Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 2. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКАМета: повторити прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння обчислювати периметр трикутника, розв'язувати задачі; виховувати уважність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант • Запишіть число, в якому 6 десятків і 5 одиниць; 2 десятки і 8 одиниць.
• Запишіть «сусідів» числа 57. • Запишіть число, попереднє до числа 70. • Запишіть число, наступне до числа 39. • Запишіть число 52 у вигляді суми розрядних доданків. • Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 76 з попереднього числа? • Запишіть у вигляді прикладу: як утворити число 80 з наступного за ним числа? • Запишіть у вигляді прикладу: скільки дістанемо, якщо від числа 93 відняти кількість його одиниць? Відповіді: 65; 28; 99; 56; 58; 69; 40; 52 = 50 + 2; 75 + 1 = 76; 81 - 1 = 80; 93 - 3 = 90. 3. Усне обчислення прикладів (с. 4, завдання 14) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми повторимо прийоми додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток, знаходитимемо периметр трикутника. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Коментоване розв'язування прикладів (c. 5, завдання 15) — Поясніть розв’язання кожного прикладу. 2. Самостійна робота (с. 5, завдання 16) 1 варіант — 1-й рядок прикладів. 2 варіант — 2-й рядок прикладів. Фізкультхвилинка КЛЕНОВІ ЛИСТОЧКИ
V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (c. 5, завдання 17) — Розв’яжіть задачу, склавши вираз. (6 + 2 ∙ 5 = 16 (кг)) 2. Робота з геометричним матеріалом (с. 5, завдання 18) — Відгадайте загадку. • У нього всього по три: Три сторони і три кути, Вершин у нього також три, Як не крути, як не верти! (Трикутник) — Виміряйте його сторони і знайдіть периметр цієї фігури. — Що називається периметром? — Як називається друга фігура? — Чому вона має таку назву? — Виміряйте сторони і знайдіть периметр цієї фігури. — Як знайти периметр многокутника? Додай довжини всіх сторін, Що многокутник має. Ця «огорожа без воріт» «Периметр»,— кожен знає. 3. Завдання для допитливих — На скільки периметр чотирикутника більший за периметр трикутника. 4. Робота над задачею (с. 5, завдання 19) Відповідь: дівчинка помила на 1 тарілку більше. 5. Завдання з логічним навантаженням (с. 5, завдання 20) Відповіді: 31; 42; 53; 64; 75; 86; 97. VI. ПІДСУМОК УРОКУ — Прокоментуйте розв’язання прикладу 86 - 43. VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 5, завдання 21; 22. | ||||||||||||||||||
Переглядів: 318 | |
Всього коментарів: 0 | |