Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 13. ТАБЕЛЬ-КАЛЕНДАР. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧМета: ознайомити учнів з табелем-календарем; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі на дві і три дії; розвивати математичне мовлення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Футбол» 3. Математичний диктант — Запишіть вирази та обчисліть їх значення зручним способом. • До числа 46 додати суму чисел 18 і 4. • Від суми чисел 37 і 57 відняти 47. • Від числа 91 відняти суму чисел 71 і 15. • До суми чисел 36 і 38 додати 2. Відповіді: 68; 47; 5; 76. 4. Фронтальне опитування — Як називаються компоненти при множенні? — Замініть додавання множенням: 16 + 16 + 16 + 16. — Замініть множення додаванням: 15 ∙ 3. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Відгадайте загадки. • Стоїть дуб, на ньому — дванадцять гілок, а на кожній гілці — по чотири гнізда, а в кожному гнізді — по семеро пташенят. (Дні, тижні, місяці, рік) • Сам днів не знає, А іншим указує. (Календар) — Сьогодні на уроці ми ознайомимося з табелем-календарем, будемо вчитися орієнтуватися в ньому, а також продовжимо розв’язувати задачі і приклади, що містять дію множення. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Робота за табелем-календарем (с. 19, завдання 119) — Розгляньте календар. У ньому показано, як рік ділиться на місяці, місяці — на тижні, тижні — на дні. Місяць має ЗО або 31 день. У лютому 28 або 29 днів. Рік, у якому лютий має 29 днів, називають високосним. — Скільки місяців має рік? — Скільки місяців мають по 31 дню? — Яке сьогодні число, день тижня, місяць? 2. Первинне закріплення (с. 20, завдання 120) — Які пори року ви знаєте? Скільки їх? — Скільки днів триває літо? осінь? зима? весна? 100 років — століття. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 19, завдання 117) 1) Аналіз задачі за питаннями вчителя. — Складіть коротку умову до задачі. 2) Диференційоване розв'язування задачі. Сильніші учні розв’язують задачу виразом. 3 ∙ 7 + 4 = 25 (р.) Усі решта — під керівництвом учителя по діях. 2. Самостійна робота — Обчисліть приклади. 2 ∙ 8 + 45 3 ∙ 7 + 39 34 - (12 - 6) 2 ∙ 7 - 12 2 ∙ (13 - 5) 3 ∙ 9 - 17 3. Робота над задачею (с. 19, завдання 118) Аналіз задачі, складання короткої умови. — Прочитайте розв’язання задачі з підручника. — Поясніть, про що дізналися кожною дією. 4. Робота з геометричним матеріалом Довжина відрізка АВ — 8 см, а відрізок КМ у 2 рази коротший. Знайдіть довжину відрізка КМ. — Накресліть ці відрізки в зошиті. 5. Завдання з логічним навантаженням ЩО ЇЛИ КОТИ? В кожного своя є миска, Їсть кіт Мурзик не сосиску, Їсть не рибу кіт Васько І не кашу з молоком. І руденька Любка наша Їсть із мисочки не кашу. Біла кицька Віолетта Уподобала котлету. Хто їсть рибу, хто — сосиску? Хто вподобав каші миску? (Рибу — Любка, сосиску — Васько, а кашу — Мурзик.) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Який рік називають високосним? — На який день тижня припадає твій день народження? Новий рік? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 20, завдання 121; 122. | |
Переглядів: 294 | |
Всього коментарів: 0 | |