Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ „КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ“ - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: повторити та узагальнити вивчений матеріал з розділу „Краса світу в художньому творі“; активізувати словниковий запас; вдосконалювати навички швидкого, виразного свідомого читання; розвивати вміння висловлювати власну думку; виховувати інтерес до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Промовляння скоромовки з диригуванням у такт мовлення (вказівний палець правої руки рухається вгору-вниз; рух — слово) Тато тут, тато там, Мама, мама тут і там. Тато, тато тут і там. Тато тут, мама там, Мама тут, мама там, Тато, мама тут і там. 2. Артикуляційна гімнастика • „Грибочок“. Посміхнутися; поцокати язичком, ніби їдеш на конячці; присмоктатися широким язиком до піднебіння. • „Кицька“. Губи в посмішці, рот відкритий; кінчик язика упирається в нижні зуби; вигнути язик гіркою, упираючись кінчиком язика в нижні зуби. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?“ Конкурс на краще виразне читання вірша Степана Жупанина „Ходімо в поле, сину“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ. Пригадайте його назву. — Розгорніть зміст підручника. Знайдіть вивчений розділ. — Яким твором починається розділ? — Яким завершується? — Назвіть свій улюблений твір. Чим він вам сподобався? V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра „Чи уважний ти читач?“ Тестування 1. Ким були батьки Т. Г. Шевченка? а) Робітниками; б) кріпаками; в) козаками. 2. Яку ріку найбільше любив Т. Г. Шевченко? а) Дніпро; б) Десну; в) Дністер. 3. Хто був єдиним учителем у Лесі Українки в дитинстві? а) Мати; б) батько; в) гувернантка. 4. З ким Ліна Костенко порівнює у своєму вірші зорі? а) Із світлячками; в) з морськими зірками. б) з їжаками; 5. Чим хлопчик перебив гілочку яблуні? а) Палицею; б) батогом; в) каменем. 6. Скільки казок побачив Дмитро Павличко в пшеничному колоску? а) Більше тисячі; б) більше ста; в) більше десяти. Відповіді: 1б; 2а; 3а; 4б; 5в; 6б. 2. Гра „Утвори пару“ — З'єднайте назву твору з його автором.
3. Фізкультхвилинка 4. Гра „Пригадай твір і його автора“ • Ще уважніше подивився хлопчик навколо. Яскраво сяяло сонечко, високо в синьому небі літали птахи, до самого обрію пливли зелені хвилі лісу. (Василь Сухомлинський. Краса, натхнення, радість і таємниця) • Полудень. Поле широке, безлюдне, Довкола для ока й для вуха Ні духу! (Іван Франко. Полудень) • Пливе білий човник, хвилечка колише, Хвилечка гойдає; Пливе білий човник, вітер ледве дише, Ледве повіває. (Леся Українка. Пливе білий човник, хвилечка колише...) • Там я ходила і все вислухала, що говорила вона,— та невеселая дума чулася в гомоні того „зеленого шума“! (Леся Українка. Сосна) • Задощило. Захлюпало. Серпень випустив серп. Цвіркуни й перепілочки припинили концерт. (Ліна Костенко. Осінь, ось вона, осінь) • На скрипці грала під хатою, Але не просила їди, Бо стала сама багатою — Минулися холоди. (Дмитро Павличко. Синиця) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи все вдалося виконати на сьогоднішньому уроці? — Які завдання були найбільш цікавими? — Під час виконання яких завдань виникали труднощі? — Що вам найбільше запам'яталося? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Відповідати на запитання рубрики „Повтори і пригадай“ (с. 62). | |||||||||||
Переглядів: 286 | |
Всього коментарів: 0 | |