Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ІВАН ФРАНКО. СИПЛЕ, СИПЛЕ, СИПЛЕ СНІГ... - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: розширити знання учнів про творчість І. Франка; розвивати техніку читання, образне мислення, мовлення, творчість, уяву, фантазію, вміння працювати з віршованим текстом, відповідати на запитання за змістом твору; розширювати читацький кругозір; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Промовляння скоромовки з диригуванням у такт мовлення (Вказівний палець правої руки рухається вгору-вниз; рух — слово.) Тато тут, тато там, Тато, тато тут і там. Мама тут, мама там, Мама, мама тут і там. Тато тут, мама там, Тато, мама тут і там; 2. Конкурс поетів „Закінчіть риму” (усно, на швидкість) • А тепер лежить під пледом, П'є гарячий чай із... (медом). • Що це робиться? Поясни! Тільки вчора було влітку, А сьогодні — ... (восени). • Цей дзвіночок — як намет. Тільки дощ — як... (кулемет). • Осінь брами свої замикала вночі, Загубила у небі журавлині... (ключі). • Задощило. Захлюпало. Серпень випустив серп. Цвіркуни й перепілки припинили... (концерт). III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в групах. Гра „Хто краще?” Конкурс на краще виразне читання з пам'яті опису степу. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з поетичною спадщиною І. Я. Франка. — Відгадайте загадку. • Я падаю на ваші хати. Я білий-білий, волохатий. Я приліпаю вам до ніг І називаюсь просто... (сніг). — Чи пам'ятаєте ви, як падає сніг? — Розкажіть про свої відчуття. — Сьогодні ми прочитаємо вірш Івана Франка, у якому він передав свої відчуття під час снігопаду. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Виразне читання вірша вчителем — Чи сподобався вам вірш? — Який настрій він у вас викликав? — Які картини поставали у вашій уяві, коли ви слухали вірш? 2. Фізкультхвилинка 3. Словникова робота Читання колонок слів „луною” за вчителем, потім — у парах одне одному
— Прочитайте тлумачення слів міріади, одностайні, жура у підручнику (с. 46). — Доберіть антонім до слова важче. (Легше) 4. Робота в парах. Підготовка до виразного читання вірша — У якому темпі, з якою інтонацією і силою голосу будете читати вірш? — Як передасте його настрій? 5. Виразне читання вірша учнями 6. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання — Якими словами поетові вдалося передати снігопад, який довго триває? — З чим він порівнює сніжинки? — Якими словами передає сум у своїй душі? — Які вирази вжиті в переносному значенні? — З якою метою їх ужито? 7. Гра „Диктор телебачення” Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 8. Гра „Добери риму” Безодні — ... (холодні). Доля — ... (поля). Отупіння — ... (коріння). Налягає — ... (погасає). 9. Робота за ілюстрацією — Розгляньте ілюстрацію до цього вірша. — Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? Як передають характер твору? — Яким рядкам вірша відповідає ілюстрація? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що сподобалося на уроці найбільше? — Що здалося складним? — Чого навчилися? — Які побажання ви можете висловити одне одному? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш (с. 46). | |||||||||
Переглядів: 322 | |
Всього коментарів: 0 | |