Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 25. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ (аналіз розв'язання). СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЇХ ЗНАЧЕНЬМета: провести аналіз розв’язання задач з буквеними даними; формувати вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усна лічба (с. 32, завдання 216) 3. Фронтальне опитування 1) Розв'яжіть рівняння. 1 варіант 86 - х = 49 2 варіант 86 – х = 75 — Як знайти невідомий від’ємник? 2) Розв'яжіть задачу, записуючи розв'язання виразом. У п’яти однакових банках 15 л соку. Скільки літрів соку в 7 таких банках? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми ознайомимося із задачами з буквеними даними; будемо вдосконалювати вміння складати вирази і знаходити їх значення; розвиватимемо вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (с. 32, завдання 217) — Знайдіть значення виразу k : 7, якщо k набуває таких значень: 14; 21; 28; 42; 63. Якщо k = 7, то k : 7 = 14 : 7 = 2 — коментує вчитель. Усі решту виразів коментують учні. 2. Пояснення нового матеріалу (с. 32-33, завдання 219) — Прочитайте першу задачу. — Скільки гарбузів зібрали з однієї грядки? (З однієї грядки зібрали 6 гарбузів.) — Скільки гарбузів зібрали з другої грядки? (З другої грядки зібрали а гарбузів.) — Про що можна дізнатися за цими даними? (Скільки гарбузів зібрали з двох грядок.) — Що зробили з цими гарбузами? (Усі гарбузи поклали порівну в два ящики.) — Що означає поклали? (Поділили) — Про що запитується в задачі? (Скільки гарбузів поклали в один ящик?) — Як дізнаємося про кількість гарбузів в 1 ящику? (Масу всіх гарбузів поділимо на 2 ящики.) — Складемо план розв’язання. 1) Скільки всього гарбузів зібрали з двох грядок? 2) Скільки гарбузів поклали в 1 ящик? — Розгляньте розв’язання в підручнику та поясніть, що знайшли кожною дією. — Прочитайте другу задачу. — Розгляньте розв’язання задачі та поясніть, що знайшли кожною дією. Висновок. Якщо умова задачі містить буквене дане, відповідь записують у вигляді виразу. Значення букви може змінюватися — це змінна величина. 3. Первинне закріплення — Розв’яжіть другу задачу, якщо k = 4. (4 + 4 ∙ 3) : 2 = 8 (кг) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с, 33, завдання 220) — Прочитайте задачу. — Розв’яжіть задачу за планом. — Скільки яблук у кошику? — Скільки всього кілограмів яблук разом у кошику і мішку? — Запишіть розв’язання задачі в зошити (один учень працює біля дошки). 1) а : 6 (кг) — у кошику 2) а + а : 6 (кг) — усього кілограмів яблук Відповідь: а + а : 6 — усього кілограмів яблук разом у кошику і мішку. 2. Розв'язування задачі двома способами (с. 33, завдання 221) Аналіз задачі, складання схем розв’язання.
Самостійне розв’язування одним зі способів. — Який спосіб для вас легший? Чому? 3. Самостійна робота (с. 32, завдання 218) — Складіть і розв’яжіть рівняння. 4. Завдання з логічним навантаженням (с. 33, завдання 222) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Над чим працювали на уроці? Гра «Множники загубилися» VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 33, завдання 223; 224. | |||||
Переглядів: 369 | |
Всього коментарів: 0 | |