Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 24. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІМета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 7; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Назвіть значення виразів (с. 31, завдання 205). — Зачитайте відповідь до задачі (с. 31, завдання 206). 2. Гра «Хто швидше?» 3. Розв'язування задач (усно) • На 3 однакових аркушах — 24 малюнки. Скільки малюнків на 6 таких аркушах? • В 4 однакових пляшках — 8 л квасу. Скільки літрів квасу в 5 таких пляшках? • У 5 ящиках — 50 кг слив. Скільки кілограмів слив у 3 таких ящиках? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над задачами на зведення до одиниці, напишемо самостійну роботу. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 37, завдання 208) — З кожного прикладу на множення та його значення складіть рівність на ділення на число 7. 2. Робота за таблицями множення і ділення чисел на 7 (с. 31, завдання 208) — Прочитайте таблицю множення і ділення на 7. — Поясніть, як одержали результати. 3. Тренувальна вправа (с. 31, завдання 209) — Розкажіть з пам’яті таблицю множення і ділення числа 7. — Як перевірити, що 28 : 7 = 4? 4. Розв'язування прикладів з коментуванням (с. 31, завдання 210). Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею на спосіб зведення до одиниці (с. 32, завдання 211) Аналіз задачі. Складання короткої умови. 6 годин — 42 л 8 годин — ? — Запишіть розв’язання задачі. Сильніші учні записують розв’язання виразом: 42 : 6 ∙ 8 = 56 (л). Усі решта учнів — по діях під керівництвом учителя. 1) 42 : 6 = 7 (л) — за 1 годину; 2) 7 ∙ 8 = 56 (л) — за 8 годин. Відповідь: 56 л пального витратить цей трактор за 8 годин роботи. 2. Гра «Знайдіть зайву фігуру» — Яку фігуру позначено зайвим числом? 3. Самостійна робота (додаток) 1 варіант 1) Порівняйте вирази. 2) Розв’яжіть задачу. Для консервування мама купила 42 кг огірків, а для салату — на 35 кг менше. У скільки разів більше мама купила огірків для консервування, ніж для салату? 2 варіант 1) Порівняйте вирази. 2) Розв’яжіть задачу. У відрі 35 помідорів, а у мисці — у 7 разів менше. На скільки менше помідорів у мисці, ніж у відрі? 4. Для кмітливих (с. 32) а) Завдання 212. Відповідь: 28 днів, лютий. б) Завдання 213. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Які таблиці множення, ділення повторили на уроці? — Яке завдання здалося легким? У чому ви зазнали труднощів? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 32, завдання 214; 215. | |||||||||||||||||||
Переглядів: 388 | |
Всього коментарів: 0 | |