Тема: виготовлення новорічних ялинкових прикрас, та подарунків захисникам АТО.
Мета: ознайомлення з процесом виготовлення ялинкових прикрас; розвивати вміння планувати свою роботу, творчі здібності; виховувати охайність, наполегливість, вміння працювати в парі.
Інструменти та матеріали: ножиці, клей, олівці, картон, нитки, пір’я, відрізки тканини, шкіри, намистини, кіндер-коробочки, природні матеріали, зразки ялинкових прикрас, тематична література, ноутбук, паперові ангелочки.
Форма заняття: творча майстерня
Тип заняття: закріплення практичних навичок.
Хід заняття
I. Організаційний момент
• Привітання. Створення позитивного емоційного настрою.
• Гра «Гарні побажання».
II. Актуалізація опорних знань
• Активація набутих знань: інтелектуальна розминка
Які зимові свята знаєте?
Хто ввів святкування Нового року 31 грудня?
Який головний новорічний атрибут?
Коли святкують Різдво?
Які традиції святкування Різдва знаєте?
III. Мотивація навчальної діяльності
• Оголошення теми і мети заняття.
Наближаються новорічні та різдвяні свята. Люди готуються зустрічати ці свята заздалегідь: пишуть та розсилають листівки, прикрашають домівки, готують смачні страви. Щоб відчути атмосферу свята, що до нас наближається, і ми з вами візьмемо участь у підготовці святкування. Отже відкриємо творчу майстерню по виготовленню новорічних прикрас та подарунків. (звучить музика «Свято починається»). Новорічні та різдвяні свята ми зустрічаємо у колі родини та друзів. Але є люди, які зараз далеко від дому. Вони захищають незалежність нашої держави, захищають наш мир і спокій – це воїни-захисники АТО. Саме для них ми виготовимо сьогодні подарунки. І нехай ці подарунки принесуть в їхній побут тепло, нашу любов і віру в перемогу.
IV. Демонстрація та аналіз робіт
• Які матеріали використані?
• Які методи з’єднання деталей?
• Які техніки роботи?
• Повтор правил безпеки під час користування ножицями, клеєм («Гра швидкий м’ячик»)
V. Практична робота
Ми з вами виконаємо три види різних робіт. Для цього розділимося на три групи. Оберемо інструкторів-помічників. Перша група виготовляє ялинки, друга – пташок, третя – ангелочків.
• Вихованці об’єднуються у групи.
• Інструктаж поетапного виконання робіт.
• Самостійно виконують роботи, допомагають один одному.
• Керівник здійснює за потреби допомогу.
Правила роботи в групі:
Працювати дружно та завзято;
Прислухатися до порад товаришів;
Не кричати, не сваритися;
Допомагати один одному.
• Хвилина відпочинку: загадування загадок.
• Діти отримують паперових ангелочків та пишуть на них побажання захисникам АТО.
VI. Підсумки заняття
Завершилася робота в нашій майстерні. Прикрасимо ялинку цими чудовими виробами.
• Рефлексія «Запитальний ряд»
Якою була мета нашого заняття?
Чи досягли цієї мети?
Чи сподобалася вам робота в майстерні?
Чи використаєте свої знання?
Всі свої подарунки та листи ми складемо в скриньку та передамо волонтерам для відправки захисникам в зону АТО.
На заняттях та перерві рекомендовано перегляд відео майстер класів по виготовленню новорічних сувенірів:
https://www.youtube.com/watch?v=i7lM71aJtZo&feature;=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=VkEUKV1v0Rc
https://www.youtube.com/watch?v=zle1CCd9nH4
https://www.youtube.com/watch?v=fmxP__87RS8
|