Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 22. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧЕТВЕРТОГО ПРОПОРЦІЙНОГО СПОСОБОМ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІМета: закріплювати вміння виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Назвіть вартість усієї покупки. 2. Фронтальне опитування — Яка вартість п’яти олівців, по 3 гри кожний? — Яку кількість пар шкарпеток за ціною 6 гри кожна можна купити на 30 грн? — На 12 грн купили 4 кг картоплі. Яка ціна 1 кг картоплі? 3. Усні обчислення 1) С. 29, завдання 189. — Виконайте першу дію кожного виразу. 2) С. 30, завдання 193. — Назвіть множники в кожному виразі, а потім знайдіть добуток. 3) С. 30, завдання 195. — У виразі 12 : 2 + 2 ∙ 2 поставте дужки так, щоб після обчислення вийшло: а) 6; б) 2. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні ми продовжимо роботу над задачами, що містять взаємопов’язані величини: ціну, кількість, вартість. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота. Робота над задачею (с. 29, завдання 190) • Маса гуски 5 кг. Яка маса 4 таких гусок?
• Творча робота над задачею зі зміною даних.
2. Робота над задачею (с. 28, завдання 182) Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.
Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом. План розв’язання 1) Яка ціна яблук? 2) Яка вартість 8 кг яблук? — Поясніть, про що дізналися кожною дією. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Розв'язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці (с. 29, завдання 183) — Про що йдеться в задачі? — Скільки грошей заплатили за 4 булочки? — Про що можна дізнатися за цими даними? (Ціну булочки) — Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі? — Як знайдемо вартість 2 булочок? — Запишіть розв’язання задачі в зошити. Один учень працює за закритою частиною дошки. Самоперевірка робіт. 2. Самостійна робота (с. 30, завдання 192) — Розгляньте короткий запис задачі й розв’яжіть її. — Запишіть розв’язання задачі самостійно. Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку. 1) [ ] : [ ] = [ ] (л) 2) [ ] ∙ [ ] = [ ] (л) 3. Порівняння виразів (с. 29, завдання 185) 4. Розв'язування рівнянь (с. 30, завдання 194) 1-й ряд — 1-ше рівняння; 2 й ряд — 2-ге рівняння; 3-й ряд — 3-тє рівняння. 5. Завдання з логічним навантаженням 1) С. 29, завдання 186. Розв’язання 1) 75 - 56 = 19 — 2-ге число 2) 19 + 11 = 30 — 1-ше число 3) 56 - 30 = 26 — 3-тє число 2) С. 30, завдання 196. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що нового дізналися на уроці? Гра «Знайдіть пару числу» У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят? 2 - 8 4 — ? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 29-30, завдання 187; 197. | ||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 306 | |
Всього коментарів: 0 | |