Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 28. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид). РОЗВ'ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО МНОЖНИКАМета: формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; рівняння на знаходження невідомого множника; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички; логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до вивчення точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення (с. 36, завдання 249) 3. «Весела лічба» • У полі, там де грядки густо, Зайці зрізали капусту. 5 зайчиків попід тин Склали 35 капустин. На скільки капустин більше поклали (Однаково працювали!) 9 зайчиків сіреньких, Роботящих, хоч маленьких? • Мама-зайчиха дітям на зиму Харчів придбала повну торбину: Моркви — 8 кг, Капусти — в 7 разів більше. На скільки кілограмів більше капусти, Ніж моркви, має заяча сім’я? Підкажіть, прошу вас я! 4. Фронтальне опитування 1) Робота над виразами. — Складіть вирази та знайдіть їх значення. • Різницю чисел 73 і 66 помножити на 7. • Від числа 80 відняти частку чисел 42 і 7. • Суму чисел 37 і 23 розділити на добуток 2 і 3. 2) Розв'яжіть рівняння. 1 варіант: 56 - х = 24; 2 варіант: 39 - х = 17. 3) Розв'яжіть задачу (с. 35, завдання 247). — Хто бажає зачитати вираз до задачі? (а ∙ 2 - а) — Поясніть, про що дізналися в кожній дії. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці, рівняння на знаходження невідомого множника, а також вдосконалюватимемо обчислювальні навички. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Усні обчислення (c. 35, завдання 248) — Знайдіть невідомі множники. 2. Розв'язування рівнянь з коментуванням (с. 36, завдання 250) — Як знайти невідомий доданок? — Як знайти невідомий множник? 3. Робота над задачею (с. 36, завдання 251) — Складіть та розв’яжіть задачу за таблицею. Розв’язання 1) 21 : 7 = 3 (грн) — ціна 1 кг яблук. 2) 3 ∙ 9 = 27 (грн). Перевірка виконаної роботи. Фізкультхвилинка
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 36, завдання 252) Аналіз умови задачі. Складання короткого запису. 18 л — 6 банок 24 л — ? — Скільки літрів томатного соку в одній банці? — Скільки треба таких банок, щоб розлити ще 24 л соку? Розв’язання 1) 18 : 6 = 3 (л) — в одній банці 2) 24 : 3 = 8 (б.) Відповідь: потрібно 8 банок, щоб розлити ще 24 л соку. 2. Самостійна робота (с. 36, завдання 253) 3. Завдання з логічним навантаженням (с. 36, завдання 254) 1) 3 ∙ 4 = 12 (см) — довжина прямокутника 2) Р = (12 + 3) ∙ 2 = 30 (см) VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Над чим працювали на уроці? Гра «Множники загубилися» VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 36, завдання 255; 256. | |||||||||||||||||||
Переглядів: 349 | |
Всього коментарів: 0 | |