Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ЕТЮД ПРО ХЛІБ (Іван Драч) - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: ознайомити учнів із твором Івана Драча „Етюд про хліб“; удосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати шанобливе ставлення до хліба. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра „Дощик“ Діти читають хором. • Накрапає дощ (тихо). • Дощ пускається сильніше (голосніше). • Злива (голосно). • Дощ слабшає (тихіше). • Дощ припинився (читання припиняється). Жук у житі зажурився, Жвавий джміль десь забарився. Жук дзижчить: „Хвилююсь я, Дружба в нас на все життя“. 2. Артикуляційна розминка • „Термометр“. Широко відкривши рот, сказати: „жаааарко“, а потім, максимально стиснувши губи, сказати: „хоооолодно“. • „Чистимо зуби“. Розсунувши губи, ніби посміхаючись, провести язиком по внутрішній стороні нижніх, а потім — верхніх зубів, ніби чистячи їх. • „Труба“. Стиснувши зуби, максимально витягнути вперед губи, ніби граючи на трубі. • „Фарбуємо дах“. Широко розсунувши губи в усмішці, не стуляючи зубів, водити кінчиком язика по піднебінню. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?“ Конкурс на краще виразне читання вірша Дмитра Павличка „Зернина“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Хліб! Яке велике значення у цьому слові. З давніх-давен наш народ понад усе шанував хліб. Його вважали священним, за нього велися війни. Від успіху хліборобства залежала доля країн і народів. Історія хліба сягає у глибину тисячоліть, вона сповнена радісних і драматичних подій. Хліб на столі — це велика радість людям! Свіжий, духмяний, він увібрав у себе тепло сонця, всю щедрість матінки-землі, всю наснагу і невтомність людської праці. — Сьогодні ми ознайомимося з віршем Івана Драча „Етюд про хліб“. Спробуємо визначити, як він пов'язаний з віршем Дмитра Павличка „Зернина“. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Словникова робота Читання тлумачень слів: етюд, сажа, черінь, білена у підручнику (с. 59-60). 2. Виразне читання вірша вчителем (с. 59-61) — Які почуття викликав у вас вірш? — Що ви уявляли, слухаючи його? 3. Фізкультхвилинка 4. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша — У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш? — Які слова виділите голосом під час читання? 5. Виразне читання вірша учнями 6. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання — Як ви вважаєте, хто пече хліб? — Як у вірші говориться про підготовку хліба до випікання? — Де випікається хліб? — З чим поет порівнює розжарену піч? — Яким ви уявляєте собі випечений хліб? — Чи пам'ятаєте ви запах свіжевипеченого хліба? Пахне хліб! Як тепло пахне хліб! Любов'ю трударів і радістю земною, І сонцем, що всміхається весною, І щастям наших неповторних діб — Духмяно пахне хліб! — Із чим поет порівнює хліб? 7. Робота в парах Гра „Віднови прислів'я“
VI. ПІДСУМОК УРОКУ Гра „Закінчи речення“ • Сьогодні на уроці я вчився... • Я дізнався... • Мене найбільше вразило... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш (с. 59-61). | |||||||||||||
Переглядів: 356 | |
Всього коментарів: 0 | |