Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
УРОК ПОЗАКЛАСНОГО ЧИТАННЯ. СТОРІНКАМИ КАЗОК ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: розширити і збагатити знання учнів про творчість Василя Симоненка; вчити аналізувати прочитані твори, узагальнювати, порівнювати, оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА Робота над скоромовкою Мільйон мікробів на руках, Під мікроскопом — просто жах! Візьму мило, кран відкрию, Руки я мерщій помию! III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Наш сьогоднішній урок позакласного читання присвячений творчості відомого українського поета Василя Симоненка. — Що вам відомо про його творчість? — Які казки Василя Симоненка підготували до сьогоднішнього уроку? IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Гра „Чи уважний ти читач?” Тестування 1. На чому сиділи хлопці із казки „Подорож у країну Навпаки”? а) На лаві; б) на гойдалці; в) на колоді. 2. Хто з'явився перед хлопцями? а) Бородань малий; б) Бородатий велетень; в) Вусатий силач. 3. Чим наші хлопці воювали з іншими хлопчаками? а) Пістолетами; б) галушками; в) пампушками. 4. Скільки років не вмивався Великий Невмивака? а) Сто; б) п'ятдесят; в) триста. 5. У чому Великий Невмивака наказав утопити хлопців? а) У чорнилі; б) у молоці; в) в озері. 6. Хто повернув хлопців додому? а) Великий Невмивака; б) Бородань малий; в) Бородатий велетень. 7. Як називалася країна, де правив цар Плаксій? а) Сльзолий; б) Вітродув; в) Сльзотеча. 8. Скільки дітей було у царя Плаксія? а) Троє; б) шестеро; в) п'ятеро. 9. Якого кольору була накидка у Лоскотона? а) Блакитна; б) біла; в) сіра. 10. Що пообіцяв цар Плаксій тому, хто упіймає Лоскотона? а) Півцарства; б) одну з дочок за дружину; в) купу золота. 11. Кого капітан Макака обрав за дружину? а) Нудоту; б) Плакоту; в) Вай-Вай. 12. Від чого помер цар Плаксій? а) Від горя; б) від сміху; в) від радості. Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5а; 6б; 7а; 8б; 9в; 10б; 11а; 12б. 2. Фізкультхвилинка 3. Гра „Упізнай, чий голосок” • Хлоп'ята, Страх як тяжко жить мені — Слухай маму, слухай тата, Умивайся день при дні. Ох, і тяжко жить мені! (Лесик. „Подорож у країну Навпаки”) • Я почув про ваше горе Й через доли, через гори Свою бороду волік — Поспішав мерщій сюди Виручати вас з біди. Недалеко звідсіля Є чудна одна земля — Там ні дня нема, ні ночі, Кожен робить там, що схоче... (Бородань малий. „Подорож у країну Навпаки”) • Гей, веселий Лоскотоне, Це прийшли твої брати! Йди до нас, веселий брате, В нашу здружену сім'ю! Підем разом догравати Ми весілля Плаксію... (Батраки і робітники. „Цар Плаксій і Лоскотон”) • Хай із ними день при дні Плачуть всі в країні діти, Бо сміятись і радіти У моєму царстві — ні! Хто всміхнеться — в часі тім Я того негайно з'їм! (Цар Плаксій. „Цар Плаксій і Лоскотон”) V. ПІДСУМОК УРОКУ — Чи сподобався вам сьогоднішній урок? — Що найбільше сподобалося? VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ — Наступний урок позакласного читання проведемо за темою „Вірші українських поетів для дітей”. Завдання до уроку та список літератури ви знайдете в куточку читача. | |
Переглядів: 306 | |
Всього коментарів: 0 | |