Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ЄГИПЕТСЬКИЙ МІФ. РА ТА АПОП - МІФИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: продовжити ознайомлення учнів з єгипетськими міфами; ознайомити їх з міфом „Ра та Апоп“; удосконалювати навички свідомого виразного читання; навчати школярів аналізувати твір; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра „Дощик“ Діти читають хором. • Накрапає дощ (тихо). • Дощ пускається сильніше (голосніше). • Злива (голосно). • Дощ слабшає (тихіше). • Дощ припинився (читання припиняється). День народження у джунглях Відзначає Джонатан. Одягнув він нові джинси, Відбиває джаз у дзбан. Дзбан — глекоподібний глиняний, дерев'яний або металевий посуд для води, молока, квасу. Має округлу в нижній частині форму і циліндричний верх, може мати ручку-вушко. Інші назви — „глечик“, „джбан“, „збан“, „жбан“, „кринка“. 2. Артикуляційна розминка „Хобіток“ В зоопарку ми були, Там великі є слони. А маленький Раві Привітався з нами. Хобіт свій він витягав, „Всім привіт!“ — немов казав. Щоб йому відповісти, Хобіток зроби і ти. Краще губи витягай, Раві швидше привітай. (Витягнути губи сильно вперед, напружити, як під час вимовляння звука [у].) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в парах. Гра „Обличчям до обличчя“ Учні в парах повертаються одне до одного і близько до тексту переказують зміст міфу „Бог сонця Ра“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо ознайомлення з давньоєгипетськими міфами. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Опрацювання міфу „Ра та Апоп“ 1) Виразне читання міфу вчителем. — Чи сподобався вам міф? — Які картини ви уявляли, слухаючи його? — Коли ви найбільше хвилювалися? 2) Словникова робота. Читання колонок слів „буксиром“ за вчителем, потім — у парах одне одному.
Звитягою — перемогою. Черево — великий живіт. Річище — заглиблення у ґрунті, де тече водяний потік. 3) Читання міфу учнями „ланцюжком“. — Хто є головними героями міфу? 2. Фізкультхвилинка 3. Продовження роботи над міфом 1) Аналіз змісту міфу з елементами вибіркового читання. — Що сприяло породженню велетенського змія? — Який він був? Прочитайте. — Кого він люто ненавидів? — Де було житло жорстокого змія? — Як підлий змій вирішив позбутися бога сонця Ра? — Чи покорився Ра? — Якою була битва між Апопом і Ра? — Чому бог Ра не вбив Апопа? — Чи скорився велетенський змій Апоп? — Яка битва відбувається щоночі в підземному світі? — Чим щоразу закінчується ця битва? 2) Вправи на розвиток швидкості читання. а) Хто читає уважніше? — Що відбувалося зі змієм при згадці про бога Ра? — Де Ра мандрує щовечора? б) Хто читає швидше? — Знайдіть абзаци з поданими словами: • Бо щовечора... • Річище порожнє... • Осяяний звитягою... в) Гра „Дочитай речення“. — Знайдіть і дочитайте речення (запис на дошці). Однак і туди проникають... Тоді зухвалий Ра... Та богові замало... Тепер не варто вбивати... Наступної ночі... Ця битва щоразу... VI. ПІДСУМОК УРОКУ — З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці? — Як у міфі пояснюється вічна боротьба між світлом і пітьмою, добром і злом? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Переказувати близько до тексту зміст тієї частини міфу, у якій розповідається про битву Ра з Апопом (с. 6-7). | |||||||||
Переглядів: 341 | |
Всього коментарів: 0 | |