Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
КИРГИЗЬКА НАРОДНА КАЗКА. ЗЛАГОДА - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: продовжити ознайомлення учнів з народними казками як жанром усної народної творчості; ознайомити їх з киргизькою народною казкою „Злагода“; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, уміння читати за особами; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення; формувати оцінні судження; виховувати почуття любові і відданості до рідних людей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в парах. Гра „Обличчям до обличчя“ Учні в парах повертаються одне до одного і переказують українську народну казку „Золотий черевичок“. III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми ознайомимося з киргизькою народною казкою „Злагода“. IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра „Рибки“. Самостійне мовчазне читання статті „Киргизька народна казка“ учнями (с. 28) — Що є окрасою Киргизстану? — Що таке юрта? Цікаво знати! (див. додатковий матеріал до уроку на с. 36) 2. Фізкультхвилинка Ось до лісу ми дійшли, Потім ми лісочком йшли І грибочок там знайшли. Нагнулися, підняли, У кошик поклали І рушили далі. Ми лісочком йшли, Малинку знайшли. Дотягнулися, зірвали У кошик поклали І рушили далі. Ми лісочком йшли, Пташеня знайшли. Нахилилися, підняли, В гніздечко поклали І рушили далі. 3. Опрацювання киргизької народної казки „Злагода“ 1) Гра „Передбачення“. — Як ви вважаєте, про що йтиметься в казці, що має такий заголовок? 2) Виразне читання казки вчителем. — Чи сподобалась вам казка? — Які почуття вона у вас викликала? — Які картини ви уявляли, слухаючи її? 3) Словникова робота. Читання колонок слів „луною“ з а вчителем, потім — „буксиром“ у парах
— Доберіть синоніми до слів вдосвіта (дуже рано), зійшлися (погодилися). 4) Читання казки учнями „ланцюжком“. — Хто є головними персонажами казки? 5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання. — Де жив дідусь? — Що його найбільше засмучувало? — Що побачив старенький одного ранку біля юрти? — Куди привів його слід? — Що він прокричав? — Які слова почув у відповідь? — Чому дідусь відразу нічого не попросив? — Що радили йому близькі? — Чия порада виявилася наймудрішою? 6) Вправи на розвиток швидкості читання. Гра „Хто що попросив?“ • Бери худобу, без худоби не проживеш. (Дружина) • Проси землю, без землі не обійдешся. (Сини) • Хіба то життя без гарного одягу? Одяг проси. (Дочки) • Проси краще злагоди. Тяжко жити, коли її нема. (Онук) Гра „Дочитай речення“ • Але діти виросли... • Розгубився старий... • Вітром полетів... • Зрештою усі зійшлися... • Довелося мені повертатися... • 3 того часу... V. ПІДСУМОК УРОКУ — З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці? — Який висновок для себе зробили? VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Переказувати казку (с. 28-30). | |||||||||
Переглядів: 399 | |
Всього коментарів: 0 | |