Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
МИКОЛА ГОГОЛЬ. СТЕП ДЕДАЛІ ГАРНІШАВ - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: вчити учнів сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у прозових текстах; удосконалювати навички свідомого виразного читання; формувати вміння аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення учнів, уяву, фантазію; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою. Гра „Дощик” Під кущем курча гуляє, Черв'ячка собі шукає. Мати-квочка поруч з ним, З сином крихітним своїм. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „У художньому музеї” Учні презентують свої малюнки, зачитують рядки вірша, які проілюстрували. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Послухайте вірш. Що в ньому описано? Іду шляхом; сонце сяє, Вітер з травами говоре; Перед мною і за мною Степ колишеться, як море; А затихне вітер буйний,— Степ, мов камінь, не двигнеться І, як килимом багатим, Ввесь квітками убереться. — Чи доводилося вам бувати у степу? — Розкажіть про свої враження. — Сьогодні ми прочитаємо, як описує таврійський степ Микола Гоголь. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Виразне читання тексту вчителем — Чи сподобався вам текст? — Який настрій він у вас викликав? — Що ви уявляли, слухаючи його? — Який це текст — науковий чи художній? — Який це текст за метою висловлювання? (Опис) — Що у ньому описано? 2. Словникова робота Читання колонок слів „луною” за вчителем, „буксиром” у парах
— Прочитайте найдовше і найкоротше слово. — Прочитайте кожну колонку слів на одному диханні. — Прочитайте слово, що утворилося з двох. — Поясніть значення слів: шугали, толочили. Шугали — швидко пересувалися в різних напрямках. Толочили — приминали, надломлювали трав'янисті рослини. 3. Фізкультхвилинка 4. Читання тексту учнями „ланцюжком” 5. Аналіз змісту тексту з елементами вибіркового читання — Яку частину України описує письменник? — Хто толочив дике різнотрав'я? — З чим письменник порівнює степ? — Які рослини описує в тексті? — Яких птахів можна було зустріти в степу? — Що говориться про куріпок? — Де можна було побачити яструбів? — Що письменник говорить про гусей? — Як описує політ чайки? — Якими словами письменник висловлює своє захоплення українським степом? 6. Вправи на розвиток швидкості читання 1) Упізнайте квітку за ознакою. Блакитні, сині й лілові... (волошки). Жовтий... (дрок). Біла... (кашка). 2) Знайдіть порівняння. Коні ховалися... (мов у лісі). Поверхня землі здавалася... (зелено-золотим океаном). Біла кашка рябіла шапочками, схожими на... (парасольки). 3) Знайдіть ознаку предмета.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ Гра „Закінчи речення” • Сьогодні на уроці я дізнався... • Мені було цікаво... • Найбільше запам'яталося... • Урок завершую з... настроєм. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Вивчити напам'ять частину опису степу (с. 44—45). | |||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 372 | |
Всього коментарів: 0 | |