Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 27. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІМета: вдосконалювати навички розв'язання задач на кратне порівняння, на зведення до одиниці розширеного виду; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання — Прочитайте розв’язання задачі 232 (с. 34). — Про що дізналися в кожній дії? 2. Усна лічба
3. Фронтальне опитування 1) Робота з числовими виразами (с. 35, завдання 241). — З виразів та їх числових значень складіть правильні рівності. 2) Математичний диктант. • 42 більше від 7 у... разів; • 7 менше від 35 на...; • 7 менше від 35 у... разів; • 54 більше від 6 у... разів. 3) Розв'язування задачі на зведення до одиниці (с. 34, завдання 236). Розв’язання 1) 6 : 3 = 2 (дні) — в’яже 1 пару рукавичок 2) 2 ∙ 2 = 4 (дні) Відповідь: за 4 дні. Перевірка виконаної роботи. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо розв’язувати задачі на кратне порівняння, задачі і вирази на засвоєння таблиці множення і ділення числа 7. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Робота над буквеними виразами 1) С. 34, завдання 233. Відповідь: при а — 56; 63. 2) С. 35, завдання 240. — Доберіть по два значення а, щоб нерівності були рівними. 2. Робота над задачею (с. 34, завдання 234) Аналіз умови задачі, складання короткого запису. — Яка маса гарбуза? (12 кг) — Що відомо про диню? (На 9 кг менше) — Як дізнатися масу дині? — Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, у скільки разів маса гарбуза більша від маси дині? — Запишіть розв’язання самостійно. Сильніші учні складають вираз: 12 : (12 - 9) = 4 (р.). Слабші учні розв’язують задачі за допомогою картки-підказки: 1) [ ] - [ ] = [ ] (кг) — маса дині 2) [ ] : [ ] = [ ] (рази) Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Розв'язування задач з буквеними даними 1) С. 34, завдання 235. — Колективне складання виразу до задачі. (а + 30) : а 2) С. 35, завдання 243. — Прочитайте задачу. — Самостійно складіть до неї вираз. 24 – 24 : а — Поясніть, про що дізналися в кожній дії. 2. Робота над розширеною задачею на зведення до одиниці (с. 35, завдання 242) Головне питання вчитель закриває. — Пригадайте, як ми розв’язували такі задачі, та складіть план розв’язання. План 1) Скільки гривень коштує одна книга? 2) Скільки гривень коштують 5 книг? Учитель відкриває головне питання задачі. — Якою буде остання дія? 3) Скільки всього гривень отримали за книги, продані за день? — Запишіть розв’язання задачі в зошити. Сильніші учні розв’язують самостійно, всі решта — під керівництвом учителя. Перевірка правильності розв’язання задачі. — Яка ціна однієї книги? (б грн) — А скільки всього книг продали? (7 + 5 = 12 (кн.)) — Як знайти вартість усіх книг? (6 ∙ (7 + 5) = 42 + 30 = 72 (грн)) — Якщо ви отримали відповідь 72 грн, задачу розв’язано правильно. 3. Завдання з логічним навантаженням 1) С 34, завдання 237. Відповіді: 44; 45; 47; 48; 84; 85; 87: 88. 2) С. 35, завдання 244. (2 ∙ 3 + 4) : 5 = 2 VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Що цікавого повторили на уроці? — Над якими видами задач працювали? — Задачі якого виду вам легше розв’язувати? Чому? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 35, завдання 239; 246. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Переглядів: 245 | |
Всього коментарів: 0 | |