Бажаю, щоб усі сподівання здійснилися! Сьогодні до нас завітав Мудрунчик, який хоче на-вчити дітей того, що він знає сам. Спробуйте відгадати загадку.yОсь всіх до класу він скликає,Голосистий наш дзвінок,І ми радо поспішаємНе в садок, а на... (урок).— Отже, ваш перший урок РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ! 2. Тренінг. Вправа «Знайомство» Учні утворюють коло. Називають свої імена і промовляють добрі побажання сусідові по колу.— Діти, утворіть коло. Назвіть своє ім’я та промовте добрі побажання сусідові по колу. («Мене звати Ольга Дмитрівна. Марійко, бажаю тобі бути кмітливою та уважною на уроці!») Очікування— Розкажіть Мудрунчику, чого ви хочете навчитися у першому класі.— Отже, ми поринемо у світ різних наук, навчимося досліджувати, дружно працювати, одне од-ному допомагати .ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА 1. Мотивація навчальної діяльності 1) Гра «Ранець».— Знайомтесь, діти: це — Миколка-першокласник. Послухайте, як хлопчик складав свій ранець. Я читатиму повільно, а ви слухайте уважно. Якщо Миколка правильно поклав річ у портфель — плес-ніть у долоні, якщо помилився — тупніть однією ногою. Будьте уважними! МИКОЛКА-ПЕРШОКЛАСНИК Перший раз малий МиколаСтав збиратися до школи.Олівець поклав у сумку,Книги, ручку, зошит, гумку,9 М’яч, перо, граблі, подушку,На обід м’яку пампушку,Двох ведмедиків, лопату,Білочку руду хвостату.Лук і стріли, і рушницю,Ще й пухкеньку паляницю,Ще стілець, і стіл, і парту,І географічну карту,Трактор, і машинку, й мило —Вже й надворі звечоріло.Сів Миколка, дума думку:«Чи усе поклав у сумку?»Н. Кир’ян— Які речі потрібні у школі?— А яких не варто брати? 2) Гра «Впізнай предмет».— Мудрунчик, який завітав до нас на урок, цікавиться, чи добре ви знаєте назви навчального при-ладдя. Я описуватиму предмети, а ви знаходитимете їх на парті та показуватимете мені. Нею ми будемо писати букви та слова у зошиті. (Ручка.) Ним можна намалювати квіти. (Олівець.) У ній зберігаються ваші зошити. (Папка.) Він — перша книжка, яку ми разом читатимемо протягом першого класу. (Буквар.) Вона допоможе рівно накреслити лінію. (Лінійка.)— Хто з вас може порахувати предмети на парті?— Порахуйте предмети зліва направо.— А тепер — справа наліво.— Покладіть буквар перед собою. Під нього покладіть лінійку.— На буквар — пенал.— Праворуч від букваря покладіть олівець.— Ручку — між букварем і олівцем. 2. Вивчення нового матеріалу 1) Ознайомлення з букварем. Загадка Букви всі від А до ЯНа сторінках... (букваря). Гра «Що мені прошепотів буквар?»— Буквар — це ваша перша книга. Він навчить вас читати, міркувати. Візьміть його до рук. Роз-дивіться малюнки. Покладіть до вушка, заплющте оченята і послухайте, що він вам прошепоче. Учитель пошепки читає прохання букварика. Беріть мене завжди чистими руками. Коли гортаєте мої сторінки, намагайтеся їх не загинати. Підручник — це не альбом, тому малюнки для його сторінок створюють художники, а учні їх лише роздивляються. Виготовте для мене закладку — і ви швидко знайдете потрібну сторінку. Кладіть мене завжди на певне місце, тоді я ніколи не загублюся. Бережіть мене, бо я для вас — найкращий шкільний друг.— Розплющте оченята та розкажіть Мудрунчикові, що розповів вам букварик.
2) Ознайомлення з правилами поведінки на уроці та на перерві.Гра «Правила поведінки на уроці»— Наш Мудрунчик хоче вас ознайомити з правилами поведінки на уроці.Заходить учитель — треба встати,Як він тобі дозволить — сядь.10 Спитати хочеш — не гукай,А тільки руку піднімай.У школі парту бережиІ на парті не лежи.Щоб урок пройшов немарно,Треба сісти рівно, гарно.Не стрекочи на уроках,Як папуга чи сорока. Гра «Продовж речення. Правила поведінки на перерві»В коридор виходиш ти з друзями погратися.Добре маєш пам’ятати: в грі не слід... (штовхатися)!Не біжи по коридору — можеш травмуватись.Якщо йтимеш ти спокійно, буде час... (погратись).Дуже люблять наші діти в різні ігри грати,Та щоб добре відпочити, не треба... (кричати).В коридорі чемні діти не їдять сніданки —Йдуть спокійно на перерві їсти до... (їдальні).
Гра- руханка «Ура! Перерва»— Як потрібно поводитися на перерві? Учні утворюють коло. Імітують запропоновані рухи. На ігровому майданчику стрибати на скакалці. Ловити м’ячика. Розповідати товаришеві на вушко новину про школу. Рухатися «вагончиками».
Вправа «Асоціативний кущ»Буквар(Учитель, учні, урок, перерва, дзвінок, школа, товариші...) 3) Робота за підручником (с. 4–5).Ознайомлення з умовними позначеннями Вправа «Відкритий мікрофон»— Діти, погляньте на сторінку букваря. Кого ви там бачите?— Хто може прочитати речення?— А текст, написаний на сторінці 4?— Що роблять діти?— Який у них настрій?— Що приготувала вам родина для навчання у школі?— Хто супроводжував вас до школи?— Який настрій у вас був? Фізкультхвилинка Раз, два! Час вставати,Будемо відпочивати.Три, чотири! Присідаймо,Швидко втому проганяймо.П’ять, шість! Засміялись,Старанно понахилялись.Зайчик сонячний до насЗавітав у світлий клас.Будемо бігати, стрибати,11 Щоб нам зайчика впіймати.Прудко зайчик утікаєІ промінчиками грає.Сім, вісім! Час наставПовернутися до справ. Слухання вірша за посиланням (QR-кодом) — Діти, послухайте вірш.— Хто супроводив Петруся до школи? 4) Розвивальна гра «Винахідники». — Мудрунчик збирався до школи і поклав цікаву річ у портфель. Доведіть, що вона може знадоби-тися у школі.— Що це? (Учитель дістає зранця дерев’яну паличку.)— Чи потрібно паличку брати до школи?— Але ж Мудрунчик недарма поклав її в окрему кишеню. Отже, вона йому дуже потрібна. Помір-куймо разом, як можна використати звичайну паличку.Наприклад:Паличку можна використати як указку; можна з допомогою неї врятувати з калюжі мурашку; можна дістати предмет, що закотився під шафу тощо.— Ви справжні винахідники! Дякую вам, що довели правоту Мудрунчика. Гадаю, ми цю паличку залишимо в ранці, нехай вона йому стане у пригоді. 5) Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.Діти працюють на килимку.— Діти, уявіть, що вам потрібно створити букварик для учнів першого класу. Спробуйте створити цю книжку. Подивіться: перед вами багато цеглинок. Ви берете цеглинки і розпочинаєте створювати букварик з картинками. ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯЗворотний зв’язок. Вправа «Відкритий мікрофон»— Яких правил потрібно дотримувати на уроці?— Як слід поводитися на уроці?— Висловіть побажання однокласникам.— Яку книгу ви будете вивчати протягом року?— Про що ви розповісте своїм рідним?— А чим поділитеся з друзями?— Який настрій зараз у вас?— Діти, я розкажу всім, що мої першокласники дуже розумні й старанні школярики, що мені з вами цікаво навчатися. Я з нетерпінням чекатиму завтрашнього дня, аби знову зустрітися. | |
Переглядів: 859 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |