Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. КАЗКА МУДРІСТЮ БАГАТА. ПОБУТОВІ КАЗКИ - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: поглибити знання учнів про побутові казки, їх особливості; вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити порівнювати прочитані твори; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку
Гра „Фотооко“ — Прочитайте подані слова, намагаючись запам'ятати якомога більше із них.
— Назвіть слова, що запам'ятали. — Складіть речення, використовуючи слова, що запам'ятали. III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Що таке казка? Казка — фольклорний розповідний твір про вигадані, а часто й фантастичні події. Термін „казка“ походить від слова казати (казки розказуються). — Які жанрові різновиди казок ви знаєте?
— Сьогодні ми поговоримо про побутові казки.
— Пригадайте казку за зачином і кінцівкою.
Отак вони собі живуть і хліб жують, а я там був, мед-вино пив, по бороді текло, а в роті не було,— коромислом сіно возять, оберемком воду носять,— а хазяїн на всю губу! Дідова дочка пішла заміж, а бабина й досі дівує та гордує. („Дідова дочка і бабина дочка“)
Так тим чумакам нічого робити, віддали йому дванадцятеро маж. („Калиточка“)
— Не я тебе підвів, ти сама себе підвела! Ото не ляпай ніколи по-дурному язиком, то нічого й не буде. А тепер не сердься та давай помиримось. („Язиката Хвеська“)
Подивувався пан із родиною Івановому розуму і знов його наділив, а багатого сусіда Іванового прогнав, щоб не брався не за своє діло із заздрощів. („Як Іван когутів ділив“)
Тестування
а) Не одружуватися із подругою; б) не одружуватися із кумою; в) не одружуватися із сусідкою-вдовою.
а) Яблунька; б) верба; в) криниця.
а) У діда; б) у чаклуна; в) у жінки.
а) Коня; б) корову; в) волів.
а) На коня; б) на вівцю; в) на свиню.
а) 3; б) 12; в) 7.
а) Панів дурити; б) когутів ділити; в) подарунки одержувати.
а) Коня, віз вівса; б) коня і віз жита; в) коня і віз пшениці.
а) 3; б) 7; в) 2.
а) Іван; б) Петро; в) Микола.
а) Викопав; б) у воді виловив; в) виорав.
а) Кумі Маланці; б) кумі Прісьці; в) кумі Явдосі. Відповіді: 1в; 2а; Зв; 4в; 5в; 6б; 7а; 8б; 9в; 10б; 11в; 12а.
2) Де що було?
3) Кому що дісталося ?
4) Кого на кого міняв чоловік? (Розмістіть по порядку.) Кінь, півень, воли, вівця, калиточка, корова, свиня, гуска. (Воли — кінь — корова — свиня — вівця — гуска — півень — калиточка)
Гра „Закінчи речення“
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою „Сторінками історії України“ (за поезіями з книги Олександра Олеся „Княжа Україна“), Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 26
Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик у глиб рота. Повторити 10-15 разів.
Рот широко відкрити. Язик сильно висунути вперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати у глиб рота. Рухати язиком у повільному темпі (10—15 разів).
Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім — нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям.
— Доповніть рядки вірша римами, назвіть прикметники. На траві блищать росинки, Мов... Роси падають на квіти І блищать... Засоромилась дівчина, Мов... ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 27 Робота над скоромовкою. Гра „Дощик“ Діти читають хором.
Жив цар у палаці, Спав цар на матраці, Якось цар всю ніч не спав — Йому цвіркунчик заважав. Ну, а зранку у віконце Вже заглянуло сонце. Прокидайся, цар, бо ранок — На столі стоїть сніданок. Там і яйця, і цукерки, І цибулі півцеберки! | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 332 | |
Всього коментарів: 0 | |