Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 26. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИМета: ознайомити учнів з розв'язуванням задач на кратне порівняння числа і суми; навчати визначати структуру буквених і числових виразів; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Прочитайте вирази, які ви склали, та назвіть результати обчислень. — Яку обернену задачу ви склали до задачі 224 (с. 33)? 2. Усна лічба (с. 33, завдання 225) 3. Математичний диктант — Запишіть тільки відповіді. У скільки разів: • 8 грн більше, ніж 2 грн? • 30 м більше від 6 м? • 4 год менше, ніж 12 год? • 15 кг більше, ніж 5 кг? • 7 дм менше, ніж 49 дм? Відповіді: у 4 рази; у 5 разів; у 3 рази; у 3 рази; у 7 разів. 4. Фронтальне опитування — Продовжіть міркування. • Якщо а = 5, то а ∙ 7 - 21 = 5 ∙ 7 - 21 = ... • Якщо а = 6, то 42 : а ∙ 8 = ... = ... • Якщо а — 7, то а ∙ 4 - 28 : а = ... = ... — Виконайте дії. 34 см - 2 дм 6 см = [ ] см - [ ] см = [ ] см 1 дм 6 см + 4 дм = [ ] дм [ ] см 1 дм 7 см + 3 см = [ ] дм [ ] см = [ ] дм III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо розв’язувати задачі на кратне порівняння і задачі з буквеними даними; будемо розвивати вміння використовувати знання табличного множення і ділення на практиці. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Усне розв'язування буквеного виразу (с. 33, завдання 226). 2. Робота над задачею з буквеними даними (с. 33, завдання 227) Розв’язання 1) а ∙ 8 (кг) — маса залізного бруска 2) а ∙ 8 - а (кг) Відповідь: на а ∙ 8 - а (кг) маса залізного бруска більша від маси дерев’яного. Фізкультхвилинка Працювали ви старанно, Лічили,писали охайно. Стомилися очки і рученята. Спочиньте трохи, мої малята! Сонце спить, небо спить (очі затулити долонями), Навіть вітер не шумить. Рано-вранці сонце встало (розплющити очі й підняти голови) І проміння всім послало (піднятися на пальчики, руки вгору, розвести в сторони). Станемо струнко! Руки в боки! Пострибаєм, як сороки, Як сороки-білобоки. Стриби-стриби! Скоки-скоки! А тепер, мов жабенята, Ще в присядки пострибати. Ква-ква-ква! Ще раз: ква-ква! — Щоб спочила голова. V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 34, завдання 228) — Прочитайте задачу. Аналіз задачі, запис короткої умови. — Запишіть розв’язання задачі. Сильніші учні розв’язують задачу самостійно. Усі решта учнів записують задачу, користуючись планом і схемою. 1) Скільки всього журналів і брошур розклав листоноша? [ ] + [ ] = [ ] 2) У скільки разів більше листоноша розклав газет, ніж журналів і брошур разом? [ ] : [ ] = [ ] 2. Самостійна робота (с. 34, завдання 229) — Підкресліть другий доданок у виразі, де останньою є дія додавання. — Обчисліть значення виразів самостійно. 3. Завдання з логічним навантаженням (c. 34, завдання 230) Склад числа 8: 1 і 7; 2 і 6; 3 і 5; 4 і 4. Добуток цих чисел: 1 ∙ 7 = 7; 2 ∙ 6 = 12; 3 ∙ 5 = 15; 4 ∙ 4 = 16. Найбільший добуток дає пара чисел 4 і 4. Найменший добуток дає пара чисел 1 і 7. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що повторили на уроці? — Які завдання найбільше сподобалися? — Над чим би ви хотіли попрацювати на наступних уроках? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 34, завдання 231; 232. | |
Переглядів: 251 | |
Всього коментарів: 0 | |