Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 21. ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ВЗАЄМОПОВ'ЯЗАНИМИ ВЕЛИЧИНАМИ: ЦІНА, КІЛЬКІСТЬ, ВАРТІСТЬМета: ознайомити учнів із трійкою взаємопов'язаних величин, що перебувають у пропорційній залежності: ціна, кількість, вартість; розвивати вміння виділяти у тексті взаємопов'язані величини, застосовувати правило знаходження певної величини під час розв'язування задач; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Які обернені задачі ви склали до завдання 173 (с. 27)? 2. Гра «Котра година?» Повторення таблиці множення на 6. Учитель показує на число навколо циферблата, учні множать його на 6 і дають відповідь. — Користуючись циферблатом, складіть приклади на ділення числа 6. (6 : 6 = 1; 12 : 6 = 2) 3. Розв'язування задач (усно) • Урок триває 40 хвилин, а перерва — 10 хвилин. На скільки довше триває урок, ніж перерва? У скільки разів довше? • Дітей запросили на день народження о другій годині дня. Сергій прийшов о 13 годині 55 хвилин, Мар’янка прийшла через 10 хвилин після Сергія, а Оленка — на 5 хвилин раніше, ніж Мар’янка. Хто з дітей прийшов у призначений час? 4. Фронтальне опитування — Скільки років складає століття? — Скільки місяців у році? — Скільки днів складає 1 тиждень? — Скільки годин у добі? — Скільки хвилин у годині? — Скільки секунд у хвилині? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося із новими взаємопов’язаними величинами та навчимося розв’язувати задачі, що містять ці величини. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Пояснення вчителя — Кожен предмет має свою ціну. Ціна показує, скільки коштує певна річ. Мама купила 2 кг картоплі по 5 грн і 1 кг цибулі по 3 грн. Чи однакову кількість грошей мама витратить на картоплю і цибулю? Чому? Кількість грошей, яку витратить мама, є вартістю. Вартість показує, скільки коштує вся покупка. Щоб розв’язувати задачі такого виду, можна скористатися схемою: Якщо закрити невідоме позначення, то ті позначення, які залишилися, покажуть потрібну дію (знак дії стоїть між ними у колі). 2. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 27) — Як знайти вартість? — Як знайти кількість? — Як знайти ціну? 3. Первинне закріплення. Розв'язування задач за таблицею 1) С. 28, завдання 175. — Складіть задачу за даними таблиці. 2) С. 28, завдання 176. — Поясніть, про яку величину дізнаємося, коли обчислимо кожний вираз? Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 28, завдання 177) Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. — Розв’яжіть задачу за планом. 1) Скільки гривень коштує 4 м стрічки? 2) Скільки одержали здачі з 20 гривень? Сильніші учні складають вираз, усі решта розв’язують задачу по діях. Розв’язання 20 - 3 ∙ 4 = 8 (грн) Відповідь: 8 гривень одержали здачі. 2. Самостійна робота (с. 28, завдання 178) 1 варіант — верхній рядок; 2 варіант — нижній рядок. — Як знайти невідоме зменшуване? — Як знайти невідомий доданок? 3. Обчислення значень виразів на порядок дій з коментуванням (с. 27, завдання 174) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? — Як знайти ціну? вартість? кількість? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 28, завдання 179; 180. | |
Переглядів: 302 | |
Всього коментарів: 0 | |