Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
МІФИ. ЄГИПЕТСЬКІ МІФИ. БОГ СОНЦЯ РА - МІФИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: розширити знання учнів про міф, міфологію; ознайомити з давньоєгипетським міфом „Бог сонця Ра“; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати зв'язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати повагу до культури інших народів. Хід уроку
В рукомийнику помию Руки я брудні. Хай подасть мерщій сестричка Рушничок мені. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Розповіді учнів про вислови і слова (див. додатковий матеріал до уроку на с. 16)
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо вивчати тему „Міфи“. — Що таке міф? (Міф у перекладі з грецької (mythos) означає слово, оповідання, переказ. Міфи — це перекази, що розповідають про виникнення явищ природи, предметів матеріальної культури, релігійних обрядів, про створення світу та походження богів. Персонажі міфів — боги, напівбоги та видатні смертні — герої. Міфологія (від грецьк. слів mythos — розповідь та logos — слово, думка) має два значення: 1) сукупність, система міфів якогось народу; 2) наука, що вивчає міфи.)
Вступна бесіда — Що ви чули про Єгипет? Як ви розумієте слово стародавній? — Єгипет має настільки давню історію, що безліч міфів і легенд оточують його. Адже не дарма цей край називають колискою життя! У перекладі Єгипет означає „чорна земля“, чорнозем, на якому й оселилися засновники країни. Головною річкою країни є Ніл. Саме у Єгипті вивели культурні сорти зернових. Із пшениці випікали різні ласощі із додаванням приправ та меду.
1) Гра „Рибки“. Самостійне мовчазне читання учнями статті про єгипетські міфи (с. 5) — Що обожнювали стародавні єгиптяни? — Як вони зображували богів? 2) Гра „Продовж“. Бог Апісом — ... (бик). Богиня Ісіда — ... (корова). Бог Атумом — ... (змія). Бог Себек — ... (крокодил). Богиня Бастет — ... (кішка). — Хто був найголовнішим богом у всі часи? (Бог сонця) — Назвіть ім'я бога сонця. (Ра)
1) Виразне читання вчителем міфу „Бог сонця Ра“. — Чи сподобався вам міф? — Які картини ви уявляли, слухаючи його? 2) Словникова робота. — Знайдіть у правій колонці тлумачення до слів лівої колонки. Лотос — цілковите безладдя. Немовля — маленька дитина. Пагорб — водяна трав'яниста рослина, схожа на латаття; має великі, дуже гарні квітки. 3) Читання міфу учнями „ланцюжком“. 4) Аналіз змісту міфу з елементами вибіркового читання. — Що нагадував Усесвіт, коли не було ні землі, ні неба? — Що з'явилося серед вод океану? — Що розкрилося на пагорбі? — Хто був схований між пелюстками квітки лотоса? — Ким судилося стати цьому дитяті? — Прочитайте, що трапилося із Усесвітом після появи дитини.
— Що нового дізналися на уроці? — Що таке міф? — За яких обставин зникла пітьма і все ожило? — Як з'явився на світ бог сонця Ра? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Переказувати міф близько до тексту (с. 4—5). | |
Переглядів: 389 | |
Всього коментарів: 0 | |