Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 16. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ'ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВМета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 4; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Аналіз результатів «Бліцконтролю» 3. Усні обчислення — Розв’яжіть ланцюжки. 4. Індивідуальне опитування Картка 1 1. 3 прикладу на множення складіть два приклади на ділення. 2 ∙ 8 = 16 7 ∙ 3 = 21 2. Розв’яжіть задачу. Коли в саду зібрали врожай з 12 яблунь і 15 груш, залишилося зібрати плоди ще з 10 дерев. Скільки дерев у саду? Картка 2 1. З прикладу на множення складіть два приклади на ділення. 2 ∙ 4 = 8 5 ∙ 6 = 30 2. Розв’яжіть задачу. Довжина стрічки 15 см, друга стрічка на 12 см довша, ніж перша, а третя — на 7 см коротша від другої. Яка довжина третьої стрічки? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення на 4; навчимося використовувати знання таблиці для розв’язування задач і прикладів. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 22, завдання 139) — З поданої рівності складіть дві рівності на ділення. 2. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 4 (с. 22-23, завдання 140) — Поясніть, як склали таблицю множення числа 4 і таблицю ділення числа 4. — Розкажіть таблиці з пам’яті. 3. Тренувальна вправа
4. Робота над задачею (с. 23, завдання 141) 1) Аналіз задачі, складання короткої умови. Було —? Купили — 3 покупці по 4 кг моркви Залишилось — 38 кг — Скільки моркви купили? — Скільки кілограмів моркви було у мішку спочатку? 2) Розв'язування задачі (диференційовано). Сильніші учні розв’язують задачу самостійно, виразом. Решта учнів — під керівництвом учителя — за діями. Розв’язання 1) 4 ∙ 3 = 12 (кг) — купили три покупці 2) 38 + 12 = 50 (кг) Відповідь: 50 кг моркви було у мішку спочатку. Для допитливих — Більше чи менше купили моркви, ніж залишилося, і на скільки? 38 - 12 = 26 (кг) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Складання рівняння на знаходження невідомого множника (с. 23, завдання 143) — Прочитайте пояснення у підручнику. — Як називається невідоме число? (Множник) — Як знайшли невідомий множник? 2. Розв'язування рівнянь за зразком х ∙ 4 = 16 4 ∙ х = 24 3. Робота над задачею (с. 23, завдання 142) Аналіз задачі, складання короткої умови. — Чи можемо відразу відповісти на питання задачі? Чому? — Як дізнатися масу поросяти? (3 + 7 = 10 (кг)) — Чому дорівнює маса поросяти і віслючка разом? (30 + 10 = 40 (кг)) Для допитливих — На які ще питання можна відповісти за умовою задачі? 4. Самостійна робота (с. 24, завдання 144) — Доберіть такі числа, щоб нерівності були правильні. 5 ∙ 4 > 5 ∙ [ ] 2 ∙ 8 < 2 ∙ [ ] 24 : 3 > 24 : [ ] 5. Розв'язування задачі (с. 24, завдання 145) Після повторення умови задачі учні записують розв’язання самостійно в зошити. Сильніші учні записують розв’язання задачі за допомогою виразу, всі решта — по діях. Перевірка виконаної роботи. Відповідь: 24 л квасу в обох бідонах. Творча робота над задачею — Змініть питання задачі так, щоб останньою дією в розв’язанні було віднімання. (На скільки літрів квасу більше у великому бідоні, ніж у малому?) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які таблиці множення, ділення повторили на уроці? Гра «Скільки?» • Скільки ніг у 3 жуків? • Скільки лап у 7 кошенят? • В трьох трикутниках кутів? • Ніжок у 8 курчат? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 24, завдання 146; 147. | |
Переглядів: 300 | |
Всього коментарів: 0 | |