Оголошується набір на 2024-2025 н.р. для навчання в дистанційному центрі 'Поруч'
 
Головна » Файли » Нова українська школа (НУШ) » НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр

Урок 2. Закріплення знань про звукове значення букви «ша». Опрацювання тексту «Школа». Інтонування речень, різних за метою висловлювання
11.12.2019, 20:58

Урок 2. Закріплення знань про звукове значення букви «ша». Опрацювання тексту «Школа». Інтонування речень, різних за метою висловлювання
Букварний період (читання)

Мета. Навчальна: закріпити знання учнів про букву «ша» та її звукове значення; удосконалювати навички читання слів з буквою «ша». Продовжити роботу над розвитком виразного читання. Розвивальна: розвивати мислення, зв'язне мовлення, пам'ять. Виховна: виховувати любов до природи.

Засоби навчання. Конструктор LEGO, зображення шпака, машини, мишки; картки для диференційованої роботи.

Інтеграція. Соціальна, природнича галузі.

Тип уроку. Закріплення вивченого матеріалу.

Перебіг уроку

I. Вступна частина.

1. Організація класу. Вправа «Спіймай настрій».

Діти передбачають, що цікавого і веселого подарує їм урок, коментують свої припущення.

2. Повторення вивченого матеріалу.

·    Аналітико-синтетичні вправи.

Утворення складів із заданих учителем звуків: [ш], [и] — ши; [ш], [і] — ші; [ш], [п], [а] — шпа; [ш], [к], [у] — шку тощо. Аналіз складів: ше, ша, шко, шкря.

·    Парна диференційована робота на картках.

— Знайдіть і прочитайте слова. (Мишко, Сашко, Тиміш, Олеся, Марина, Дмитро, Аліна.) Доберіть загальну назву до слів. (Імена.) Пригадайте, як пишуть імена. (З великої букви.) Скільки всіх імен? Скільки жіночих імен? Скільки чоловічих імен?

М

и

ш

к

о

А

С

а

ш

к

о

л

Т

и

м

і

ш

і

О

л

е

с

я

н

М

а

р

и

н

а

Д

м

и

т

р.

о

II. Основна частина.

1. Мотивація навчальної діяльності учнів.

·    Відгадування загадки.

Стоїть великий світлий дім,

Чомучок є багато в нім.

Вони і пишуть, і говорять,

Рахують, мріють, нове творять. (Школа)

Джерело: https://web.archive.org/save/http://megaznaika.com.ua/zagadku/zahadky-pro-shkolu/

·    Вправа «Асоціативний кущ».

·    Звуковий аналіз слова школа.

— Вимовте слово школа. Поділіть його на склади. У якому складі чуємо звук [ш]? Назвіть послідовно всі звуки слова. Позначте слово схематично за допомогою цеглинок.

— Хто навчається в школі? Що може рости біля школи? А яких птахів можна побачити біля школи?

2. Оголошення теми та завдань уроку.

3. Робота над текстом.

·    Робота за малюнком. Прийом «Вхід у малюнок».

— Заплющіть оченята. Один, два, три, у малюнок увійди! А тепер уявіть себе поряд із дітками. Як ви гадаєте, що тут відбувається? Розкажіть.

·    Комбіноване читання.

Спочатку текст читає вчитель. Після цього запитує:

— Чи відповідає малюнок змістові тексту? Чому ви так вважаєте?

Продовження читання тексту дітьми.

·    Використання стратегії «Методика взаємних запитань». Робота в парах.

— А зараз об'єднайтеся в пари. Проведемо вправу «Читання з другом» (за завданнями «Щоденні 5»). Читайте по черзі текст і ставте одне одному запитання.

Учитель проходить між парами і контролює виконання вправи. Важливо, щоб учні ставили не лише буквальні запитання (Що? Де? Коли?), а й запитання, які стосуються ідей, що не лежать на поверхні (Чому? Що буде далі? Що дає підстави так думати? Як це впливає на наше життя?)

·    Робота над усвідомленням тексту. Гра «Продовжте речення».

— Пролунав дзвінок і розпочалася ... (перерва).

— Артур ліпив з пластиліну ... (машину).

— Мишко і Наталя грали у ... (шашки).

— Мирослав розповідав вірш про ... (волошку)

— На дереві сидів ... (шпак).

— Шпака побачив ... (Саша).

4. Дискусійна сітка Елвермана або «павутинка» дискусії.

ТАК

ПРОБЛЕМА

НІ

Так, потрібно навчитися читати, писати, рахувати.

Так, потрібно навчитися спілкуватися, дружити.

Чи потрібно ходити до школи?

Ні, мама вдома навчить читати і рахувати.

ВИСНОВОК

5. Використання стратегії «РАФТ». Робота в парах.

Учні складають невеличкі висловлювання від імені обраного персонажа.

Зразок.

Роль — Саша. Аудиторія — учні 1 класу. Формат — оголошення. Тема — допомога птахам.

Оголошення

До нас прилетіли шпаки. У неділю (дата) запрошую всіх небайдужих розвісити шпаківні птахам. Чекаю на зустріч біля школи.

Саша

6. Робота з конструктором. Гра «Не скажу, а покажу». Робота в групах.

Кожна група викладає за зображеннями моделі слів мишка, машина, шпак. Діти іншої групи повинні відгадати, яке слово викладене.

— Що допомогло швидко відгадати слово? Чи всі слова можна збудувати за допомогою цеглинок? Що легше — будувати чи відгадувати?

ІІІ. Заключна частина.

1. Гра «Ланцюжок слів».

Миша — шапка — калина — намисто — ....

2. Робота над віршем.

Учні викладають стільки цеглинок, скільки у вірші слів з літерою «ша».

Шепче вітер: — Ша, ша, ша!

Шубку білочка знайшла! —

Шелестить трава похила:

— Шубку білочка купила!

— Шепчеш ти, і вірю я:

Шубка в білочки — своя.

Ганна Чубач

Джерело: https://web.archive.org/save/http://abetka.ukrlife.org/usmishki.html

3. Рефлексійна вправа «Скринька».

— Які враження від уроку ви покладете в скриньку радості?

— А які — у скриньку подиву, скриньку суму?

По

Категорія: НУШ Українська мова 1 клас - Розробки уроків 2 семестр | Додав: uthitel
Переглядів: 419 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: