Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. „ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО В ВІКАХ НЕ СТАРІЄ...” - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: глибше ознайомити учнів із життям і творчістю Т. Г. Шевченка; вчити сприймати зміст поезії, відображати його у малюнках; розвивати пам'ять, мислення, увагу, вміння робити самостійні висновки; виховувати любов і повагу до світлого образу поета-мислителя Т. Г. Шевченка. Хід уроку
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ Акровірш Ти мусиш нам співця назвати, Адже умів лише він один Рабів німих так захищати, А хто так оспівав, як він, Садок вишневий коло хати? Д. Білоус — Сьогодні ми будемо говорити про незвичайну людину. Людину, яка і по цей день є „володарем душ”. Ця людина — український поет, художник, філософ, народний учитель — Т. Г. Шевченко. III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
Гра „Чи знаєте ви твори Т. Шевченка?”
Край неба палає, Соловейко в темнім гаї Сонце... (зустрічає).
Тії хатиночки у... (гаї).
Яром на долину. Пишається над водою Червона... (калина).
Хрущі над вишнями гудуть, Плугатарі з плугами йдуть, Співають ідучи... (дівчата).
Сонну розбудила, Уквітчала її рястом, Барвінком... (укрила).
Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні... (милій).
Зійди над горою, Поговорим тихесенько В неволі з... (тобою).
Меж вербами та над водою, Біленька... (хаточка)...
Гуляє по полю, Край дороги гне тополю До самого... (долу).
Тестування (за оповіданням Оксани Іваненко „Чабан, маляр, кухар”)
а) За хмарами; б) за сонцем; в) за рікою.
а) Катерина; б) мати; в) Оксана.
а) Поетом; б) малярем; в) співаком.
а) Талант; б) здібний; в) ледащо.
а) За грошима; б) за дозволом; в) за листом.
а) До пана Енгельгарда; б) до хлипнівського дяка; в) до сусідського пана. Відповіді: 1а; 2в; 3б; 4в; 5б; 6а.
Учні презентують свої ілюстрації до улюблених творів великого Кобзаря.
— Т. Г. Шевченко — уславлений народний поет, геніальний Кобзар України — був також великим живописцем і графіком. Багато своїх живописних творів залишив він у спадок. Спадщина великого поета і художника стала дорогоцінним надбанням української й світової культури. Його самовіддана творчість проторувала широкий шлях для розвитку українського мистецтва. Тарас Шевченко — неповторне явище в історичному і культурному розвитку людства. 1) Картина „Автопортрет”. — Високе чоло свідчить про глибокий розум. Ми відчуваємо, як його переповнюють думки. Про що він думає? Він думає про свою долю, про дитинство, про далеких близьких людей, про Україну. У Тарасових очах — невиплакані сльози, печаль, біль. 2) Картина „Благословення дітей”. — Кого ми бачимо на картині? — Жінку із задумливим поглядом, ніжну, вродливу. Ви тільки подивіться, як точно художник зміг передати всі переживання жінки. Тільки погляньте, з якою ніжністю мати торкається чола дитини. 3) Картина „Дві дівчини”. — Як і попередню, цю картину Т. Г. Шевченко намалював на чужині. Красиві, мов ті квіточки, дівчата. Шевченко порівнює їх з калиною. Стомлені руки опущені донизу, важкі відра з водою. Але ці очі! Погляньте на їхні очі. Які вони? Вони щасливі. Щасливі, тому що вдома.
— Що нового ви дізналися про Т. Г. Шевченка? — Чого нас учать твори великого Кобзаря?
— Наступний урок позакласного читання проведемо за темою „Дитячі оповідання Івана Франка”. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 28
Посміхнутися, старанно розтягуючи губи, а згодом витягнути їх вперед трубочкою.
Закусити обидві губи зубами й утримувати у такому положенні 5-10 секунд.
Увібрати щоки всередину, щоб губи утворили бантик, і в такому положенні змикати верхню і нижню губи.
Гра „Дощик” Діти читають хором.
Говірка та горда Ганна — Господиня бездоганна. ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 31
Велика гора (висока). Добра людина (хороша). Великі діти (дорослі). Добра звістка (радісна). Великий письменник (видатний). Добрі знання (міцні). Сухі квіти (зів'ялі). Добрий урожай (щедрий). Сухий хліб (черствий). Добре яблуко (смачне).
Гра „Дощик” Діти читають хором.
Своїх друзів пригощаю, Наливаю в чашки чаю, Ось варення із порічки, А ось тістечко з сунички. ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 32
Висунути вузький язичок і пересувати то праворуч, то ліворуч, дивитися на праву щоку, потім повільно ковзати до лівої, і назад. Повторити повільно 15-20 разів.
За правилами гри учні добирають слова, схожі за звучанням до тих, які запропонував учитель. Потім можна продовжувати гру самостійно — діти самі називають початкове слово, а відтак разом шукають подібні до них за звучанням. Мишка — кішка, Гришка, книжка, доріжка... Суниця — спідниця, синиця, полуниця... Пташка — ромашка, комашка, чебурашка... Їжачок — черв'ячок, павучок, бичок... Рама — мама,... Слон — талон, ... Діжка — ніжка,... | |
Переглядів: 369 | |
Всього коментарів: 0 | |