Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПІДРУЧНИКОМ. ВСТУП ДО РОЗДІЛУ У КРАЇНІ ДАВНИНИ - МІФИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: ознайомити учнів з новим підручником, вчити орієнтуватися у ньому, вдосконалювати навички свідомого виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів, розширювати світогляд; виховувати любов до рідної мови, повагу до культурної спадщини свого народу. Хід уроку
— Потренуймо язички, щоб не плутались значки.
Жабка їсти захотіла, Враз взялась вона за діло — Наловила аж сім мух, Тому й рада: рот — до вух! (Рот трохи відкрити. Посміхнутися, губи розтягнути так, щоб було видно верхні зуби. Утримувати таке положення під лічбу 10-15 секунд.)
— Поясніть значення прислів'я. — Прочитайте прислів'я, змінюючи логічний наголос. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — У четвертому класі на уроках літературного читання ми продовжимо вдосконалювати свої читацькі навички. Поринемо у чудовий захопливий світ української і зарубіжної літератури. Нашим вірним помічником і порадником буде новий підручник.
Робота в парах — Розгляньте підручник. — Хто його автор? — Де виданий підручник? — Хто виконав ілюстрації? — Що зображено на форзацах? — Знайдіть і роздивіться зміст книги. Чи звернули ви увагу на нові жанри, нові прізвища авторів? — Який розділ найбільший? Кому він присвячений? — Знайдіть умовні позначення. Чи всі вони вам зрозумілі?
— Як звертається до вас автор? — Куди поведе нас підручник „Літературне читання“? — Що ви зрозумієте, читаючи твори, вміщені в підручнику? Що відчуєте? — До чого закликає вас автор? — Які прислів'я про книгу ви запам'ятали? — Які ще прислів'я про книгу ви знаєте? (Книгу читають не очима, а розумом. Книга — не пряник, а дітей до себе манить. Книгу прочитав, на крилах політав. Книги читати — все знати. Книга мала, та серцю люба. Книга — дзеркало життя. Книга ростить людину. Для розумного книга — найгарніший подарунок. Книга для розуму — що теплий дощ для зерна. Мудра книга — твій розум. Книга — міст у світ знань. Книга добра навчить, від дурного відверне.) — З чим порівнює книги І. Я Франко? — Що ми дістаємо з книг?
— Знайдіть у змісті назву першого розділу. — Які теми входять до цього розділу? — Яким твором він розпочинається, яким — завершується? — Назвіть жанри творів, які вам відомі. — Погортайте сторінки розділу. — Зверніть увагу на заголовки творів і малюнки. — Що вони підказують?
— Про що ми дізнаємося, читаючи міфи? — Що помітимо, читаючи легенди, притчі і казки?
Читання учнями в парах статті „Міфи“ — Що таке міфи? — Чому вони присвячені?
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок? Чого він вас навчив? — Над чим змусив вас замислитися?
Дізнатися, з якої міфології до нас прийшли такі вислови і слова, як скриня Пандори, ахіллесова п'ята, Чумацький Шлях, геркулесів подвиг, нарцис. | |
Переглядів: 266 | |
Всього коментарів: 0 | |