Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ПРИТЧІ. ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ. ЛЕБІДЬ - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: ознайомити учнів з суттєвими ознаками притчі; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас новими словами; вдосконалювати вміння з'ясовувати головну думку твору; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати інтерес і повагу до усної народної творчості. Хід уроку
Ось і все! Дзвенить дзвінок, В гості йде до нас урок. Сядьте зручно! Усміхніться І на мене подивіться!
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „У художньому музеї“ Учні презентують свої ілюстрації, зачитують проілюстровані рядки.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Розгадайте кросворд. Назвіть тему уроку.
— У виділеному стовпчику утворилося слово „притча“. Отже, сьогодні ми ознайомимося з притчами.
— Прочитайте в підручнику і розкажіть одне одному, що таке притча.
Самостійне мовчазне читання учнями статті „Леонардо да Вінчі“ — Коли жив і творив Леонардо да Вінчі? — Що він подарував світу як живописець? — Чим ще цікавився Леонардо да Вінчі?
1) Робота над заголовком. — Прочитайте заголовок з відповідною інтонацією. „Лебідь“. „Лебідь“! „Лебідь“? 2) Виразне читання притчі вчителем. — Чи сподобалася вам притча? — Який настрій вона у вас викликала? — Що вам найбільше сподобалося? — Яким ви собі уявляєте лебедя? 3) Гра „Рибки“. Учні читають притчу мовчки, визначають її структурні частини (зачин, основну частину, кінцівку). — З якою інтонацією, у якому темпі і яким тоном будете читати притчу? — Де зробите найбільшу паузу? — Які слова виділите голосом при читанні? Які прочитаєте із сумом? 4) Гра „Хто краще?“. Конкурс на краще читання притчі. 5) Аналіз змісту притчі з елементами вибіркового читання. — Чому лебідь довго вдивлявся у своє відображення в дзеркалі води? — Що він там побачив? — Чому його пір'їнки були такі самі прекрасні, як у далекі роки юності? Про що це свідчить? — Що давало птаху силу спокійно і гідно закінчити свої дні? — Куди він підплив? — Як співав лебідь? — Про що була його пісня? — Хто був зачарований нею? — Що уособлює собою лебідь? 6) Робота за ілюстрацією до твору.
Гра „Закінчи речення“
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Переказувати притчу (с. 18—20). | |
Переглядів: 369 | |
Всього коментарів: 0 | |