Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ІВАН ФРАНКО. ПОЛУДЕНЬ - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю Івана Франка; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, здатність відчувати красу поетичного слова; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Гра „Алфавіт — стоп!” Ведучий гри мовчки вимовляє назви букв алфавіта. Один із гравців дає команду „стоп”, а ведучий оголошує літеру, на якій він зупинився. Кожна команда записує якомога більше слів за вивченою категорією. Наприклад, літера „К”. Істоти: качка, кенгуру, каменяр, коваль... Неістоти: кукурудза, каша, календар, клен... Власні: Київ, Катерина, Кіліманджаро... Загальні: коридор, краватка, капуста... III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Відгадай казку” • Тим часом в своїй столиці Цар засів поруч цариці, Щоб творити звірам суд. („Лис Микита”) • Розповідала Сорока-білобока, що чула від Куниці, молодої дівиці, що та бачила, як господар куштував і хвалив, що солодкий, пора збирати. Ходімо наїмося, ще й дітям по грону принесемо. („Три міхи хитрощів”) • А вже як вибрався на лови — чи то до курника, чи до комори, то не було смілішого, вигадливішого та спритнішого злодія над нього. Дійшло до того, що він не раз у білий день вибирався на полювання і ніколи не вертав з порожніми руками. („Фарбований Лис”) IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо ознайомлення із творчістю І. Я. Франка, ще раз поринемо у чарівний світ його поетичних творів. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Опрацювання вірша І. Франка „Полудень” 1) Гра „Передбачення”. — Прочитайте заголовок вірша. — Як ви вважаєте, про що йтиметься у вірші, що має такий заголовок? 2) Виразне читання вчителем вірша. — Який настрій викликав у вас прослуханий вірш? — Які картини ви уявляли, слухаючи його? 2. Фізкультхвилинка 3. Продовження роботи над твором 1) Словникова робота. Читання „пірамідки” слів 2) Гра „Рибки”. Самостійне мовчазне читання вірша учнями. — У якому темпі, яким тоном і з якою силою голосу будете читати вірш? — Які слова виділите інтонацією під час читання? — Де зробите найбільшу паузу? 3) Виразне читання вірша учнями. 4) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. — Яку пору доби описує поет? Доведіть. — Які прикметники використовує поет для опису поля? — Яке порівняння використовує, щоб описати трави? Які прикметники? — Які слова підтверджують, що поле безлюдне? — Кого можна почути? 5) Гра „Віднови вірш”. Читання уривка вірша із пропущеними буквами, що позначають голосні звуки Л.ш тр.в., м.в м.р. хв.л.ст., З.л.н., б.рв.ст., кв.тч.ст., І к.н.к. в тр.в.х тр.щ.ть. 6) Гра „Добери риму”. Видать — ... (тріщать). Хвилясте — ... (квітчасте). 7) Гра „Диктор телебачення”. Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 4. Робота за ілюстрацією — Роздивіться ілюстрації до твору художника Володимира Черватюка. — Що художник зобразив на картині? — Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи цікавим був урок? — Що найбільше сподобалось? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Намалювати ілюстрацію до вірша І. Франка „Полудень” (с. 43). | |
Переглядів: 447 | |
Всього коментарів: 0 | |