Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ХОДІМО В ПОЛЕ, СИНУ (Степан Жупанин) - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; поглиблювати та розширювати образні уявлення, що виникають в учнів під час читання поезії; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати бережливе ставлення до хліба, повагу до праці хлібороба. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра „Дощик“ На машині у гараж Заїзджає батько наш. Для машини це як дім, Тепло й затишно у нім. 2. Артикуляційна розминка • „Лопаточка“. Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не тремтів. Утримувати протягом 10-15 с. • „Неслухняний язичок“. Широкий язик покласти на нижню губу та промовляти „пя-пя-пя“. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?“ Конкурс на краще виразне читання вірша Івана Драча „Етюд про хліб“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Ми живемо в Україні, де в степу із краю в край На добро усій країні визріває урожай. Де пшениця достигає колосиста, золота, Де, неначе море, грають і шумлять густі жита. Усе прекрасне на Землі бере початок з колоска, Що променіє на стеблі, немов душа трудівника. — Хліб! Яке щире і тепле почуття поваги викликає це слово у серці кожної людини! Сьогодні ми продовжимо розмову про те, який шлях долає хліб із поля до столу. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра „Передбачення“ — Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією. „Ходімо в поле, сину“. „Ходімо в поле, сину“! — Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, який має такий заголовок? 2. Словникова робота Читання тлумачень слів: вруни, леліяти, гожий, сльота у підручнику (с 61). 3. Виразне читання вірша вчителем (с. 61) — Чи справдилися ваші передбачення? — Які почуття викликав у вас вірш? — Які картини ви уявляли, слухаючи його? 4. Фізкультхвилинка 5. Робота в парах Підготовка до виразного читання вірша — У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш? — Які слова виділите голосом під час читання? 6. Виразне читання вірша учнями 7. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання — Куди батько запрошує сина? — Що він хоче показати синові навесні? — Що поет говорить про землю? — Як вона допомагає хлібові вирости? — Які почуття автора передають слова „...краси такої ти не бачив досі“? — До чого поет закликає сина? — Яка тема цього вірша? — Чого прагне батько? 8. Гра „Добери риму“ В рунах — ... (юна). Сльоту — ... (поту). Колоссі — ... (досі). На землі — ... (на столі). 9. Гра „Диктор телебачення“ Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 10. Робота за ілюстрацією — Розгляньте ілюстрацію до вірша. — Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? Як передають характер твору? — Які рядки твору проілюстрував художник? — Які відчуття викликає ілюстрація? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Бережіть хліб, поважайте працю людей. Не викидайте його. І пам'ятайте, що хліб — усьому голова. Їж друже хліб, і не кидай додолу, А підніми, коли не там лежить, А коли сідаєш, друже, ти до столу, То пам'ятай, що хліб — то означає жить. Шануймо хліб насущний наш, людино, І в нинішній, і у прийдешній день, Щоб з колоска не випала зернина, Нехай зі столу й крихта не впаде. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ | |
Переглядів: 295 | |
Всього коментарів: 0 | |