Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. НАРОДНІ ЛЕГЕНДИ - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: розширити знання учнів про народні легенди; розвивати зв'язне мовлення, вміння аналізувати, співставляти, порівнювати прочитані твори, оцінювати вчинки дійових осіб; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо вивчати твори усної народної творчості. Пригадаємо один із її жанрів. Закінчіть речення. Невеликі за обсягом твори-розповіді, у яких відбилися народні уявлення про виникнення рослин, звірів, птахів, походження імен людей, назв річок, озер, окремих місцевостей, про події минулого та видатних історичних діячів, — це... (легенди). — Назвіть легенди, з якими ви ознайомилися, готуючись до уроку („Чому у морі вода солона“; „Перекази старих людей про чарівну квітку папороть“; „Чому кує зозуля“; „У золота сльози ллються“.) — Яка легенда вам найбільше сподобалася? III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
— Упізнайте твір за зачином і кінцівкою.
Цієї ж миті селянин назавжди втратив мудрість і забув про всі дива, які з ним трапилися. („Перекази старих людей про чарівну квітку папороть“)
Зозуля ж літає та все кує, чоловіка-вужа до себе кличе, а на свято Петра вертається до неї колишня пам'ять. Пригадає, що чоловіка вбито, та й замовкне. („Чому кує зозуля“)
З'їли вони вдвох одне яєчко та шматочок хліба, напились погожої водиці та й тим раді та веселі. Радується серце матері їхньому щастю. („І у золота сльози ллються“)
Тестування
а) У річці; б) на дорозі; в) в озері.
а) Борошно; б) пісок; в) сіль.
а) В океан; б) в море; в) в озеро.
а) Івана Купала; б) Трійці; в) Водохреща.
а) У кишеню; б) у постоли; в) у чоботи.
а) Чоловік; б) жінка; в) діти.
а) До моря; б) до річки; в) до озера.
а) Дід; б) вуж; в) дівчата.
а) Онук; б) онучка; в) дочка.
а) Сокирою; б) лопатою; в) каменем.
а) Дві; б) три; в) одна.
а) За молодшу дочку; б) за старшу дочку; в) за себе.
Кожна група одержує завдання розказати легенду. Учні заслуховують розповідь кожної групи, обирають кращу.
— Які твори опрацювали до сьогоднішнього уроку? — Що вам найбільше сподобалося в легендах? — Над чим вони вас змусили замислитися?
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою „Казка мудрістю багата. Побутові казки“. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. | |
Переглядів: 458 | |
Всього коментарів: 0 | |