Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ДМИТРО ПАВЛИЧКО. ЯБЛУКО - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Дмитра Павличка; ознайомити з його віршем „Яблуко“; вчити розкривати основну думку твору; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гриць малює олівцем Гусеницю з горобцем. 2. Артикуляційна вправа „Чашечка“ Чашку чарівну я можу зробити, З глини її не потрібно ліпити. Вгору широкий язик підіймаю, Старанно в нього краї загинаю. Соком наповню її чи водою — Чашка чарівна завжди зі мною. (Рот широко відкрити. Широкий язик підняти вгору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати язик у такому положенні протягом 10-15 секунд.) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?“ Конкурс на краще виразне читання вірша Дмитра Павличка „Синиця“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — З творчістю якого поета ми ознайомилися на попередніх уроках? — Які почуття, переживання поет передає у своїх віршах? V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра „Відгадай загадку“ • Народжується з квітки, Його всі люблять дітки, Заліза в нім багато, Рум'яне і хрустке. Відповідайте швидко, То що ж воно таке? (Яблуко) 2. Гра „Передбачення“ — Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, який має такий заголовок? — Промовте заголовок: • із захопленням; • з радістю; • зі здивуванням. 3. Виразне читання вірша вчителем (с. 58) — Про що йдеться у вірші? — Які почуття викликав у вас прослуханий твір? — Що ви уявляли, слухаючи його? 4. Фізкультхвилинка 5. Словникова робота Читання колонок слів „луною“ за вчителем
Щепа — прищеплене фруктове дерево. — Доберіть синоніми до слів. Недотепа — (дурень, нетяма). Недостиглий — (недозрілий). Розплатився — (віддячив). 6. Робота в парах Читання вірша учнями в парах. Підготовка до виразного читання — У якому темпі, з якою інтонацією читатимете вірш? — Які рядки виділите голосом під час читання? — Передайте інтонацією почуття, які володіли автором вірша. — Яким настроєм пронизані рядки? — Чи змінюється він? 7. Виразне читання вірша учнями 8. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання — Де висіло яблуко? — Що вчинив герой вірша? — Прочитайте рядки, у яких автор гірко шкодує за свій учинок. — Знайдіть у тексті порівняння. — Які образні вислови вживає автор у вірші? — Як ви розумієте слова „...в душі горить, немов батіг совісті“? 9. Гра „Добери риму“ Висіло — ... (заболіло). Перебив — ... (зробив). Недотепа — ... (щепа). Злом — ... (крилом). Зеленокрила — ... (вродила). Тихцем — ... (камінцем). Галузь — ... (зосталось). Батіг — ... (гріх). VI. ПІДСУМОК УРОКУ — З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці? — Хто його автор? — Яка головна думка цього твору? — Який висновок ви зробили для себе? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш (с. 58). Намалювати до нього ілюстрації. | |||||||||
Переглядів: 262 | |
Всього коментарів: 0 | |