Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, передавати інтонацією настрій персонажів твору; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку
Гра „Дощик“ Мій дідусь живе в селі, в нього сиві вуса. Я сокирою рубати в дідуся навчуся. Я навчусь траву косити і в сарай її носити. Дідусю бракує рук — допоможе йому внук.
Висунути широкий язик, облизати верхню губу та заховати язик углиб рота. Повторити 10-15 разів.
Рот широко відкрити. Язик сильно висунути вперед, напружити, зробити вузьким. Вузький язик максимально висунути вперед та заховати углиб рота. Рухати язиком у повільному темпі 10-15 разів.
Висунути язик, рот трохи відкрити. Облизувати спочатку верхню, а потім — нижню губу по колу. Виконати 10-15 разів, змінюючи напрям. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Робота в парах. Гра „Ти — мені, я — тобі“ Учні зачитують одне одному знайдені в художній літературі описи пейзажу.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Який розділ ми почали вивчати? — Сьогодні ми будемо спостерігати, як описує пейзаж письменник Іван Сенченко.
— Чи сподобався вам твір? — Яким настроєм він пронизаний? — Які картини ви уявляли, слухаючи його?
Читання колонок слів „луною“ за вчителем
Прочитайте слова кожної колонки на одному мовному видиху. — Для чого в нашій мові вживається слово лелечко? (Уживається для висловлення жалю, нарікання, страху або здивування (часто разом з „ой“).) — Як ви розумієте слово чимчикують? (Чимчикують — ідуть швидко, поспішно, часто ступаючи.) — Яке слово складається з двох частин? (Жовтогаряче)
— З якою інтонацією, силою голосу і в якому темпі будете читати текст? — Як передасте настрій хлопців?
— Де йшли хлопці? — Які трави росли обабіч стежки? — Якими квітами захоплюється автор? — Який настрій був у хлопців? — Хто їх хвалив за п'ятірки? — Куди йшли Женька і Левко? — Чому життя у них прекрасне? — Знайдіть у тексті порівняння.
Діти стають у дві шеренги: права шеренга — „я вважаю, що твердження правильне“; ліва шеренга — „я вважаю, що твердження неправильне“. — Я читатиму речення, деколи навмисне замінюючи слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.
— Розгляньте ілюстрацію до твору. — Що художник зобразив на ілюстрації? Які кольори він використав? — Який настрій вони створюють? Як передають характер твору? — Які рядки твору проілюстрував художник? — Які відчуття викликає ілюстрація?
— З яким твором ознайомилися на сьогоднішньому уроці? — Що нового для себе відкрили? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виконати ілюстрацію до рядків, що найбільше сподобалися. | |||||||||
Переглядів: 479 | |
Всього коментарів: 0 | |