Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 19. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 6. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ РІЗНОГО СТУПЕНЯМета: закріпити навички табличного множення і ділення на б; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати рівняння; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи 2. «Весела лічба» • 8 спритних білченят Гралися у лісі. По 4 горішки Знайшли на горісі, Їхній тато для малят Дав горішків 25. На скільки менше горішків Приніс для них тато, Ніж вони самі знайшли? Прошу вас сказати. А скільки всього горішків Мали білченята? • Прийшло на іменини Гостей аж три родини. Із кожною родиною По 7 дітей було. Дорослих всіх 15. Ще й діти... Скільки Настя Повинна крісел ставити Для гостей за столом? 3. Математичний диктант • Добуток чисел 5 і 7 збільшіть на 36. • Число 92 зменшіть на частку чисел 28 і 4. • Частку чисел 32 і 4 збільшіть на 2. • Перший множник 5, другий множник — частка чисел 16 і 4. Запишіть добуток. • Маса зайця 4 кг, а гуски 3 кг. Чому дорівнює маса п’яти зайців і гуски? На скільки більша маса 4 гусок, ніж одного зайця? Відповіді: 71; 85; 10; 20; 23 кг; на 8 кг. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення числа 6; навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 25, завдання 156) — Замініть додавання множенням. — З добутку складіть та обчисліть вираз із діленням на 6. 2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 6 (с. 25, завдання 157) — Поясніть, як склали таблицю множення числа 6 та ділення на 6. — Розкажіть їх з пам’яті. 3. Тренувальна вправа — Розв’яжіть приклади з коментуванням (с. 25, завдання 158). 4. Робота над задачею (с. 26, завдання 159) Складання короткої умови. — Про що запитується в задачі? — Що треба знати, щоб відповісти на питання задачі? — Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки кущів посадила мама? — Чому дію множення? — Про що тепер можемо дізнатися? — Яку дію виконаємо, щоб дізнатися, скільки кущів полуниць посадили разом мама і Марійка? — Що будемо додавати? — Складіть план розв’язання задачі. — Запишіть розв’язання. 1) 6 ∙ [ ] = [ ] (кущ.) 2) [ ] + [ ] = [ ] (кущ.) Відповідь: усього 48 кущів полуниць посадили разом мама і Марійка. Фізкультхвилинка Раз — і встали. Один — руки в боки, Один — два підскоки. Один — тягнем руки. Один — туки-туки. На п’ятку й носочок, І руки донизу. Й неначе коточок, Пройшов по карнизу. V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна робота. Розв'язування рівнянь (с. 26, завдання 161) 1 варіант, — розв’язує рівняння верхнього рядка; 2 варіант — розв’язує рівняння нижнього рядка. 2. Творча робота над задачами (с. 26, завдання 160) 1) 15 + 6 ∙ 4 = 39 2) 6 ∙ 3 = 18 18 - 6 = 12 3. Завдання з логічним навантаженням (с. 26, завдання 162) 37 + 18 = 55 VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Яку таблицю множення, ділення повторили на уроці? — Ви добре працювали на уроці, багато цікавих завдань виконали. Гарно Незнайкові допомогли, а він вам за це приготував подаруночок. Поставте дужки так, щоб рівності були правильними. 16 – 2 + 7 = 7 36 - 5 + 4 = 27 15 : 3 + 2 = 3 39 – 12 : 3 = 9 VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 26, завдання 163; 164. | |
Переглядів: 298 | |
Всього коментарів: 0 | |