Урок 6. Закріплення вмінь читати тексти з вивченими буквами. Українська народна казка «Казка про жолудь»
Букварний період (читання)
Мета. Навчальна: закріпити знання учнів про букву «же» та її звукове значення; удосконалювати навички читання з буквою «же»; продовжити роботу над розвитком виразного читання. Розвивальна: розвивати мислення, зв'язне мовлення, пам'ять. Виховна: виховувати любов до природи.
Засоби навчання. Конструктор LEGO, зображення дуба, жолудя.
Інтеграція. Соціальна, природнича галузі.
Тип уроку. Комбінований.
Перебіг уроку
I. Вступна частина.
1. Організація класу.
Вправа «Дзеркало».
— Діти, подивіться в дзеркало. Усміхніться тому, хто дивиться на вас. Побажайте гарного дня.
2. Повторення вивченого матеріалу.
Гра «Дід-Буквоїд».
Учитель прикріплює на дошці малюнки (жито, ожина, жасмин, жолудь, жоржина, журавлина, подорожник). Учням потрібно заповнити кросворд.
ІІ. Основна частина.
1. Мотивація навчальної діяльності учнів.
· Відгадування загадки.
Живе один батько
І тисячі синів має.
Всім шапки справляє,
А собі не має. (Дуб і жолуді)
Джерело: https://web.archive.org/save/http://zagadki1.ru/
· Вправа «Асоціативний кущ».
2. Оголошення теми та завдань уроку.
3. Робота над українською народною казкою (підручник, с. 11).
· Читання вчителем — учнями — учителем.
· Збагачення словникового запасу.
— Дізнайтеся значення слів і вживайте їх у своєму мовленні.
Піч — споруда з цегли для опалення приміщення, приготування їжі, випікання хліба.
Стріха — покрівля будинку.
Жорна — пристрій, яким розмелюють зерно.
· Вправа «Запитання — відповідь». Робота в групах.
За змістом прослуханої казки одна група дітей ставить запитання іншій групі, очікуючи від них відповіді, максимально наближеної до змісту.
Наприклад: Що назбирали дід з бабою в лісі? Чому стареньким доводилося їсти жолуді? Що трапилося із жолудем, який закотився під піч? Чи продовжували баба з дідом голодувати?
· Тестове опитування.
1. Дід з бабою назбирали в лісі:
а) жолудів; б) шишок.
2. Із жолудя виріс:
а) дуб; б) клен.
3. Пристрій, яким розмелюють зерно:
а) піч; б) жорна.
4. З борошна старенькі напекли:
а) калачів; б) пампушок, млинців.
· Вправа «Художники».
— Хто сьогодні хоче бути художником? Чим ви будете розфарбовувати?
Дитина читає уривок, на який вказує учитель.
— Що б ви намалювали до цього уривку?
Учні усно описують уявний малюнок словами з тексту.
· Використання стратегії «РАФТ». Робота в парах.
Учні складають невеличкі висловлювання від імені обраного персонажа.
Зразок.
Роль — дід. Аудиторія — казкові персонажі. Формат — оголошення. Тема — щедрість.
Оголошення
У лісі відкрився кіоск «Смаколики». Запрошуємо
скуштувати пампушки, млинці, вареники, булочки,
рогалики, бублики, рулети з маком, печиво, тістечка.
Баба
4. Робота з конструктором. Робота в групах.
— Що вам хочеться придбати в кіоску?
Учні складають речення і будують його схему.
5. Складання сенкану до слова «Жолудь».
Жолудь
Гарний, маленький.
Росте, висить, дозріває.
На дубі висять жолуді.
Плід.
6. Використання технології «Сторітелінг».
Сторітелінг — технологія подання інформації у вигляді цікавої історії.
Учні складають коротенький сценарій для фільму про те, як дуб нагодував когось своїми плодами.
Ш. Заключна частина.
1. Гра «Так чи ні» (діти відповідають цеглинками).
Слово Жанна пишеться з великої літери.
У слові жолудь шість звуків.
Дуб — могутнє дерево.
Сьогодні в нас вівторок.
Стріха — це покрівля будинку.
У слові жорна два склади.
2. Рефлексія.
|