Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 20. ДОБА. ГОДИНА. ХВИЛИНА. СЕКУНДА. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОММета: ознайомити учнів зі співвідношеннями між одиницями часу; навчати визначати час за годинником; формувати навички обчислень, використовуючи таблицю множення; розвивати мислення, математичне мовлення; виховувати бажання берегти час. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Котра година?» Повторення таблиці множення і ділення чисел 4; 5; 6. Числа всередині годинника змінюються на 4 і 6. Учень біля дошки указкою показує на числа навколо циферблату, учні класу виконують множення і називають відповідь. — За допомогою годинника складіть усі можливі приклади на ділення. 3. Фронтальне опитування 1) Робота над виразами. — У чому різниця? (36 - 12) : 6 + 6; 36 – 12 : 6 + 6 Повторення порядку виконання дій. 2) Обчислення прикладів (с. 26, завдання 165). III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Відгадайте загадку. • Справно йде, хоч ніг немає, «Цоки-цок»,— усім співає. І секунди, і хвилини Нам рахує він щоднини. (Годинник) — Сьогодні на уроці ми будемо працювати з одиницями часу та вчитися визначати час за годинником. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 26, завдання 166) — Назвіть одиниці вимірювання часу від найбільшої до найменшої: година, доба, століття, місяць, рік, тиждень, секунда, хвилина. 2. Пояснення нового матеріалу — Ранок, день, вечір, ніч складають добу. — За чим визначають час? (Час визначають за годинником.) — 1 секунда — це час, за який ми зазвичай вимовляємо назву двоцифрового числа. — Скільки обертів за добу робить годинна стрілка? (За добу годинникова стрілка робить два повних оберти.) — Скільки обертів за добу робить хвилинна стрілка? (Хвилинна стрілка робить повний оберт за 1 годину, тобто 24 оберти.) 1 доба = 24 години 1 година = 60 хвилин 1 хвилина = 60 секунд — Які види годинників вам відомі? (Механічні, електронні, піскові, сонячні, водяні, маятникові) 3. Практична робота (с. 27, завдання 168) Визначення часу за годинником — Запишіть, скільки годин і хвилин показує кожний годинник. — Котру годину показуватиме кожний годинник через 10 хвилин; через 20 хвилин? 4. Бесіда «Кожну хвилину бережи» — Поясніть, як ви розумієте прислів’я: «Зробив діло — гуляй сміло». Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 27, завдання 169) Усне виконання завдання (робота за макетом годинника). 2. Самостійна робота 1 варіант Обчисліть значення виразів, у яких останньою є дія віднімання. 72 – 5 ∙ 8 (60 - 40) : 4 6 ∙ 7 - 42 32 - 7 + 8
18 : (12 - 9) 2 варіант Обчисліть значення виразів, у яких першою є дія віднімання. 13 - 6 + 5 12 – 6 ∙ 2 6 ∙ 9 - 3
(12 - 6) ∙ 2 6 ∙ (7 - 3) 3. Творча робота над задачею (с. 27, завдання 171) 2 ∙ 6 = 12 (грн) 12 : 2 = 6 (зош.) 12 : 6 = 2 (грн) — ціна одного зошита 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 27, завдання 170) 6 ∙ (4 - 2) = 12 45 - (10 - 7) = 42 18 : (3 ∙ 2) = 3 (6 - 2) ∙ 3 = 12 (50 - 25) : 5 = 5 (18 : 3) ∙ 2 = 12 VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Скільки годин має 1 доба? 2 доби? З доби? — Скільки хвилин у годині? у 2 годинах? в 1 годині 20 хвилинах? — Скільки секунд у хвилині? в 1 хвилині 30 секундах? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 27, завдання 172; 173. | |
Переглядів: 425 | |
Всього коментарів: 0 | |