Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 14. НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. ЗВ'ЯЗОК ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ДІЛЕННЯ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬМета: повторити конкретний зміст дії ділення, назви компонентів при діленні, зв'язок множення і ділення; вдосконалювати навички розв'язування задачі, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах за табелем-календарем Учні ставлять одне одному запитання за табелем-календарем. 3. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові приклади» 4. Фронтальне опитування — Як називаються числа при додаванні? — Як знайти невідомий доданок? — Як називаються числа при відніманні? — Як знайти невідоме зменшуване? — Як називаються числа при множенні? — Як знайти невідомий множник? — Замініть у виразах дію додавання множенням. 4 + 4 + 4 + 4 13 + 13 + 13 + 15 7 + 7 + 7 + 7 ∙ 2 III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо назви чисел при діленні; розглянемо зв’язок дій множення і ділення; будемо розв’язувати прості задачі на ділення. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення матеріалу, пов'язаного з діленням і множенням 1) Робота з геометричним матеріалом (с. 20, завдання 123). — Скільки потрібно паличок, щоб скласти 6 окремих трикутників? Для допитливих — Яку найменшу кількість паличок треба взяти, щоб скласти 6 трикутників? — Накресліть їх. 2) Робота над задачею (с. 20, завдання 124). — Скільки було рукавичок? — По скільки штук їх розклали? — Скільки пар рукавичок вийшло? — Як це записати за допомогою виразу? (8 : 2 = 4) — Яку дію виконали? (Ділення) 2. Робота за таблицею (на дошці)
— Пригадайте назви чисел при діленні. — Назвіть числа в рівності 18 : 3 = 6 — Вираз 18:3 також називається часткою чисел 18 і 3. 3. Зв'язок дій ділення і множення (с. 21, завдання 126) — Розгляньте малюнок і поясніть, як за ним склали вираз на множення і два вирази на ділення. — Назвіть числа в рівностях. — Порівняйте рівність із множенням з рівностями з діленням. — Що дістанемо, якщо добуток двох чисел поділимо на один з множників? (Другий множник) Для допитливих Якщо а ∙ b = с, то чому дорівнює с : а? с : b? 4. Самостійна робота (с. 21, завдання 127) — З кожної рівності на множення складіть по дві рівності на ділення. — Як знайти невідоме ділене? дільник? 5. Розв'язування простих задач на ділення • 16 яблук поділили між 4 дітьми. Скільки яблук дали кожній дитині? • У 6 банок розлили порівну 18 л води. Скільки літрів води налили у кожну банку? Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею на дворазове зменшення числа на кілька одиниць (с. 21, завдання 129) Маса 100 л води становить 100 кг, маса 100 л нафти на 10 кг менша, ніж води, а бензину — на 14 кг менша, ніж нафти. Яка маса 100 л бензину? — Про що йдеться в задачі? — Що треба дізнатися — кількість кілограмів чи літрів? Диференційоване розв’язування задачі. Сильніші учні записують розв’язання самостійно виразом. Усі решта — за допомогою картки-підказки. 1) [ ] - [ ] = [ ] — маса нафти 2) [ ] - [ ] = [ ] — маса бензину 2. Самостійна робота (с. 21, завдання 128) 3. Порівняння виразів VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? — Як знайти невідомий множник? ділене? дільник? — Перше число 10, а друге число — у 5 разів менше. Знайдіть друге число. — З прикладу на множення складіть два приклади на ділення. 4 ∙ 5 = 20 2 ∙ 6 = 12 3 ∙ 9 = 27 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 21, завдання 130; 131. | |||||||
Переглядів: 393 | |
Всього коментарів: 0 | |