Головна » Статті » Конспекти уроків для початкових класів » Конспекти уроків математики 3 клас |
Урок 30. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид)Мета: формувати вміння розв'язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв'язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра «Ерудит» — Що таке бамбук? — Обчисліть приклади та знайдіть правильну відповідь. • Дерево, якщо відповідь дорівнює 60. • Кущ, якщо відповідь дорівнює 70. • Трава, якщо відповідь дорівнює 50. 3. Запис виразів та знаходження їх значень • Ділене 56, дільник є різницею чисел 14 і 7. • Зменшуване виражене добутком чисел 7 і 9, від’ємник 8. • Ділене виражене сумою чисел 15 і 48, дільник 7. III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ — Сьогодні на уроці ми закріпимо знання таблиці множення і ділення на 8; навчимося використовувати знання таблиці під час розв’язування задач і прикладів. IV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ 1. Підготовча робота (c. 37, завдання 264) — Замініть додавання множенням. — Знайдіть добуток та складіть рівність з діленням на 8. 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 + 8 2. Робота за таблицею множення і ділення чисел на 8 (с. 37, завдання 265) — Прочитайте таблицю множення на 8. — Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Від перестановки множників добуток не зміниться.) — Письмово складіть таблицю ділення на 8. — Яким правилом користувалися, коли складали таблицю? (Якщо добуток розділити на один з множників, то отримаємо другий множник.) 3. Тренувальна вправа (с. 38, завдання 266) — Розв’яжіть приклади з коментуванням, користуючись таблицями. 4. Робота над задачею (с. 38, завдання 268) — Прочитайте задачу. — Розгляньте схему задачі. — Складіть план розв’язання задачі. — Розв’яжіть задачу окремими діями. Фізкультхвилинка V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над задачею (с. 38, завдання 269) Аналіз умови задачі. 5 ігр.— 30 грн ? — 18 грн — Скільки заплатили за 5 іграшок? — Як дізнатися, скільки коштує 1 іграшка? (30 : 5 = 6 (грн)) — А якщо у вас 18 грн, скільки іграшок ви зможете купити? (3 іграшки, тому що 18 : 6 = 3.) — Запишіть розв’язання задачі по діях, а потім — виразом. (18 : (30 : 5) = 3)) 2. Творча робота над задачею — Складіть обернену задачу та розв’яжіть її. 5 ігр. — 30 грн 3 ігр. — ? 30 : 5 ∙ 3 = 18 (грн) 3. Самостійна робота
4. Робота над задачею (с. 38, завдання 267) Самостійний запис розв’язання задачі з наступною перевіркою. 8 ∙ 9 - 30 = 42 (кг) 5. Завдання з логічним навантаженням (с. 38, завдання 270) VІ. ПІДСУМОК УРОКУ — Над чим працювали на уроці? — Що нового дізналися? VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ С. 38, завдання 271; 272. | |||||||||
Переглядів: 321 | |
Всього коментарів: 0 | |