Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА ТЕМОЮ „ПЕЙЗАЖ У ПРОЗОВИХ ТВОРАХ“ - Лірика - КРАСА СВІТУ В ХУДОЖНЬОМУ ТВОРІМета: узагальнити знання учнів за прочитаним розділом „Пейзаж у прозових творах“; вчити порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Артикуляційна гімнастика • „Пароплав гуде“. Губи в посмішці, відкрити рот, з напругою вимовити довгий „и-и-и...“. • „Слоник п'є“. Витягнувши вперед губи трубочкою, утворити „хобот слоника“. „Набирати водичку“, злегка при цьому прицмокуючи. • „Індик базікає“. Язиком швидко рухати по верхній губі — „бл-бл-бл-бл...“. 2. Розгадування ребусів г1а; пі2л; віЗло; заЗмка; перб; мі100; пі100лет; 100янка; 7я; ві3на; 100ляр; 3буна. (Година; підвал; вітрило; затримка; першість; місто; пістолет; стоянка; сім'я; вітрина; столяр; трибуна) III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Хто краще?“ Конкурс на краще виразне читання оповідання Василя Сухомлинського „Ми їздили в Канів...“. IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Сьогодні ми завершуємо вивчати розділ. — Пригадайте його назву. — Розгорніть зміст підручника. — Знайдіть вивчений розділ. — Яким твором починається розділ? — Яким завершується? — Назвіть свій улюблений твір. — Чим він вам сподобався? V. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Гра „Чи уважний ти читач?“ Тестування 1. Скільки було каченят у Чомги? а) Троє; б) двоє; в) четверо. 2. Під яким деревом перепочивала письменниця Марко Вовчок? а) Під вербою; б) під липою; в) під кленом. 3. Які дійові особи з твору Михайла Коцюбинського „На небі сонце...“ хотіли бути схожими на небо? а) Сокирки; б) волошки; в) петрові батоги. 4. Що збирало дівча на узбіччі дороги? а) Стручки гороху; б) польові квіти; в) гриби. 5. До кого хотіла тихо підкрастись дівчинка? а) До зайчатки; б) до перепілки; в) до зозулі. 6. Біля якого міста знаходиться могила Т. Г. Шевченка? а) Києва; б) Умані; в) Канева. Відповіді: 1в; 2а; 3б; 4а; 5б; 6в. 2. Фізкультхвилинка 3. Робота в групах — З'єднайте назву твору з автором.
4. Гра „Пригадай твір і його автора“ • Що то синіє? — Волошка. — Яка гарна! („Солов'їна сторожа“ за Олесем Гончаром) • Хлопці брели поміж квітами. Женька скинув кепку, підставив під сонце спітнілий лоб. Левко теж... (Іван Сенченко „Чимчикують наші хлопці...“) • Бачимо далекі береги Дніпра, його могутні води, бачимо зелені ліси на високих кручах. І все це дороге для нас. (Василь Сухомлинський „Ми їздили в Канів...“) • Вона почула весну найперша... Все вище піднімалося сонце, крига відступала й відступала від ополонки. (Василь Чухліб „Чомга і весна“) • Округи мене то жито половіє, а в житі купка льону голубо цвіте; то ячмінь колоситься; оддалеки гайок синіє... (Марко Вовчок „Другого дня“) • Твердий, безостий колос б'є по руках, а стебло лізе під ноги. (Михайло Коцюбинський „На небі сонце...“) VI. ПІДСУМОК УРОКУ Гра „Закінчи речення“ • Сьогодні на уроці я вчився... • Мені було цікаво... • Свою роботу на уроці оцінюю... • Урок завершую з... настроєм. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Відповідати на запитання рубрики „Повтори і пригадай“ (с. 72). | |||||||||||
Переглядів: 381 | |
Всього коментарів: 0 | |