Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ТАРАС ШЕВЧЕНКО. ЗА СОНЦЕМ ХМАРОНЬКА ПЛИВЕ... - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: поглиблювати знання учнів про творчість Т. Г. Шевченка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів, уміння добирати потрібну інтонацію під час читання; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку
Ось дзвінок сигнал нам дав, Працювати час настав. Тож і ти часу не гай, Працювати починай.
Гра „Додай прикметник” От випав сніг. Яка обнова! Зима тоді така... (чудова)! Міста чистенькі, білі села — Зима і радісна, й... (весела). Кружляють вальс сніжинки ніжні, Зима пухка і... (білосніжна). Вона буває і серйозна: Суха і вітряна, й... (морозна). А як насуне хмара сива, Зима по-своєму... (красива). А вранці іній — то обнова! Яка зима у нас... (казкова). Гілок од інею не видно, Тоді вона, звичайно, ... (срібна). Зима буває вередлива, То часом добра, то... (сварлива). Яка ж зима? Яка вона? Вона весела і... (сумна). III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?” Конкурс на краще виразне читання з пам'яті однієї з частин опису „Чудовий Дніпро”.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з творчістю Т. Г. Шевченка. Поезія великого Кобзаря стала нетлінною частиною духовного буття українського народу. Т. Г. Шевченко для нас — це не тільки те, що вивчають, але й те, чим живуть, з чого черпають сили й надії.
1) Виразне читання вірша вчителем. — Чи сподобався вам вірш? — Який настрій він у вас викликав? — Які картини ви уявляли, слухаючи його? 2) Словникова робота. Читання колонок слів „луною” за вчителем, потім — у парах одне одному
— Прочитайте тлумачення слів поли і пелена у підручнику (с. 39). 3) Гра „Рибки”. Самостійне мовчазне читання вірша учнями. Підготовка до виразного читання вірша — У якому темпі, з якою інтонацією та силою голосу будете читати вірш? — Які слова виділите голосом під час читання? — Де зробите паузу? — На які дві частини поділите вірш? — Які почуття передасте при читанні у кожній із них? 4) Виразне читання вірша учнями.
1) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. — Про що поет говорить у першій частині вірша? — Які почуття передає? — Які пестливі слова вживає? — Які порівняння? — Які почуття передає поет у другій частині? — Які порівняння вживає? 2) Вправи на розвиток швидкості читання. а) Виберіть слова, які характеризують... Хмару за дією (пливе, зове, розстилає, покриває); Туман за дією (закриває, розстилає, оповиє). б) Знайдіть слова-ознаки. Поли... (червоні). Море... (синє). Пеленою... (рожевою). Годину... (малую). Хмароньку... (рожевую). Туман... (сивий). Тьмою... (німою). 3) Гра „Голосування ногами”. Діти встають у дві шеренги: права шеренга — „я вважаю, що твердження правильне”; ліва шеренга — „я вважаю, що твердження неправильне”. — Я читатиму речення, інколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.
— Розгляньте ілюстрацію до вірша. — Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? Як передають характер твору? — Що можна сказати про хмари? про птаха? про хвилі? — Що зображено на другому плані картини? — Які відчуття викликає картина?
— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці? — Що вам найбільше сподобалося на уроці? — З яким настроєм завершуєте урок? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш. Відповідати на запитання (с. 39-40). | |||||||||
Переглядів: 287 | |
Всього коментарів: 0 | |