Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків читання 4 клас |
ЗОЛОТИЙ ЧЕРЕВИЧОК - ВІД МІФУ ДО КАЗКИ - У КРАЇНІ ДАВНИНИМета: ознайомити учнів з українською народною казкою „Золотий черевичок“; поповнити знання учнів про тематику народних казок; виявити вміння учнів читати і переказувати зміст казок, дотримуючи особливостей їх стилю; опрацювати художні засоби, властиві народним казкам; розвивати творче мислення; виховувати інтерес до народної творчості. Хід уроку
Видумуй, пробуй, твори! Розум, фантазію прояви! Активним і уважним бувай І про кмітливість не забувай!
Чашку чарівну я можу зробити, З глини її не потрібно ліпити. Вгору широкий язик підіймаю, Старанно в нього краї загинаю. Соком наповню її чи водою — Чашка чарівна завжди зі мною. (Рот широко відкрити. Широкий язик підняти вгору. Потягнутися до верхніх зубів, але не торкатися їх. Утримувати язик у такому положенні 10-15 секунд.)
— Поясніть значення прислів'я. — Прочитайте прислів'я, змінюючи логічний наголос. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Гра „Вернісаж“ Учні презентують свої малюнки, розповідають стисло улюблену українську народну казку.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ — Який твір називають казкою? — Яку будову має казка? — На які групи поділяються казки? — У якій народній казці хитрий та незалежний герой від усіх утік, а перехитрила його лисиця? — У якій казці розповідається про овоч, що виріс дуже великим і цим завдав багато клопоту господарям? — У якій казці свійський птах залагодив шкоду, вчинену домашнім гризуном, і збагатив своїх господарів? — Сьогодні ми ознайомимося з українською народною казкою „Золотий черевичок “.
— Чи сподобалася вам казка? — Назвіть усіх героїв казки, з якими ви познайомилися під час читання. — Яку відому авторську казку вона нагадує? („Попелюшка“)
Прядиво — волокно конопель, льону, бавовни, вовни і т. ін., приготовлене для прядіння. Причепурила — прикрасила. Відпра — церковна служба.
— Як називаються слова, якими традиційно починається казка? Наведіть приклад із казки „Золотий черевичок“. — Які магічні числа найчастіше зустрічаються у казках? — Що в казці „Золотий черевичок“ реальне, а що — фантастичне? Чому? — Хто з дійових осіб викликає у вас повагу, а хто — осуд? Чому?
Рольова гра Учні від імені героїв казки розповідають про себе, свою мету. — Казки містять одвічні істини, закликають усіх бути добрими та милосердними. Боротьба добра зі злом — головний конфлікт казки. Саме в процесі розгортання й розв'язання конфліктів виявляють свої риси персонажі в літературі.
— Визначте своєрідність конфлікту казки „Золотий черевичок“.
— Чи завжди добро перемагає зло?
Робота в групах — Використовуючи подану таблицю, доведіть, що казка „Золотий черевичок“ є народною.
— Чи можна казку „Золотий черевичок“ віднести до чарівних? Якщо так, то чому?
І за холодну воду не береться. Ганна Роботящі руки гори перевернуть. На дерево дивись, як родить, а на людину — як робить. бабина дочка Хочеш їсти калачі — не сиди на печі. Косо, криво, аби живо. Тіло в злоті, а душа в болоті. Добре ім'я — найкраще багатство.
Вправа „Мікрофон“
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ Виразно читати казку, переказувати (с. 21-28). ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 21
Садівник в саду працює, Сапа в нього і граблі. Він сапає й обгортає Все, що лізе із землі.
Відкрити рот. Губами зробити посмішку. Кінчиком язика по черзі тягнутися до куточків рота.
Відкрити рот. Язик напружений, намагатися дотягнутися до підборіддя і носа.
Закрити рот. Язик напружений, упиратися по черзі в щоки.
Закрити рот. Язиком виконати кругові рухи між зубами і губами.
Прикріпити язик до піднебіння, так, щоб можна було клацнути. Цокнути сильно і повільно, тягнучи під'язикову зв'язку. Повторити кілька разів.
Відкрити рот. Верхню губу облизати широко язиком, і прибрати язик у глибину рота.
Відкрити рот. Облизувати по черзі верхню потім нижню губу по колу. | |||||||||||||
Переглядів: 492 | |
Всього коментарів: 0 | |