Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 12. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ МНОЖЕННІ. ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЕЛ 2 І 3. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНОЇ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇМета: закріпити знання учнів про зміст дії множення, зв'язок додавання і множення; повторити назви компонентів при множенні; розглянути спосіб розв'язування задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність; виховувати уважність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Баскетбол» 3. Математичний диктант — Запишіть тільки відповіді. • Діти поїхала до музею на двох автобусах. У перший автобус сіло 25 учнів, а в другий на 7 більше. Скільки учнів їхало у другому автобусі? • Катруся й Оленка збирали листівки. Катруся зібрала 8. Скільки зібрала Оленка, якщо разом вони зібрали 17? • У Мишка було 14 коміксів, а у Петрика — 22. Скільки коміксів було у хлопчиків? • У коробці було 13 сірих ґудзиків і 25 білих. На скільки більше було білих ґудзиків? Відповіді: 32; 9; 36; 12. 4. Фронтальне опитування — Перевірте додавання відніманням: 42 + 39 = 81. — Перевірте віднімання додаванням: 86 - 28 = 58. 5. Робота за індивідуальними картками Картка 1 1. Розв’яжіть приклади. 96 - 28 45 + 17 2. Розв’яжіть задачу. В першому мішку було 67 кг цукру. У другому — на 12 кг менше, а в третьому — на 16 кг більше, ніж у першому. Скільки кілограмів цукру було у третьому мішку? Картка 2 1. Розв’яжіть приклади. 83 - 36 72 + 19 2. Розв’яжіть задачу. В першому мішку було 38 кг моркви. У другому — на 14 кг більше, а в третьому — на 12 кг менше, ніж у першому. Скільки кілограмів моркви було у третьому мішку? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо ваші знання про дію множення та її зв’язок з дією додавання, продовжимо роботу над задачами. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота 1) С. 18, завдання 108. Додавання — це дія, при якій ми дізнаємося, скільки стало після того, як додали, привезли, зсипали, змішали. Множення — це дія, коли ми дізнаємося, скільки всього, якщо, наприклад по 2 взяти 4 рази. — Перевірте, чи правильно замінили додавання множенням. — На якому місці записали однаковий доданок? — На якому місці стоїть число, що показує, скільки разів додали однаковий доданок? 2) С. 18, завдання 109. — Як називаються компоненти і результат дії множення? — Назвіть числа в рівності. 2. Робота за таблицями множення чисел 2; 3 (с. 18, завдання 110) — Прочитайте таблицю множення числа 2. — Розкажіть таблицю з пам’яті. — Поясніть, на скільки збільшується кожна наступна відповідь у таблиці множення числа 2. — Поясніть, чому 2 ∙ 5 = 10. (2 + 2 + 2 + 2 + 2) Аналогічно проводиться робота з повторення таблиці множення числа 3. Фізкультхвилинка У двері стука фізкультхвилинка, Уже затерпла у діток спинка. Тягнем до сонця маленькі руки І присідаєм легко, без муки. А тепер встали і ледь прогнулись, Хвилинка щезла, а ми й не зчулись. V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 18, завдання 112) 1) Аналіз задачі і складання короткої умови. Було — ?, 6 купюр по 2 грн Витратила — 3 грн. Залишилось — ? 2) Розв'язування задачі (диференційовано). Сильніші учні розв’язують задачу складанням виразу самостійно. Усі решта учнів розв’язують задачу з опорою на схему по діях. 1) [ ] ∙ [ ] = [ ] (грн) — скільки всього грошей у дівчинки. 2) [ ] - [ ] = [ ] (грн). Відповідь: 9 гривень залишилось в Олі. Для допитливих — Скільки ще таких зошитів може купити Оля на гроші, що в неї залишилися? (9 : 3 = 3 (зошити)) 2. Самостійна робота (с. 18, завдання 111) 1 варіант — 1-й рядок; 2 варіант — 2-й рядок. 3. Робота за малюнком (с. 18, завдання 113). — Визначте довжину крокодила, акули, кита. Одна поділка на лінійці відповідає 1 м. (Довжина крокодила — 10 м, акули — 15 м, кита — 32 м.) — На скільки метрів кит довший від акули? (32 - 15 = 17 (м)) — На скільки метрів кит довший від крокодила? (32 - 10 = 22 (м)) 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 19, завдання 114) — Заповніть у зошитах цікаві квадрати.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Назвіть компоненти дії множення. — Замініть додавання множенням: 4 + 4 + 4 + 4 + 4. — Перше число 5, а друге — у 3 рази більше. Знайдіть друге число. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 19, завдання 115; 116. | |||||||
Переглядів: 512 | |
Всього коментарів: 0 | |