Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 29. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА ТАБЛИЦЕЮ. СКЛАДАННЯ НЕРІВНОСТЕЙМета: формувати навички розв'язування задач на спосіб зведення до одиниці, складання нерівностей; удосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання — Прочитайте вираз до задачі 255. 35 : 7 ∙ 2 = 10 (г.) — Зачитайте рівності, в яких були допущені помилки (завдання 256). 65 - 3 = 62 90 - 9 = 81 21 - 8 = 13 100 - 0 = 100 60 - 3 = 57 20 – 6 : 2 = 17 2. Гра «Альпіністи» 3. Розв'язування «веселих задач» • Папуга Кєша розповідав кожного дня своїм слухачам по 3 історії про свої пригоди. Так відбувалося протягом тижня. Скільки історій розповів папуга Кєша за тиждень? • Мишенята робили коту Леопольду по 3 неприємності протягом дня. Скільки неприємностей від мишей мусив терпіти кіт протягом тижня? 4. Складання виразів та обчислення їх значень • Ділене виражене різницею чисел 36 і 6, дільник — 6. • Ділене — 18, дільник виражений сумою чисел 2 і 4. • Ділене виражене часткою чисел 36 і 4, дільник — 3. • Ділене виражене добутком чисел 6 і 4, частка — 3. 5. Робота за індивідуальними картками Картка 1 1. Порівняйте. 2. Розв’яжіть задачу. Для консервування купили 42 кг помідорів, а для салату на 35 кг менше. У скільки більше помідорів купили для консервування, ніж для салату? Картка 2 1. Порівняйте. 2. Розв’яжіть задачу. У відрі 35 огірків, а у мисці — у 7 разів менше. На скільки менше огірків у мисці, ніж у відрі? III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над розв’язуванням задач та складанням нерівностей. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Складання та розв'язування рівнянь (с. 37, завдання 258) х + 6 = 30 x ∙ 6 = 30 — Чому в першому рівнянні виконуємо дію додавання? (Тому що сказано, що невідоме число треба збільшити на 6.) — Чому в другому рівнянні виконуємо множення? (Тому що сказано, що невідоме число треба збільшити у 6 разів.) 2. Складання задачі за таблицею (с. 37, завдання 259) — Складіть задачу за коротким записом. Сильніші учні розв’язують задачу виразом, усі решта — по діях. Розв’язання 35 : 7 ∙ 9 = 45(кг) Фізкультхвилинка 3. Творче завдання (с. 37, завдання 257) — Спишіть, вставляючи потрібні знаки дій. 7 ∙ 6 = 42 63 - 7= 56 48 : 6 = 8 7 + 6 = 13 63 : 7 = 9 48 + 6 = 54 4. Самостійна робота (с. 37, завдання 260) — Доберіть потрібний знак: «>», «<», «=». — Скільки нерівностей отримали? 5. Завдання з логічним навантаженням (с. 37, завдання 261) — Накресліть коло радіусом 3 см. — Побудуйте у ньому 2 трикутники зі спільною стороною та вершинами на колі. 6. Для кмітливих Груша важча від яблука, але легша від апельсина. Яблуко важче від персика, а апельсин легший від ананаса. Що найлегше? Що найважче? VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Продовжіть речення: «На уроці ми повторили...», «На уроці ми розв’язували...». — Як ви вважаєте, які риси характеру допомогли вам виконати завдання? — Як ви оцінюєте свою роботу на уроці? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 37, завдання 262; 263. | |
Переглядів: 301 | |
Всього коментарів: 0 | |