Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 17. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 5. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧМета: закріпити навички табличного множення і ділення на 5; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач, знаходження значень виразів; вдосконалювати вміння творчо працювати над умовою задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Допоможіть Незнайкові» — Відшукайте числа і поставте потрібні знаки арифметичних дій: «:» або «∙». 3. Математичний диктант • Перший множник — 2, другий — 9. Знайдіть добуток. • Добуток чисел 3 і 6 збільшити на 27. • Добуток чисел 2 і 9 зменшити на 11. • Число 50 зменшити на добуток чисел 2 і 4. • Число 3 помножити на суму чисел 1 і 8. • Число 4 помножити на різницю чисел 81 і 72. • Знайдіть суму різниці та добутку чисел 4 і 2. Відповіді: 18; 45; 7; 42; 27; 36; 10. 4. Фронтальне опитування Розв'язування простих задач, складання обернених до них • За 3 дні майстер виготовив 15 ваз. Скільки ваз виготовляв майстер за 1 день? 15 : 3 = 5 (в.) — Складіть обернені задачі. Запишіть їх розв’язання. 3 ∙ 5 = 15 (в.); 15 : 5 = 3 (дні) • У трьох дівчат 18 олівців, порівну в кожної. Скільки олівців у кожної дівчинки? 18 : 3 = 6 (ол.) — Складіть обернені задачі. Запишіть їх розв’язання. 6 ∙ 3 = 18 (ол.); 18 : 6 = 3 (д.) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення числа 5 і ділення на 5; навчимося застосовувати знання таблиць на практиці; будемо складати і розв’язувати задачі. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 5 (с. 24, завдання 148) — Поясніть, як склали таблицю множення числа 5 і таблицю ділення числа 5. — Розкажіть таблиці з пам’яті. — Перевірте правильність рівності 5 ∙ 7 = 35. 2. Тренувальна вправа — Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями (с. 24). 3. Робота над задачею (с. 24, завдання 149) Аналіз задачі, складання короткої умови. — Чи можемо відразу дати відповідь на головне питання задачі? Чому? — Що для цього треба дізнатися? Якою дією? — Запишіть розв’язання задачі. Сильніші учні складають вираз (25 + 5) : 5 = 6 (кг). Усі решта розв’язують по діях (слабшим учням роздають картки- підказки). Розв’язання 1) [ ] + [ ] = [ ] 2) [ ] : [ ] = [ ] Відповідь: 6 кг моркви витратили. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 24, завдання 150) Аналіз задачі за короткою умовою. Самостійне розв’язування задачі. Розв’язання 1) 4 ∙ 5 = 20 (грн) — коштує книжка 2) 20 + 4 = 24 (грн) Відповідь: 24 гривні вартість зошита і книжки разом. 2. Знаходження частини числа (с. 25, завдання 152) — Знайдіть чверть числа 24; п’яту частину числа 40. — Якою дією знаходимо частину від числа? 3. Складання і розв'язування задачі за малюнком (с. 25, завдання 151) 1) 16 - 4 = 12 (л) — у відрі. 2) 29 - 15 = 14 — різниця чисел 29 і 15. 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 25, завдання 153) — Складіть вираз до завдання. Перевірте розв’язання на практиці. (13 - 3) : 2 = 5 (см) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які таблиці множення, ділення повторили на уроці? — Пригадайте таблицю множення на 5. — Як не обчислюючи визначити, чи належать відповіді до пригаданої таблиці? (Відповідь має закінчуватися на 0 або на 5.) — Які з чисел не будуть відповідями таблиці множення на 5? 10; 15; 23; 45; 25; 37; 40; 46; 30; 21; 20. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 25, завдання 154; 155. | |
Переглядів: 290 | |
Всього коментарів: 0 | |