Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 15. ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 І 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ЧИСЛОВИХ ВИРАЗІВ. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧМета: повторити прийоми складання таблиці ділення; розвивати вміння розв'язувати задачі, що містять дію ділення, знаходити значення числових виразів; розвивати логічне мислення; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Назвіть приклади з відповіддю 18; 21 і 27. 2. Гра «Допоможіть Сові розв'язати кругові приклади» 3. Фронтальне опитування — Як називаються числа при множенні? — Як знайти невідомий множник? — Як називаються числа при діленні? — З кожного виразу та його значення складіть і запишіть рівність з діленням на 2 (с. 22, завдання 132). III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо таблиці ділення на 2 і 3; знаходження значень числових виразів; будемо розв’язувати задачі на ділення і вчитися самостійно працювати. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Повторення матеріалу, пов'язаного з діленням (с. 22, завдання 133) Складання таблиці ділення на 2; 3. 2. Обчислення прикладів з коментуванням (с. 22, завдання 134) 3. Робота над задачею (с. 22, завдання 135) 12 : 3 = 4 (грн) — отримала кожна донька — Складіть обернену задачу. Мама дала трьом донькам по 4 грн. Скільки всього грошей було у мами? (4 ∙ 3 = 12 (грн)) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 22, завдання 136) Аналіз задачі за питаннями вчителя. Розв’язання 1) 26 - 8 = 18 (ог.) — залишилося 2) 18 : 3 = 6 (ог.) Відповідь: 6 огірків поклали в кожну банку. 2. «Бліцконтроль знань» 1 варіант 1) У якому виразі пропущено число 34? а) [ ] + 25 = 59; б) 68 - [ ] = 31; в) 26 + [ ] = 50. 2) Позначте правильну рівність: а) 2 + 2 + 2 + 2- 4 = 2 ∙ 4; б) 2 + 2 + 2 + 2 + 2 = 2 ∙ 4; в) 2 + 2 + 2 + 2 = 2 ∙ 4. 3) Різницю чисел 75 і 23 збільшили на 14. Позначте правильну відповідь. а) 76; б) 66; в) 64. 4) Позначте рівняння, у якому доданок дорівнює 25. а) 16 + х = 40; б) х + 7 = 32; в) х + 9 = 17. 5) Якщо а = 18, то 92 - а = [ ]. а) 85; б) 95; в) 74. 6) Вісім пиріжків розділили порівну між чотирма учнями. По скільки пиріжків отримав кожний учень? а) 4; б) 3; в) 2. 7) 3 мішка відсипали 15 кг картоплі, після чого у мішку залишилося 12 кг картоплі. Щоб дізнатися, скільки кілограмів картоплі було у мішку спочатку, треба: а) 15 + 12 + 15; б) 15 + 12; в) 15 - 12. 8) Чому дорівнює периметр квадрата, якщо одна сторона його дорівнює 3 см? а) 12 см; б) 10 см; в) 9 см. 9) У змаганнях брали участь 12 хлопчиків і 15 дівчаток. Усіх учнів розподілили на 3 команди. Скільки учасників було у кожній команді? а) 12 + 15 : 3; б) (12 + 15) : 3; в) 15 : 3 + 12. 2 варіант 1) У якому виразі пропущено число 26? а) 25 + [ ] = 58; б) 73 - [ ]= 30; в) [ ] + 34 = 60. 2) Позначте правильну рівність: а) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 + 6 = 3 ∙ 6; б) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 3 ∙ 5; в) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 - 2 = 3 ∙ 5. 3) Суму чисел 47 і 18 зменшили на 15. Позначте правильну відповідь. а) 50; б) 70; в) 65. 4) Знайдіть рівняння, у якому доданок дорівнює 35. а) 7 + х = 42; б) 17 + х = 48; в) х + 9 = 54. 5) Якщо а = 13, то 61 - а = [ ]. а) 58; б) 48; в) 68. 6) На кожну тарілку поклали по 3 сливи. Скільки слив на 7 тарілках? а) 18; б) 10; в) 21. 7) У книзі 45 сторінок. Дівчинка прочитала кілька сторінок, і їй залишилося прочитати 17 сторінок. Щоб дізнатися, скільки сторінок прочитала дівчинка, треба: а) 45 – 17 - 17; б) 45 - 17; в) 45 + 17. 8) Чому дорівнює периметр трикутника, якщо довжина його 6 см, а ширина 2 см? а) 16 см; б) 8 см; в) 10 см. 9) У класі стояло 12 парт. Потім принесли ще 6 парт. Усі парти поставили у три ряди, порівну в кожний. Скільки парт поставили у кожному ряду? а) 12 + 6 : 3; б) (12 + 6) : 3; в) 12 : 3 + 6. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що здалося складним на уроді? — Яке завдання сподобалося? — Над чим ще хотіли попрацювати? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 22, завдання 137; 138. | |
Переглядів: 310 | |
Всього коментарів: 0 | |