Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Файли » Нова українська школа (НУШ) » НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр

Урок 1. Повторення вивченого в І семестрі. Звук [ш], позначення його буквою «ша». Мовно-логічні ігри Букварний період (читання)
11.12.2019, 20:58

Урок 1. Повторення вивченого в І семестрі. Звук [ш], позначення його буквою «ша». Мовно-логічні ігри
Букварний період (читання)

Мета. Навчальна: навчити артикулювати звук [ш]; учити виділяти під час читання важливі за змістом слова, ставити запитання за змістом речень; виробляти орфоепічні навички. Розвивальна: розвивати фонематичний слух та уміння доводити свою думку. Виховна: виховувати бажання навчатися в школі.

Засоби навчання. Символічний пензлик, цеглинки LEGO, зображення рослин.

Інтеграція. Соціальна, природнича галузі.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу.

Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

— Доброго ранку, усміхнені личка! Доброго ранку, дівчатка і хлоп'ятка! Ви добре відпочили на зимових канікулах. Підросли. А на щічках з'явився рум'янець.

2. Рефлексія «Чарівний пензлик настрою».

— Мороз — найкращий художник. Він чудово розмальовує вікна, у візерунках передає свій позитивний настрій. Він використовує лише срібну фарбу. А ми любимо фантазувати і використовуємо різнокольорові фарби. Я пропоную порівняти свій настрій із кольорами.

Учні стають у коло. Символічний пензлик передають з рук у руки і по черзі кажуть: «Мій настрій після зимових канікул ... кольору, тому що ...».

3. Читання вчителем звернення авторів підручника до першокласників («Українська мова. Буквар. Частина 2», с. 3).

— Що ви очікуєте зустріти на сторінках підручника?

4. Гра «Як я сьогодні збирався/збиралася до школи?».

— Сьогодні такий чудовий день! Наш Мудрунчик, маленький дошколярик, дуже хоче йти в перший клас! Він навіть склав портфелик. Хочете подивитися, що в ньому?

— Я діставатиму й показувати вам те, що міститься в ньому, а ви оплесками підказуватимете Мудрунчикові, що він взяв необхідне для школи.

Учитель демонструє підручник, зошит, іграшку, лінійку, жувальну гумку, фартух, альбом, фарби, олівці, ложку, ручку, клубок ниток.

5. Гра «Живі слова».

Учитель промовляє слово, учні утворюють їх. Слова: зима, клас, сніг.

II. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

— Прочитайте слова:

...кола     ...колярі        рома...ка

Діти доходять висновку, що потрібно вивчити ще одну літеру.

2. Оголошення теми та завдань уроку.

3. Виділення слів зі звуком [ш] з вірша Тамари Коломієць.

— Шишкарику, пташино,     

Що ти довбеш щоднини?

— Шишечки з сосоночки,

Шишки із ялини.

Джерело: https://web.archive.org/save/http://abetka.ukrlife.org/veselo.html

4. Дослідження мовних явищ (вимови звука [ш]).

Після вимовляння звука діти визначають, що [ш] — твердий приголосний звук.

5. Гра «Ланцюжок».

Учні утворюють ланцюжок слів (називають слова з виучуваним звуком та визначають місце звука в слові. За потреби вчитель демонструє предметні малюнки.

6. Чистомовки.

Ша-ша-ша — бігає лоша.

Шу-шу-шу — шубу просушу.

7. Ознайомлення з буквою «ша». Хвилинка фантазії.

Демонстрування картки з великою й малою (друкованою і рукописною) літерами, аналіз будови, викладення за допомогою конструктора букви. Учитель показує місце букви в касі.

8. Релаксаційна вправа.

— Уявіть, що ви — ведмежата і з вами грає мама-ведмедиця. Вона кидає вам шишки. Ви їх ловите і з силою стискає в лапах. Ось ведмежата втомилися й опускають свої лапки вздовж тіла — лапки відпочивають. Мама-ведмедиця знову кидає шишки ведмежатам.

9. Робота за підручником (с. 4).

Відгадування загадок.

На дереві гойдається,

Жупан колючий має,

На літо одягається,

А восени скидає.

(Каштан)

Високо висять,

Білки їх їдять,

Смачні, та не горішки,

Називаються...

(шишки).

Джерела: https://web.archive.org/save/http://zagadki1.ru/ua/zagadka/na-derevi-hoydayetsya.htmhttps://web.archive.org/save/http://yrokiu.ru/zagadki/1622-zagadka-pro-shishki

— Яким одним словом ви можете назвати шишку і каштан? Які ще плоди ви знаєте? Що з них можна виготовити? Хто любить їсти шишки? (Білочки, шишкарі.)

·    Промовляння ланцюжків звуків у словах-відгадках.

·    Викладання з LEGO-цеглинок звукової моделі слова-відгадки (на вибір).

·    Вправа «Прочитай швидко».

·    Гра «Склади слова».

Учні складають слова з поданих складів: шина, машина, шипшина, подушка, дума.

·    Гра «Утвори нові слова».

Утворення слів з букв слова ромашки: мак, кома, миша, мишка, рок, киш, комиш, кора, омар, комар, крам.

·    Розгадування ребуса (школа).

·    Читання слів у колонках записаних на дошці чи екрані.

машина

товариш

мишка

зошит

шпак

шишка

каштан

шашки

школа

волошка

вірш

шоколад

— Прочитайте всі слова. Прочитайте слова, які починаються буквою «ша». Відшукайте слова з однаковим першим складом. Прочитайте слова, що відрізняються однією літерою. Знайдіть трискладові слова, двоскладові. Знайдіть слова з наголошеним другим складом.

·    Читання рукописного речення з різною інтонацією (радість, здивування, смуток); з різною швидкістю (повільно, швидко, дуже швидко).

ІІІ. Заключна частина.

1. Гра «Луна».

Учитель називає слова, учні повторюють лише перший звук: шишкар, шпилька.

Учитель називає слова, учні повторюють лише третій звук: Сашко, вушко.

2. Робота з конструктором. Художники.

Основні завдання: діти розкладають цеглинки на аркуші паперу. Використовуючи олівці, фломастери, фарби домальовують до цеглинок різні деталі, перетворюючи їх на частину малюнка.

— На що перетворилась ваша зелена (жовта, червона) цеглинка? За допомогою чого ви перетворили вашу цеглинку? Що ви додали до цеглинки, щоб перетворити її? Чи є в нас схожі малюнки? На що ще ви хотіли б перетворити вашу цеглинку?

3. Рефлексія «Чарівний пензлик настрою».

Учні тримають у руках символічний пензлик і по черзі кажуть: «Мій настрій після закінчення уроку... кольору, тому що ...».

Категорія: НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр | Додав: uthitel
Переглядів: 368 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: