Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ЛІНА КОСТЕНКО. КРАСИВА ОСІНЬ ВИШИВАЄ КЛЕНИ - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: продовжити ознайомлення учнів із творчістю Ліни Костенко; вчити правильно та виразно читати віршовані твори, аналізувати прочитане; розвивати зв'язне мовлення учнів, фонематичний слух, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота над скоромовкою Гра „Дощик” Бачила Зіна, як зірка упала, Зразу бажання вона загадала: „Взимку на землю хай випаде сніг, Зіна хай буде завзятіша всіх, Хай її до зоосаду залюбки батьки ведуть, Хай зефіру й мармеладу завтра зранку їй дадуть”. 2. Гра „Звуконаслідування” • Уявним насосом накачайте шину велосипеда, роблячи руками звичні рухи і вимовляючи с-с-с-с, с-с-с-с, с-с-с-с... • Короткими, уривчастими рухами стискайте „грушу пульверизатора”, супроводжуючи рухи звуками ф! ф! ф! ф!.. • Продемонструйте, що ви рубанком стружете дошку: ж-ж-ж-ж! ж-ж-ж-ж!.. • Покажіть, як ви косите траву: с-с-с-с! с-с-с-с!... • Натріть підлогу щіткою: ш-ш-ш-ш! ш-ш-ш-ш! ш-ш-ш-ш! III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?” Конкурс на краще виразне читання вірша Ліни Костенко „Здивовані квіти”. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Відгадайте загадку. Із постелі виліз лис І промовив: — Лисенята, Де це відра та лопата? Швидше, швидше, любі діти, Слід пожежу загасити. Розсміялася сорока: — Що у вас там за морока? Де пожежу бачить лис? То фарбує... ліс. (Осінь) — Про які ознаки осені йдеться у загадці? — Які ще ознаки осені ви знаєте? — Що можете розповісти про цю пору року? — Сьогодні ми дізнаємося, як описує осінь Ліна Костенко. V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ 1. Виразне читання вірша вчителем — Які почуття викликав у вас вірш? — Що ви уявляли, слухаючи його? 2. Словникова робота Читання колонок слів на одному мовному видиху
— Серед поданих слів знайдіть спільнокореневі. Цікаво знати! Чому жовтіє листя? Листя зелене тому, що зелений хлорофіл. Саме він надає листю такого забарвлення. А чому восени листя стає жовтим, червоним, фіолетовими? Хлорофіл легко руйнується. Але влітку він швидко і легко відновлюється. Листя залишається свіжим, зеленим. Забарвлення листя не змінюється, утворення хлорофілу не відстає від його руйнування. Але ось дні стають коротшими. Світла стає все менше і менше. Тим часом зерна хлорофілу продовжують все так само швидко, як і влітку, руйнуватися, а нові утворюються повільніше, їх стає менше, і листя блідне. Але в клітинах листя є інші фарбувальні речовини — жовті, тільки влітку буйна зелень хлорофілу їх заглушає, а тепер, коли хлорофіл поступово руйнується, вони виступають яскравіше. Листя жовтіє. Та не тільки жовтіє. Воно стає багряним і фіолетовим. 3. Фізкультхвилинка 4. Гра „Бджілки” Самостійне напівголосне читання вірша учнями. 5. Фронтальна робота Відповіді на запитання в підручнику — Знайдіть у вірші спонукальні речення. — З якою інтонацією їх прочитаєте? — Як ви розумієте слова останньої строфи? 6. Гра „Диктор телебачення” Учні читають вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 7. Робота за ілюстрацією — Розгляньте ілюстрацію до цього вірша. — Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? Як передають характер твору? — Яким рядкам вірша відповідає ілюстрація? VI. ПІДСУМОК УРОКУ Гра „Закінчи речення” • Сьогодні на уроці я вчився... • Найбільше мені запам'яталося... • Сьогодні я зрозумів... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш (с. 53). | |||||||||
Переглядів: 296 | |
Всього коментарів: 0 | |