Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 11. ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧМета: навчати прийомів порозрядного віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; формувати вміння розв'язувати задачі на три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати старанність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Допоможіть Сові розв'язати приклади» 3. Математичний диктант • Різницю чисел 60 і 6 зменшити на 9. • Від 80 відняти суму чисел 8 і 5. • Суму чисел 38 і 46 зменшити на 29. Відповіді: 45; 67; 55. Взаємоперевірка робіт. 4. Гра «Знаки загубилися». Робота в парах — Поставте необхідний знак >, <, =. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток; будемо вчитися розв’язувати задачі на 3 дії. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток — Поясніть спосіб обчислення (с. 17, завдання 101). 73 - 28 = (73 - 20) - 8 = 53 - 8 = 45 — Отже, число 28 ви відняли послідовно, розклавши його на розрядні доданки. 2. Тренувальна вправа (с. 17, завдання 102) — Знайдіть різницю чисел і перевірте дією додавання. Міркуйте так: 84 - 38 = (84 - 30) - 8 = 54 - 8 = 46 Перевірка: 46 + 38 = 84. 3. Робота над задачею (с. 17, завдання 104) — За умовою задачі число 100 складається з трьох доданків. — Чи всі доданки відомі? — Назвіть перший доданок. — Назвіть другий доданок. Що про нього відомо? — Що сказано про третій доданок? — Чи можливо зразу знайти третій доданок? — Складемо план розв’язання задачі. 1) Чому дорівнює другий доданок? [ ] - [ ] = [ ] 2) Чому дорівнює сума першого і другого доданків? [ ] + [ ] = [ ] 3) Чому дорівнює третій доданок? [ ] - [ ] = [ ] — Запишіть розв’язання задачі. Сильніші учні розв’язують самостійно, всі решта — за допомогою вчителя. Розв’язання 1) 53 - 17 = 36 — друге число 2) 53 + 36 = 89 — сума першого і другого чисел 3) 100 -89 = 11 Відповідь: третє число 11. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота 1) Розв'яжіть рівняння (с. 17, завдання 103). 2) Розв'яжіть задачу. У заказнику було 59 тварин. З них 23 лосі, 17 зубрів, а решта — дикі кабани. Скільки було диких кабанів? 2. Завдання з логічним навантаженням (с. 17, завдання 105) 9 - (2 + 2) = 5 (см) — ширина дошки VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Чого навчилися на уроці? — Яке завдання здалося складним? — Над чим ще слід попрацювати, щоб навчитися розв’язувати... VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 17, завдання 106; 107. | |
Переглядів: 261 | |
Всього коментарів: 0 | |