Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ЛІНА КОСТЕНКО. ОСІНЬ, ОСЬ ВОНА, ОСІНЬ - ЛІРИКА - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: продовжити ознайомлення учнів із творами Ліни Костенко; вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; вчити аналізувати прочитане, зв'язно висловлювати свої думки; розвивати образне мислення учнів, творчу уяву; виховувати любов до художнього слова. Хід уроку
Гра „Дощик” Діти читають хором.
Життєрадісні жирафи Узяли журнал із шафи. Його жужмили і м'яли... Все одно не прочитали.
Широким я язик зроблю, На нижню губу покладу. Гарна вийшла і пласка Моя лопатка з язика. Жаль, така лопатка Не скопає грядки. (Широкий язик висунути, розслабити, покласти на нижню губу. Слідкувати, щоб язик не дрижав. Утримувати у такому положенні 10—15 секунд.) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?” Конкурс на краще виразне читання вірша Ліни Костенко „Красива осінь вишиває клени”.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Якій порі року присвячений вірш, що ми його читали на попередньому уроці? — Хто його автор? — Сьогодні ми прочитаємо ще один вірш про осінь, який написала Ліна Костенко.
1) Виразне читання вірша вчителем. — Які картини поставали у вашій уяві, коли ви слухали вірш? 3) Словникова робота. Довідкове бюро Брама — великі ворота, переважно при монументальних спорудах. Читання колонок слів „луною” за вчителем
— Що спільного у словах першої колонки? (Дієслова) — Назвіть спільнокореневі слова серед слів другої колонки. — Доберіть синоніми до слова чорногуз. (Лелека, бусол, бузько, боцюн)
1) Повторне читання вірша учнями. 2) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. — Як поетеса описує початок осені? — Що роблять комахи? — Що сказано про цвіркунів і перепілочок? — Якими словами поетеса описує відліт чорногузів? — Прочитайте питальні речення. — З яким почуттям їх слід читати? 3) Гра „Диктор телебачення”. Учні читають вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів. 4) Гра „Віднови вірш”. — Відновіть вірш, ставлячи дієслова в потрібній формі. Поклонився. Погубила. Серпень пакував серп. Цвіркуни й перепілочки подалось концерт. Чорногуз замикала лугам і садам. Відлітаючи в Африку, припинили чемодан. Де ж ти, літо, задощило? Куди захлюпало? Осінь, ось вона, осінь! Осінь, ось вона, ось. Осінь брами свої випустив вночі, Поділось у небі журавлині ключі.
Гра „Закінчи речення”
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати вірш (с. 54). | |||||||||||||
Переглядів: 302 | |
Всього коментарів: 0 | |