Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ВСТУП ДО РОЗДІЛУ „КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІ”. МИКОЛА ВОРОНИЙ. КРАСА! НА СВІТІ ЦІМ КРАСА... - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: почати ознайомлення учнів з новим розділом „Краса світу в художньому творі”; вдосконалювати навички свідомого виразного читання, вчити аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика [тренувальні вправи для м'язів м'якого піднебіння і глотки] • Позіхати із закритим і відкритим ротом. Позіхати, широко відкриваючи рот, шумно втягуючи повітря. • Покашлювати довільно. Добре прокашлятися, широко відкривши рот, доклавши сили, стиснути кулаки. Покашлювати потрібно, висолопивши язика. • Копіювати полоскання горла з перекинутою головою. Полоскання виконувати з густою рідиною (сік з м'якоттю, кисіль, кефір). • Випивати воду невеликими порціями (до 30 ковтків). Пити можна крапельки води або соку. • Із затиснутим носом надути щоки. 2. Робота над скоромовкою В рукомийнику помию Руки я брудні. Хай подасть мерщій сестричка Рушничок мені. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в парах. Гра „Ти — мені, я — тобі” Учні в парах ставлять одне одному запитання за змістом розділу „У країні давнини” (с. 30). IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми починаємо вивчати новий розділ. — Прочитайте його назву. — Як ви вважаєте, про що йтиметься у творах цього розділу? — Які за жанром твори ми будемо вивчати? — Твори яких авторів будемо читати? — З ким із них ми вже знайомі? — А з ким познайомимося? V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Виразне читання вчителем вірша Миколи Вороного „Краса! На світі цім Краса...” — Чи сподобався вам вірш? — Які почуття намагався передати поет? — Чим він захоплюється? — Чому слово Краса написане з великої літери? — Які порівняння вживає поет у вірші? 2. Ознайомлення із вступом до розділу Гра „Рибки”. Самостійне мовчазне читання статті учнями (с.31) — До чого спонукатимуть вас твори цього розділу? — Що треба намагатися сприймати? — Що таке поезія? — Що поети висловлюють у своїх творах? 3. Фізкультхвилинка 4. Слухання й обговорення віршів — Послухайте вірш Лесі Українки. Спить озеро, спить ліс і очерет. Верба рипіла все: „Засни, засни...” І снилися мені все білі сни: на сріблі сяяли ясні самоцвіти, стелилися незнані трави, квіти, блискучі, білі... Тихі, ніжні зорі спадали з неба — білі, непрозорі — і клалися в намети... — Які почуття передає поетеса в цьому вірші? — Який настрій створюють ці рядки? — Який світ постає перед вами, коли ви слухаєте поезію Лесі Українки? — Послухайте вірш І. Я. Франка. Веснянії пісні, Веснянії сни, Чом так безутішні, Безвідрадні ви? Чи для вас немає Зелені в лісах, Чи для вас не сяє Сонце в небесах? Чи для вас весела Квітка не цвіте, Що лиш вбогі села, Людський біль здрите? — Чому поета не радує весна? — Чого його пісні і сни безутішні? — Що таке проза? — Про що розповідають письменники в прозових творах? — Що потрібно зробити, щоб зрозуміти прозовий твір? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Які відкриття для себе зробили? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Підготувати виразне читання свого улюбленого вірша українських поетів. | |
Переглядів: 260 | |
Всього коментарів: 0 | |