Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 10. ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИМета: навчати учнів прийомів послідовного і порозрядного додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі двома способами; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. «Весела лічба» • Волохатий, головатий Пес Оверко біля хати Цілий день рахує мухи, Що дзижчать йому на вухо: 46 і 27. Додамо тепер усі! • Дістав горобчик сиру 40 грамів, З них 27 віддав синочок мамі, А сам доїв усе, що залишилось. А скільки сиру в шлунку помістилось? 3. Математичний диктант — Запишіть тільки відповіді. • На екскурсію пішли 18 дівчат, а хлопчиків — на 5 більше. Скільки хлопчиків пішло на екскурсію? • Син з батьком вудили рибу. Син зловив 9 рибин. Скільки рибин зловив батько, якщо разом вони спіймали 23 рибини? • В одному пакеті 28 листівок, а в другому — 30. Скільки листівок у двох пакетах? • У понеділок пошили 19 костюмів, а у вівторок — 23. На скільки більше костюмів пошили у вівторок, ніж у понеділок? • Після того, як Мишко з’їв 6 цукерок, у коробці залишилося ще 24. Скільки цукерок було в коробці? Відповіді: 23; 14; 58; 4; ЗО. 4. Усні обчислення. Гра «Ланцюжок» (с. 15, завдання 89) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на додавання двоцифрових чисел з переходом через десяток та працюватимемо над розв’язуванням задач різними способами. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення прийомів додавання двоцифрових чисел (с. 15, завдання 90) — Поясніть, як обчислили. 46 + 39 = (46 + 30) + 9 = 76 + 9 = 85 — Отже, число 39 ми додали частинами, розклавши його на розрядні доданки. 46 + 39 = (40 + 30) + (6 + 9) = 70 + 15 = 85 — Отже, тут ми обидва числа розклали на розрядні доданки, бо додавання виконується порозрядно: десятки до десятків, одиниці до одиниць. 2. Розв'язування прикладів із самостійним поясненням, використовуючи диференціацію (с. 15, завдання 91) — Розв’яжіть приклади зручним для вас способом. За потреби можна використати обидва способи розв’язання. 1) Складання короткої умови і аналіз задачі. Було — 40 авт. Поїхало — 2 і 3 авт. Залишилось — ? — Поясніть за схемою перший спосіб розв’язання. ([ ] - [ ]) - [ ] (Виїхало по черзі спочатку 2 машини, а потім 3.) — Поясніть за схемою другий спосіб розв’язання: [ ] - ([ ] + [ ]) (Скільки всього машин виїхало? Спочатку знаходимо, скільки машин поїхало, а потім знаходимо, скільки машин залишилось.) 2) Самостійний запис розв'язання задачі. 1-й спосіб (40 - 2) - 3 = 35 (авт.) 2-й спосіб 40 - (2 + 3) = 35 (авт.) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 15, завдання 92) — Складіть рівняння і розв’яжіть його. Один учень виконує завдання з коментуванням біля дошки. — Як знайти невідоме зменшуване? 2. Самостійна робота (с. 16, завдання 93) 1 варіант розв’язує 1-й рядок рівнянь; 2 варіант розв’язує 2-й рядок рівнянь. 3. Робота над задачею з логічним навантаженням (с. 16, завдання 95) План розв’язання 1) Скільки качок було на першому ставку? [ ] + [ ] = [ ] 2) Скільки качок плавало на другому ставку? [ ] - [ ] = [ ] Розв’язання 1) 25 + 7 = 32 (качки) — на першому ставку 2) 56 - 32 = 24 (качки) Відповідь: 24 качки плавало на другому ставку. 4. Робота з геометричним матеріалом (с. 16, завдання 96) — Перевірте, чи правильно записано назви всіх прямокутників і квадратів. — Який прямокутник називають квадратом? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Поясніть розв’язання двома способами: 28 + 56. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 16-17, завдання 97; 98. | |
Переглядів: 275 | |
Всього коментарів: 0 | |