Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РОЗДІЛОМ „У КРАЇНІ ДАВНИНИ“ - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом „У країні давнини“; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА (див. додатковий матеріал до уроку на с. 44) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Обличчям до обличчя“ Учні в парах переказують киргизьку народну казку „Злагода“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Який розділ завершили вивчати? — Яки види творів прочитали? — Що об'єднує твори, подані у цьому розділі? V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ 1. Робота за рубрикою „Перевір свої досягнення“ (с. 30) 2. Фізкультхвилинка 3. Гра „Чи уважний ти читач?“ Тестування 1. Яку тварину найбільше шанували єгиптяни? а) Бика; б) корову; в) крокодила. 2. Як звуть у єгиптян бога Сонця? а) Апоп; б) Ра; в) Ісід. 3. Що означає ім'я Пандора? а) Та, що думає потім; б) та, що всім обдарована; в) та, що всім володіє. 4. З чого, за слов'янським міфом, бог створив першочоловіка? а) 3 дерева; б) з піску; в) з глини. 5. Який птах уродився з яєць, що зніс Сокіл-Род? а) Лебідь; б) сокіл; в) коршун. 6. Хто захопив у полон дівчину, яка перетворилася на тополю? а) Татари; б) турки; в) хазари. 7. Чим займався Кий? а) Мисливством; б) перевозом; в) полюванням. 8. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? а) Тополя; б) Пандора; в) Либідь. 9. Чому сумував лебідь із притчі Леонардо да Вінчі? а) Прощався із життям; б) летів у вирій; в) прощався з лебідкою. 10.Яке дерево виросло із зернятка, що посадила Ганна? а) Тополя; б) верба; в) явір. 11. Де Ганна зустріла князенка? а) У церкві; б) у лісі; в) у селі. 12. Що найбільше засмучувало дідуся, який жив на березі Іссик-Кулю? а) Що діти сваряться; б) що він часто хворіє; в) що діти та внуки його не провідують. Відповіді: 1а; 2б; 3б; 4в; 5а; 6б; 7б; 8в; 9а; 10б; 11а; 12а. 4. Робота в групах — Пригадайте жанр твору.
5. Робота в парах. Гра „Хто це сказав?“ • „Тільки коли на землі не стане цього бога, пітьма і зло запанують над світом!“ (Апоп. Єгипетський міф „Ра та Апоп“) • „Батьку степе, поля рідні, порятуйте мене!“ (Дівчина. Народна легенда „Тополя“) • „Ач, нетіпаха, до кого рівнятися задумала!“ (Баба. Українська народна казка „Золотий черевичок“) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на сьогоднішньому уроці? — Що вам найбільше сподобалося? — Які завдання викликали найбільший інтерес? — З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Відповідати на запитання (с. 30). | |||||||||
Переглядів: 441 | |
Всього коментарів: 0 | |